Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikooli Arengufond korraldas kevadise stipendiumikonkursi raames tudengitele live-ülekande, kus mõned stipendiumide väljapanijad tutvustasid oma ettevõtteid ja jagasid nippe edukaks kandideerimiseks.      

Tudengid

Sõna võttis kaheksa ettevõtet: AS Eesti Raudtee, Trimle Solutions Oy, Projektibüroo, Swedbank AS, K-Projekt AS, Viru Keemia Grupp AS, AS Ensto Ensek ja Eesti Energia.   

Viru Keemia Grupp personaliosakonna juht Tea Allikmäe tõi ülekandes hea näite kandideerimise kasust tudengitele. Nimelt nende magistriõppe stipendium on 2000 eurot. Kandideerimiseks vajalik töö, milleks on hea ja põhjendatud motivatsioonikirja kirjutamine ning CV loomine või kohandamine, võtab aega maksimaalselt kaheksa tundi. See tähendab, et kaheksa tunniga on võimalik teenida 2000 eurot – seega tunnitöötasu on 250 eurot. Lisaks saadud stipendiumile ootab tudengit ees pidulik üritus ja meened ettevõtte poolt. Stipendiumi pälvinud tudengid tuuakse välja ka Arengufondi lehel,  mis annab selge eelise tulevikus tööle kandideerides, sest on nähtav ka potentsiaalsele tööandjale, kes taustauuringut teeb.    

Tea Allikmäe lisas, et stipendiumikonkursist osavõtvad tudengid on võitjad isegi siis, kui nad valituks ei osutu, sest neil on valmis hea motivatsioonikiri, CV ning kandideerimiskogemus.   

 Järgmine Facebook-live toimub juba 29. märtsil Mektory Facebooki-lehel – huvilistel on võimalik ülekande ajakaval silm peal hoida ja ennast osalejaks märkida ürituse lehel. Live annab hea ülevaate ettevõtete tegemistest, väljavaadetest ja ootustest kandidaatidele. 

Käesoleva aasta kevadel väljaantavate stipendiumitega on võimalik tutvuda ja kandideerida Arengufondi lehel.  

Hea tudeng – kui kandideerid stipendiumile, siis oled võitja igatahes. Vaata siit kevadise konkursi stipendiumide nimekirja ning kandideeri kindlasti.  

Tehnikaülikooli Arengufond tegutseb alates 1991. aastast. Kõige pikaajalisemateks partneriteks on Eesti Energia, Viru Keemia Grupp, Tehnopolis Ülemiste, Harju Elekter, Eesti Mäeselts, Merko Ehitus, Telia, Nordecon, Silberauto ja Trev-2. Viimase 20 aasta jooksul on Eesti ettevõtted ja eraisikud kokku toetanud TalTechi tudengeid pea 3 miljoni euro väärtuses.  

Eelmist live ülekannet saab vaadata siit.   

Loe ka stipendiaadi Henri-Olavi Suomalaineni soovitust kandideerida stipile. 

Laeb infot...