Õpingud hõlmavad teaduspõhises tööstuses tegutsevale spetsialistile vajalikke teadmisi: teadusarvutused, matemaatiline modelleerimine, pideva keskkonna mehaanika, vedelike dünaamika, kvantmehaanika. Lisaks saad valida teoreetiliste või praktiliste valikainete vahel, nagu rakendusmatemaatika, modelleerimine, tahke keha füüsika, turbulents, osakeste füüsika, fotoelastsus jne. Tippspetsialistide juhendatavate magistritöö teemade valik on veelgi laiem, mõned näited: kosmoloogia ja suure energiaga osakeste füüsika ning materjaliteadus (koostöös KBFIga), majandusfüüsika (koostöös Swedbankiga).
Tulevik
Selle peaeriala lõpetanul on teadmised ja oskused, et olla nt insener või projektijuht kõrgtehnoloogiaga tegelevates start-up-ettevõtetes või firmades, mille tegevusalad on seotud energeetikaga, nanotehnoloogiaga, materjaliteadusega, andmekaevega, laboratoorsete mõõtmistega, rakendusmatemaatikaga, majandusfüüsikaga jne. Lõpetanud üliõpilased töötavad ka füüsika ja matemaatikaga seotud uurimisprojektides.
See peaeriala annab põhjalikud ja laialdased teadmised füüsikalistest protsessidest atmosfääris ja ookeanis ning Maa kliimat mõjutavatest teguritest. Tutvustatakse keskkonnateaduste kaasaegseid meetodeid ja vahendeid, lisaks antakse täiendavad teadmised keskkonnakeemia ja bioloogia alal. Kokku saad erialased oskused tegelemaks keskkonnaprobleemidega üle kogu maailma (kliimamuutused, karmid ilmastikuolud, eutrofeerumine, ookeanide hapestumine, rannikualade erosioon jne). Õppekava oluliseks osaks on näidata, kuidas hoida Maa looduslik keskkond inimestele ohutuna ja edendada säästvat arengut.
Tulevik
Üha rohkem on vaja teadlasi ja insenere, kes tunnevad atmosfääri ja mere füüsikalisi aluseid ühes kaasaegsete seire- ja modelleerimismeetoditega. Võimalikke töövaldkondi on mitmeid: kliima muutuste uurimine, meteoroloogia, okeanograafia, kosmoseteadused. Programmi lõpetanuid vajavad Eestis näiteks riigi ilmateenistus, veeteede amet, keskkonnaministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, uurimisasutused ja ülikoolid ning tänapäeval üha enam ka erasektor. Ka rahvusvahelised koostööorganisatsioonid ja valitsustevahelised institutsioonid on väga huvitatud, et meie lõpetanud töötaksid nende juures spetsialistidena.
Tutvu okeanograafia ja meteoroloogia suuna õppekavaga