Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi Arengufondi stipendiumikonkursil paneb stipendiumi välja Sweco Projekt AS, kes projekteerib kõik, mida ühiskonnas vajame - puhta vee ja sooja kodu, tõhusa transpordi ja innovaatilised hooned. Sisekliima ja hoone veetehnika üksuse juht Peter Haab on külalislektor ka TalTechi tudengitele. Peter räägib, miks nad sel aastal otsustasid välja anda Sweco Projekt stipendiumi ja keda nad kandideerima ootavad.

Peter Haab
Peter Haab

Sweco Projekt AS liitus stipendiumite väljaandjate nimekirjaga sel aastal. Mis on teie peamine eesmärk stipendiumi välja andmisel tudengitele?

Stipendiumi otsustasime välja anda, sest soovime motiveerida ja tunnustada sisekliima ja tehnosüsteemide magistriõppe tudengeid. Meie silmis on nende panus tuleviku ühiskonna ees võtmetähtsusega, sest suurem osa oma ajast viibib inimene siseruumides, seega inimeste heaolu ja mugavustunne on oluline kogu ühiskonnale. Näeme, et tudengite toetamine õppeperioodil on nende ja kogu ühiskonna väärtustamine. Ajapikku on inseneriteadus muutunud aina vähem populaarsemaks ja valdkondlikke spetsialiste ning tuleviku tippinsenere ei tule ülikoolidest enam piisaval hulgal. See on suureks probleemiks nii täna kui ka lähitulevikus, sest vanemad kogemustega insenerid hakkavad areenilt eemalduma ja pole uusi inimesi, kes ühildaks uuemad tehnoloogiad vanade teadmistega ja viiks need teadmised ning ostused järgmistele tasemetele.

Keda ootate stipendiumitele kandideerima?  

Kui oled antud eriala fänn ja entusiast, õpid stipendiumi statuudis välja toodud erialal, siis oled just õige kandidaat meie jaoks. Loodame, et tudeng, kes kandideerib, oskab näha antud valdkonna tuleviku perspektiive.

Lisaks stipendiumite andmisele, millist koostööd näete, et võiksite stipendiumile kandideerinud tudengitega teha? 

Oleme avatud kõigile koostöövormidele. Tudengid jõuavad tihti meieni praktikakoha otsingutel – need, kes on tulnud, on jäänud enamasti ka hiljem tööle. Juba praktikandile praktikakoha loomisel ja tiimi võtmisel lähtume alati sellest, kuidas näeme tudengiga klappi ka edaspidises koostöös. Meie jaoks ei ole praktika lihtsalt praktika. Soovime alati anda endast kõik, et tudeng saaks juba praktika vormis kaasatud projekteerimisprotsessi ning tunneks ennast meeskonna liikmena. Üksteist toetav, inspireeriv ning uudsete ideedega meeskond on meie jaoks väga oluline.

Meie portfellis on olnud alati projekte, mis oleksid huvitavad, pakuksid väljakutset ja annaksid võimaluse pidevaks enesearenguks. Tegeleme pigem suuremate kompleksprojektidega, nagu näiteks Metsä Wood Pärnu kasevineeritehase, Tallinna Sadama D-terminali, Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa Meditsiinilinnaku hooned jt.

Väitel, et „Insener õpib kogu elu“ on Swecos tõepõhi all – peame kõrgelt lugu enesetäiendamise soovist ning toetame oma töötajaid sellel teekonnal igati. Jagame oma kogemusi, õpetades nooremaid insenere ning kaasates neid algusest peale tervikprotsessi.

Mis on teie soovitused TalTechi tudengitele, kes veel kahtlevad, kas esitada oma kandidatuur stipendiumikonkursil või mitte?       

Igaljuhul kandideerida. Selleks, et saada oma-ala spetsialistiks, tuleb silma paista juba kohe alguses ja olla initsiatiivikas. Kui tudeng soovib juba kohe alguses näha projekteerimise terviku protsessi, siis Sweco on selleks just õige koht.

Lõpetuseks üks äge fakt Sweco Projekt kohta 

Nagu enne mainisin, siis meeskond on meie jaoks väga oluline. Oleme parimate tiimiürituste (jõulupeod, matkad, spordipäevad, talvepäevad jne) korraldamiseks kaasanud professionaale üritusturundusvaldkonnast. Need on alati aasta oodatuimad üritused, sest iga sündmus on erinev ja eriline.

Uuri Arengufondi stipendiumikonkursi kohta lähemalt ja esita avaldus siin

Sweco Project suvepäevad
Väike meenutus Sweco Projekt suvepäevadest Kihnus

Laeb infot...