Tallinna Tehnikaülikool

Raido Marmor on põline tallinlane, kes sai bakalaureusekraadi matemaatikas Tallinna Ülikoolist ja õpib nüüd TalTechis rakendusfüüsikat. Raido töötab viiendat aastat Pelgulinna Gümnaasiumis matemaatikaõpetajana. Lisaks matemaatikale köidab teda reisimine, loodus, ajalugu, jalgrattasõit, jalgpall ja perega koos olemine.  

Raido Marmor
Raido Marmor. Foto: erakogu

Miks valisid just rakendusfüüsika? 

Peamiseks valikukriteeriumiks oli see, et antud eriala pakkus suurel määral võimalust matemaatikaga tegelemiseks. Olin õppeainetes avatud ka füüsikale, aga kuna matemaatika on „esimene armastus“, siis leidsin ennast ikka ja jälle matemaatika teemadele rohkem tähelepanu pööramas.  

Ning olles lõpetanud Talllinna Ülikooli, tahtsin proovida ka Tehnikaülikoolis õppida. 

Kus ja kellena tahad pärast lõpetamist töötada? 

Pärast lõpetamist jätkan matemaatikaõpetajana, samuti ei välista töötamist nii Eesti ülikoolide juures kui ka avalikus sektoris. Eelkõige paelub see, kui saab matemaatikaga tegeleda. Võimalikud suunad on: tehisintellekti uurimine, andmeanalüüs, kompleksarvude uurimine.  

Millised maailma põletavad probleemid vajavad hädasti rakendusfüüsika haridusega inimesi? 

Ma ütleks isegi laiemalt: loodusteaduste taustaga inimesi läheb vaja paljudes eluvaldkondades. Väga aktuaalsed on erinevad kliima, tehisintellekti, viiruste, keskkonnasäästlikkuse teemad. 

Mis on kõige põnevam õppeaine? 

Kõige põnevam õppeaine mittelineaarne dünaamika, õppejõud panevad mõtlema „kastist välja“ ja paljud küsimused maailma kohta saavad vastused. 

Rakendusmatemaatika on samuti huvitav, see on jagatud kolmeks väiksemaks osaks: funktsionaalanalüüs, numbrilised meetodid, stohhastiline modelleerimine.  

Kõik õppeained on omamoodi huvitavad. 

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Sain teada, et turbulentsed protsessid on igal pool meie ümber. Nüüd ma märkangi neid igapäevaselt, näiteks kui valan kohvile piima või kui vaatan korstnast tulevat suitsu. 

Rakendusfüüsika magistrikava on mõeldud neile, kes on huvitatud innovatiivsete lahenduste loomisest teadusmahukates ettevõtetes ja projektides. Programm pakub interdistsiplinaarset haridust, mis sisaldab inseneriteadust, füüsikat, matemaatikat, füüsikalist okeanograafiat ja atmosfäärifüüsikat. Õpe ühendab seega teoreetilise teaduse praktiliste väljunditega. Valida saab kahe peaeriala vahel: matemaatika ja füüsika ning okeanograafia ja meteoroloogia. Õpe toimub inglise keeles. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/rakendusfuusika-magistriope

Laeb infot...