Tallinna Tehnikaülikool

Sel nädalal alustasid 11 ettevõtet ja organisatsiooni Rohetiigri Akadeemia üheksakuulise õppeprogrammi läbimist. Akadeemiaga liitunud ettevõtteid ja organisatsioone koolitasid avaloengus TalTechi rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping ja Nurkse instituudi professor Erkki Karo.

Nelja ülikooliga koostöös loodud programmi käigus õpitakse hindama oma keskkonnamõju ja seda, kuidas seda targalt vähendada. Kogu õppeprotsessi jooksul on liitujatele toeks ka Rohetiigri mentorid ja eksperdid. 

Rohetiigri akadeemia teine lend
Rohetiigri Akadeemia teine lend

Rohetiigri Akadeemiaga teises lennus läbivad üheksakuise õppeprogrammi Reformierakond, Ekspress Meedia, Tori vald, EAS, SK ID Solutions, Timbeco, Maru Ehitus, Barrus, Hausers, Thermory ja Pipedrive. 

Pipedrive’i globaalse personalijuhi Leelia Rohumaa sõnul on jätkusuutlikkuse olulisus ettevõttes ajaga kasvanud. “Rohelisel mõtteviisil on Pipedrive’i töökeskkonnas tähtis roll. Paljud keskkonnasõbralikud algatused on meie kontorites alguse saanud töötajate ettepanekutest või oma sisetunnet kuulates. Rohetiigri Akadeemia torkas meile silma oma võimekusega tuua kokku erinevad organisatsioonid ja valdkonna parimad nõustajad. Oleme võtnud eesmärgiks juhtida keskkonnateemasid ettevõttes süsteemsemalt ja seeläbi suurendada positiivset mõju keskkonnale. Sama oluline on ka võimalus vahetada teiste organisatsioonidega parimaid praktikaid ja kogemuslugusid,” selgitas Rohumaa.

Rohetiigri Akadeemia juhi Markus Vihma sõnul on programmi koostamisel osalenud kõik Tallinnas asuvad ülikoolid - TalTech, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business School. Programm jaguneb teoreetilisteks loenguteks ja praktilisteks töödeks, kus osalejatel tuleb konkreetseid ülesandeid oma ettevõtetes lahendada. 

“Ettevõtted ja organisatsioonid saavad üldteadmisi keskkonnaolukorrast maailmas ja Eestis, teadmisi ja tööriistu oma rohepöörde ambitsiooni seadmiseks ja keskkonnamõju juhtimiseks. Akadeemia lõpus peaks kõikidel olema selge arusaam sellest, mis on just nende ettevõtte kõige suurem keskkonnamõju ja kuidas seda vähendada,” ütles Markus Vihma.

Akadeemia esimeses loengus rääkisid TalTechi rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping ja Nurkse Instituudi professor Erkki Karo globaalsetest trendidest ja määramatustest rohepöörde kontekstis. Muu hulgas käsitleti seda, kuidas jõuda uute tehnoloogiate vastutustundliku rakendamise ning käitumis- ja tarbimismustrite muutuste toel kestlikuma elukorralduseni.

Lisaks ülikoolide lektoritele peavad loenguid Rohetiigri koostööpartnerid Sustinere ja Miltton. Ettevõtteid aitavad mentoritena keskkonnaekspedid Maris Ojamuru, Merili Vares, Kadi Kenk, Markus Vihma, Harri Moora, Ivar Heinola, Teele Pehk, Marko Siller ja Tuuli Pärenson. 

Juunis lõpetas Rohetiigri Akadeemia esimene lend ehk pilootprogramm, kuhu kuulusid Tere, Tallinna Sadam, Coop Eesti Keskühistu, Eesti Rahvusringhääling, Agrone, Hoolekandeteenused, LHV Pank, Bolt, Lääne-Harju vald, Wolfscape, Ülemiste City, Politsei- ja Piirivalveamet, Rocca al Mare kool, Elisa ja Zavod. 

Uudis on valminud Rohetiigri Akadeemia uudisveebi põhjal. Loe Rohetiigri tegemistest rohkem siit.

Laeb infot...