Tallinna Tehnikaülikool

30. jaanuaril toimub virtuaalselt gümnasistidele mõeldud TalTechi majandusvõistlus. Võistlusele oodatakse osalema rohkem kui 100 kooliõpilast üle Eesti ja parimad saavad ülikooli sisse sõltumata riigieksamite tulemustest.

TalTechi majandusvõistlus

Gümnasistid saavad end proovile panna majanduse toimimisest läbi erinevate ülesannete. Iris Laak majandusteaduskonnast selgitas: „ Võistlus on mõeldud majandusteadmiste ja majandusliku nupukuse jõuprooviks kõigile 11. ja 12. klasside noortele. Kümme parimat teenivad ülikooli sisseastumiseks priipääsme ja nende õppeprogrammi lävend loetakse täidetuks sõltumata riigieksamite tulemustest. Lisaks on parimatele välja pandud rahalised auhinnad.“

Žürii esimehe, TalTechi ärinduse programmijuhi Tarvo Niine sõnul hõlmab võistlus teadmisi ja arusaama nii majandusest kui ka aktuaalseid, arendavaid ja loogilist mõtlemist eeldavaid ülesandeid. “Ülesannete ja küsimuste koostamise taga on laiem meeskond TalTechi majandusteaduskonnast. Võistluse eesmärk on äratada õpilastes sügavamat huvi majanduse vastu ning innustada edasiõppimist,“ selgitas Niine.

Laak ja Niine jagavad ka üht salanippi valmistumiseks: “Eelmisel aastal jagasime õpilastele võistluse ajaks šokolaadi, mille eest saime suurt kiitust. Kuna sel aastal on üritus virtuaalne, siis kahjuks me šokolaadi seekord ei jaga, küll aga soovitame, et kellel endal korralik varustus kaasas, võib sellest saada olulise konkurentsieelise.”

2020. aastal toimunud esimene võistlus oli pühendatud majandusteaduskonna 80. juubelile. Võistlus osutus üle ootuste populaarseks ja sellel osales 120 õpilast 42st Eesti koolist. Seetõttu otsustas TalTechi majandusteaduskond sellest teha traditsiooni.

Tallinna Tehnikaülikooli virtuaalne majandusvõistlus algab 30. jaanuaril kell 12. Võistlust korraldavad TalTechi eksami- ja olümpiaadikool ning majandusteaduskond.

Lisainfo ja registreeruminne SIIN.

Loe ka:

TalTech maksab 300-500 eurot kuus stippi rahvusvahelistel olümpiaadidel medaleid võitnud uutele tudengitele

Ülikeeruliste ülesannetega füüsikavõistluse esimene proovikivi on elektromagnetismist

Laeb infot...