2021. aasta sügisel viidi Tehnikaülikooli tudengite seas läbi küsitlus, milles uuriti üliõpilaskonna huvi legendaarse Rektori karika taaselustamise vastu ning küsiti, mis võistlusalad võiksid sinna kuuluda. Võistlusprogrammi nõuti kõige häälekamalt üle ilma laineid löövat  mängu beer pong. 23.02 toimuva, järjekorras viienda, etapi korraldusele on appi tõttanud meie kallid põhjanaabrid Hartwallist, mis tähendab, et turniiril võisteldakse õlle asemel hoopiski soomlaste šampanja ehk "longeroga".

Longero Pong
Foto: I. Radic, 2019

Juba 1836. aastal asutatud Hartwall on joogitööstuse üheks liidriks. Hartwalli laia tooteportfelli kuuluvad sellised tuntud nimed nagu Rockstar, Gatorade, Vichy, Novelle, Ginger Joe, Jaffa ning loomulikult kultuslikus staatuses olev Original Gin Long Drink. Hartwalli "longero" segatakse jätkuvalt kokku ehtsast džinnist. Hartwalli long drink’i edust tiivustatuna on konkurendid küll püüdnud valmistada koopiaid, kuid kasutavad madalama hinna nimel üldjuhul kääritatud õunamahla, mitte ehedat džinni. Loomulikult ei saavutata sellega ka samasugust kvaliteeti – näiteks Soomes on Hartwall Original Long Drinki turuosa omas kategoorias endiselt üle 80%.

Hartwalli "lonkero" sündis Helsingi olümpial

Hartwall Original Long Drink töötati algselt välja 1952. aasta Helsingi suveolümpiamängudeks, et leevendada baaritöötajate koormust, kui linn võttis vastu sadu tuhandeid külastajaid üle kogu maailma. Algne kavatsus oli jooki toota ainult olümpiamängude ajal, kuid kliendid nõudsid, et selle tootmist tuleks jätkata ka pärast olümpiamänge. Nii sündiski Soomes uus long drink’ide joogikategooria, kõnekeeles "lonkero", eestikeelse vastega "longero" (sõnadest "long drink"). Algselt oli kaks maitset: džinnist ja greibilimonaadist valmistatud Gin Long Drink ning brändist ja pommac'ist valmistatud Brandy Long Drink.

Old school longero
1950-ndatest pärit Hartwalli "Lonkero" pudel

Hartwall esitleb: Rektori karika Longero pong

ASUKOHT JA AEG

• TalTechi Rektori karika raames toimuv Longero Pongi turniir mängitakse 23-ndal veebruaril kell 16:00, TalTechi Tudengimajas.

VÕISTKOND

• Longero Pongi turniiri võistkond peab koosnema kahest liikmest
  • Muid piiranguid ei ole, mis tähendab, et osa võivad võtta nii kaks meest, kaks naist või lausa segavõistkonnad

PS! Rektori karika võistluspunktide teenimiseks peab võistkond koosnema samast teaduskonnast pärit inimesega.

REGISTREERIMINE

Registreerimislehe leiate SIIT

• Hartwall esitleb: Rektori karika Longero Pong turniirile pääseb kokku kuni 128 võistluspaari (256 osalejat)
  • Registreerida on võimalik nii eelregistreerides veebis kui ka võistluspäeval kohapeal. Eelisjärjekorras lastakse võistlema eelregistreerunud võistkonnad. Eelregistreerimine kestab kuni 22.02 23:59.
  • Kõikidele teaduskondadele on eelregistreerimisel garanteeritud vähemalt 5 võistluskohta.
  • Juhul, kui eelregistreerunud võistkond pole hiljemalt kella 16:00 välja ilmunud, antakse koht kohapeal järjekorras olevale võistkonnale.
  • OSAVÕTT ON KÕIGILE TASUTA!

VÕISTLUSSÜSTEEM

• Kõik võistkonnad asetatakse loosiga turniiri alguses play-off "kahvlisse", koos miinusringiga (v.a olukorras, kus osavõtvate võistkondade arv on piisavalt madal, et viia läbi ka alagrupiturniirid).
  • PS! Miinusringi mängud mängitakse oma jookidega (3 topsi, 3 minutit, 1 purk jooki mängu kohta)
  • Kivi-Käärid-Paber otsustab alustaja paari
  • Mängu alguses on mõlemal võistkonnal 6 topsi
  • Mängu ajaks 10 minutit