Tallinna Tehnikaülikool

Kuidas toimida, kui tahame kaitsta loodust ja arendada teadust kuid samas peab elu olema kõigile ohutu ning ka ühiskond rahul? 
Saad rakendada oma ideid, anda panuse keskkonnakaitsesse ning lahendada olemasolevaid probleeme uusimate tehnoloogiatega kui tuled õppima TalTechi magistriõppesse  Keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogiat.

Tudeng Roman Fadejev jagab oma mõtteid ja kogemusi, miks on kasulik just sel erialal õppida ning mis teeb õppekava eriliseks. 

Insener_Roman_v

Keskkonnatehnoloogiast
Tänaseks on kadunud mitmed erialad ning tulevikus kaob neid veelgi. Näiteks raamatupidajat saab paljuski asendada arvuti, kuid inimene ei loobu kunagi vee tarbimisest ja seeläbi tekib ka pidevalt saastet. Erialal õppides saad teada, kuidas teha looduslikust veest joogivett ning kuidas tarbijaid varustada kvaliteetse veega. Saame vähendada inimtegevusega tekkinud koormust loodusele kui suudame puhastada  reovett, puhastada õhku, taastada pinnast. Need on protsessid, mis ei ole kunagi täiesti ühesugused ja nõuavad individuaalset lähenemist ja unikaalseid lahendusi. Need protsessid nõuavad pädevaid keskkonnatehnolooge.

Keemiast
Eestis saab magistritasemel keskkonnaspetsialistiks õppida mitmes õppeasutustes. TalTechis on eriala nimetuses lisaks veel sõna „keemia“. See tähendab, et Sinust saab laia profiiliga keskkonnatehnoloog-keemik, mis annab võimaluse töötada ükskõik mis valdkonnas tegutseva ettevõtte juhtiva spetsialistina.

Praktilised oskused ja kaasaegsed seadmed
Eriala õppeprotsess on väga huvitav, sest omandatud teooriat läheb kohe vaja praktiliste ülesannete täitmiseks. Õppimine ei seisne ainult raamatute lugemises ja loengutes käimises, vaid saad panna kindad kätte, laboririided selga ja selliselt kinnitad saadud teadmised praktikaga kohe ülikooli laboris!
Laboris on kaasaegsed seadmed – spektromeetrid, kromatograafid, TOC analüsaator ja palju muud. Iga ettevõte ei saa endale lubada nii kalleid seadmeid ja isegi iga õppeasutus ei ole varustatud sellise tehnikaga. TalTechi laborites on palju kaasaegset tehnikat ja pädevad spetsialistid, kes oma teadmisi ka Sinuga jagavad.

Praktika võimalus
Praktika saad läbida kasvõi ülikooli laboris. Laborites toimub intensiivne teadustöö ning juhul, kui Sa ei leia endale praktikakohta ettevõttes, siis ei pea muretsema, saad seda teha ülikoolis. See pole aga sugugi tavapärane kõikidel erialadel, näiteks minu eelmisel erialal ei olnud võimalust praktikat läbida ülikoolis.

Magistritööst
Magistritöö uurimistööga saad alustada kasvõi kohe ülikooli astudes. Esimesel semestril pakuti teemat, mis mind huvitas – andsin sellest teada ja alustasin tööga juba õpingute alguses. Selliselt on viimasel semestril vähem koormust ja saad pühenduda ainult diplomitöö kirjutamisele.

Õppejõududest
Meil on väga mõistvad ja Sinu individuaalsusega arvestatavad õppejõud. Paljudes tundides lubatakse vastata ja kirjutada kontrolltööd/arvestused eesti, inglise või vene keeles. Näiteks erialases inglise keelses aines pole üldse probleem, kui Sa kirjutad vastused oma emakeeles. Kõik õppejõud tegelevad õpetamise kõrvalt ka teadusega, keskkonnatehnoloogia labori koosseisus töötab neli riigi teaduspreemia laureaati tehnikateaduste valdkonnas. 

Perspektiividest
Tehnoloogia arenemisega tekivad ka uued keskkonna saastajad, mida alles uuritakse. Üheks näiteks on mikroplastik. Ei ole veel täpselt teada, kas või kelle jaoks need saastajad on või ei ole kahjulikud. Ning ka Sul on  võimalus selles uurimisprotsessis osaleda!

Inimkond ei ole liiga kaua loodusele piisavalt tähelepanu pööranud. Ole aktiivne ja eriala annab Sulle võimaluse parandada keskkonnale minevikus tehtud vead. 

Juba täna on igas suures ettevõttes olemas keskkonnatehnoloog. Tulevikus nende arv kasvab, sest tööd tuleb ainult juurde. Suured tehased, sadamad, infrastruktuurid, vee- ja kanalisatsiooniettevõtted, elektrijaamad ja kaevandused - kõik kohad, kus on reostuse oht ja mis vajavad monitooringut, vajavad ka keskkonnatehnolooge. Võid olla kindel – eriala lõpetades leiad sa just sulle sobiva töö nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia erialal on unikaalne koht loodus- ja tehnikateaduste piiril - saadud teadmised võimaldavad Sul edukalt töötada erinevates teadus- ja majandusvaldkondades. Saad teadmisi ja oskusi, mis hõlmavad nii keemilis-tehnoloogilisi protsesse kui ka keskkonnakaitse tehnoloogias kasutatavate protsesside eripära. Ootame Sind õppima, kui oled lõpetanud TalTechi või mõne teise Eesti ülikooli tehnika- või loodusteaduste valdkonna bakalaureuse õppekava. 

Laeb infot...