Tallinna Tehnikaülikool

21. augustil kogunes Mektorysse ca 50 tudengit, kellest 40 erinevatest Euroopa ülikoolidest – selleks, et panustada iduettevõtluse ja teaduspõhise innovatsiooni edendamisse ülikoolis. Esmakordselt toimub probleem- ja projektõppe põhine õppeaine “Roheleppe kiirendi: Jätkusuutlik tulevik” põimitud intensiivprogrammina (Blended Intensive Programme) koostöös mitmete partneritega. Peamisteks õppejõududeks on Ergo Pikas, abiprofessor tenuuris ja Kätlin Kangur, disaini ja tehnoloogia tuleviku õppekava programmijuht ja lektor. 

Huvi BIP formaadis läbiviidava õppeaine vastu oli väga suur – ligi 150 tudengit üle Euroopa registreeris mais ja juunis enda huvi, kursusele võeti vastu maksimaalselt 50 tudengit. Osalemas on 14 bakalaureuse ja integreeritud õppe, 29 magistriõppe ja 4 doktoriõppe tudengit viieteistkümnest erinevast ülikoolist Euroopas. Kõige rohkem ehk 11 tudengit on Saksamaalt, 10 Portugalist, 8 tudengit on Lätist  ning Eestist osaleb 7 tudengit. 

BIP

Õppeaine kestab seekord kokku 7 nädalat. Esimesel nädalal (millele eelnes virtuaalne sissejuhatav kohtumine) ehk 21.-25. augustil toimub intensiivne õpe kohapeal Mektorys ja siis on fookuses Rohelepe, jätkusuutlik (idu)ettevõtlus, rollid meeskonnas, disainmõtlemine ja esitlusoskuste lihvimine. 25. augustil esitlevad tudengitiimid nädala jooksul tehtut ja naasevad siis koduülikoolidesse, et jätkata oma lahenduse testimise ja valideerimisega ning seejärel oma projekti lõpetamisega tehes meeskonnatööd virtuaalselt. Õppeaines on väga oluline roll erinevate rohepöörde ja jätkusuutlikkusega seotud projektidel ja nende mentoritel, kes tudengitiime juhendavad. Mentoritena osalevad Veiko Karu, Tony Hand (Mäenduse ja maavaratehnoloogia osakond), Simo Ilomets (Ehituse ja arhitektuuri instituut), Kerli Kirsimaa, Tarmo Richard Klamp (Kliimanutika tuleviku keskus), Märt Helmja (Tulundusühistu Energiaühistu tegevjuht), Rutt Hints (Maavarade ja rakendusgeoloogia osakond), Ralf-Martin Soe kolleegidega Targa linna tippkeskusest, Tuule Mall Parts (Ehituse ja arhitektuuri instituut) ja ‪Alexandre Nominé (Jean Lamouri instituut, Lorraine ülikool). 

Kui soovite rohkem infot õppeaine kohta, siis võtke ühendust: Karl-Erik Karu, karl-erik.karu@taltech.ee, Ethel Praks, ethel.praks@taltech.ee. Kui teil on huvi Erasmus+ BIP formaadi kasutamise vastu, siis kontakteeruge mobiilsuskeskusest Riina Potteriga, riina.potter@taltech.ee

Laeb infot...