Tallinna Tehnikaülikool

Kolmapäeval, 7. septembril toimus Mektory’s vabaõppeaine  „Roheleppe kiirendi: Jätkusuutlik tulevik“ avaüritus, kus erinevad uurimisrühmad tutvustasid õppeaine raames pakutavaid rohepöörde ja jätkusuutlikkusega seotud väljakutseid/projekte ja võimalusi iduettevõtluse ja teaduspõhise innovatsiooni edendamiseks ülikoolis.

Green Deal Collider course

Avaüritusest võttis osa ligi 25 tudengit ja avatud ülikooli täiendusõppijat, uurimisrühmade esindajad ja teised olulised valdkonna eestkõnelejad ülikoolis.   

Avaüritus on järelvaadatav Youtubest.  

Õppeainet eest vedav abiprofessor Ergo Pikas ütles: “Selleks, et parimal moel integreerida koosloomet, innovatsiooni ja teadust, kutsusime uurimisrühmasid kaasa lööma õppeaine oluliste koostööpartneritena ehk projekti/väljakutse omanike ja mentoritena”. 

Oma projekte, kus tudengitel on võimalus panustada, tutvustasid näiteks Jeffrey Tuhtan (Keskkonnaseire tehnoloogiate keskus), Heigo Mõlder (Autonoomne robotlaev, MindChip),  Veiko Karu (Mäenduse ja maavaratehnoloogia osakond), Otto Mättas (Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE), Alar Kuusik (Kommunikatsioonisüsteemide uurimisrühm) ja Ergo Pikas (Ehituse ja arhitektuuri instituut).   

Lisaks uurimisrühmadele võtsid sõna ka rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping, uusettevõtluse juht Kaisa Hansen, ettevõtlusprorektor Sven Illing ja Tehnopoli rohetehnoloogia klastri juht Ragmar Saksing

TalTechi ettevõtlusprorektor Sven Illing sõnas: “Tudengid – te olete suurepärases kohas nii asukoha kui kõikide olemasolevate näidete osas nii meie enda ülikooli kui EuroTeQi kontekstis. Meie ökosüsteem on väike, aga superlahe, sest te olete tegelikult ainult ühe või kahe kontakti kaugusel põhimõtteliselt kellest iganes tehnikamaailmas. See, mida Ergo siin teeb, on täpselt see, mis  ühtib minu visiooniga – meil peab olema rohkem väljakutsepõhist õppimist. See on oluline nii tudengitele kui see annab ka tulemust. Nii et suur tänu veelkord!”. 

Ja lõpetuseks, tsiteerides rohepöörde prorektorit: “See on parim kursus linnas, nii et pange end kirja”. Esimene kontaktõppe päev toimub juba 17. septembril, st nüüd on viimane võimalus liituda. * 

Lisainfo: Karl-Erik Karu, karl-erik.karu@taltech.ee ja Ethel Praks, ethel.praks@taltech.ee 

*Registreerumiseks saata oma andmed (eesnimi, perekonnanimi ja õppekava/avatud õpe) hiljemalt 15.09 aadressile ethel.praks@taltech.ee. 

Laeb infot...