Tallinna Tehnikaülikool

Täna algas kandideerimine Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi stipendiumitele, mida annavad sel sügisel välja 56 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut. „Soovitan kindlasti stipendiumitele kandideerida – see võib olla elumuutev,“ julgustas keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia tudeng ja stipendiaat Romi Viskar.

Romi Viskar

Motivatsioonikirjas räägi enda huvist eriala vastu

„Mina sain kevadel stipendiumi Adven Eestilt ja tänu sellele ka praktikakoha – kogemus oli väga silmiavav,“ selgitas Viskar. „Kandideerimise juures oli kõige raskem motivatsioonikirja kirjutamine – ma ei teadnud, mida ma seal üldse ütlema peaksin. Nüüd oskan teistele soovitada, et oluline on rääkida oma huvist ja tahtest seda eriala õppida, kirjeldada oma tulevikuplaane. Ka majandusliku olukorra mainimine võib olla üheks argumendiks stipendiaadi valimisel.“

Sel sügisel on arengufond tudengitele mõeldes tegemas motivatsioonikirja ja CV koostamise seminari – see toimub 4. oktoobril kell 15 majandusteaduskonna majas, ruumis SOC-211B. Seminari jooksul saavad tudengid kokku panna motivatsioonikirja põhja või selle täiesti valmis kirjutada ning ka CV koostada. Nippe jagab värbamisettevõtte Tripod spetsialist Madis Bachmann, kes vaatab aasta jooksul läbi sadu CV-sid ja motivatsioonikirju ning teab täpselt, millele keskenduda ja kuidas see kirja panna. Lisaks annab soovitusi stipendiumikomisjonis osalenud Aet Michelson. Kohal on ka TalTechi karjäärikeskus, kes tudengeid oma nõu ja jõuga aitab. „Korras ning hästi läbi mõeldud dokumendid suurendavad kindlasti stipendiumi saamise võimalust,“ märkis arengufondi juhataja Elinor Toming.

Milline peaks üks õige kandidaat olema?

Toming tõi välja, et tihti tudengid kardavad kandideerida, kui nende keskmine hinne on alla 3.5. „Julgustan noori ka 3,3-ga kandideerima – ettevõtted, kes stipendiumid välja on pannud usuvad meie tublidesse tudengitesse.“ Arengufondi juhataja sõnul on üldised stipendiumite kriteeriumid statuutides suhteliselt sarnased – motiveeritud tudeng, kes soovib areneda oma valdkonna tipptegijaks või -spetsialistiks. Oluliseks peetakse ka kohusetunnet ning häid õpitulemusi. Ettevõtted soovivad toetada talenti, kes lisaks raamatuteadmistele on ka lahtise pea ning avatud silmaringiga. „Neid kõnetab noor, kellel on ambitsioon midagi reaalselt ära teha ja korda saata,“ lisas Toming.

Kandideerimiseks tuleb varuda aega

Alates sellest kalendriaastast saab iga tudeng esitada kuni kolm kandideerimisavaldust. Seega tasub enne kandideerimist teha eeltöö ja tutvuda stipendiume välja panevate ettevõtetega.

„Dokumentide ettevalmistamisel on oluline tähele panna, mida soovitud stipendiumile kandideerimiseks vaja on. Enamasti soovitakse hinnetelehte ja motivatsioonikirja, mõned ka CV-d või soovituskirja. Soovituskirjaga tuleb kindlasti varakult tegelema hakata,“ märkis kevadel edukalt kandideerinud Viskar. Soovituskirja saab koostada õppejõud, üliõpilasorganisatsioon või erialaspetsialist – seega tuleb arvestada ka nende ajaga.

„On hulk noori, kes enne oma esimese stipendiumi saamist on pidanud 2-3 korda katsetama,“ selgitas Toming. „Julgustan kõiki kandideerima, et luua endale edaspidiseks karjääriks ja eluks paremad võimalused ning kasulikud kontaktid.“

Stipendiumitele saavad tehnikaülikooli tudengid kandideerida kuni 24. oktoobrini. Stipendiumitega saab tutvuda arengufondi lehel. Küsimuste korral võib ühendust võtta: arengufond@taltech.ee.