Arengufondi kevadine stipendiumikonkurss on täies hoos. Taaskord on stipendiumi välja pannud Capital Mill. Arengufondi juhataja Elinor Toming ettevõtte tegevjuhilt Kaarel Loigult, miks on erialase hariduse kõrval ka praktiline kogemus tudengite jaoks vajalik ning mida peab Capital Mill stipendiumile kandideerijate puhul oluliseks.

Kaarel Loigu

Millega tegeleb Capital Mill ning mis teenuseid pakub?

Capital Mill on 2008. aastal rajatud ettevõte, mis on keskendunud investeeringule Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning tänane portfellimaht ulatub 500 miljoni euroni.

Kinnisvarainvesteeringute eesmärgiks on leida investorile väikseima riskitaseme ning suurima võimaliku tulupotentsiaaliga projekte. Capital Mill’i meeskond lähtub eelkõige investori huvidest ning keskendub professionaalsele investeeringute juhtimisele, tõstes seeläbi kinnisvaraobjektide väärtust.

Kaarel, Sinu sidusus Tehnikaülikooliga on päris tugev.  Kas ja miks Sa täna näed, et tehniline- ja insenerharidus ning selle kõrvale praktiline kogemus on väga oluline?

Praktilised kogemused aitavad tudengil aru saada seosest teooria ja praktika vahel. See on nagu kiirteel sõit, kus tunduvalt lühema aja jooksul saad aru, mida üldse see valdkond endast kujutab ja mis on igapäevased tegevused mingi etapi läbimiseks. Praktika aitab ka hiljem uut teooriat palju paremini vastu võtta, sest saadakse aru, kuidas saab eelnevat teadmist rakendada.

Capital Milli enda tänased ametialased positsioonid meie meeskonnas klapivad väga selgelt ka Tehnikaülikooli erialadega.

Milliseid üliõpilasi ootate stipendiumile kandideerima? Millised on edaspidised koostöövõimalused Capital Milliga?

Üliõpilastelt ootame avatud meelt, julgust unistada ja tahet katsetada võimalikkuse piire. Meie sooviks on olla oma valdkonna suunanäitaja, hoides fookuses just innovatsiooni, kuna ainult nii saame olla sammuke ees ja oma arendustegevustes jätkusuutlikud.

Capital Millis saame pakkuda praktikavõimalusi, olla tööandja kui ka koostööpartner.

Mis soovitusi annad kandidaadile dokumentide kokku panemiseks? Millele tasuks tähelepanu pöörata?

Meie jaoks on oluline näha, kuidas üliõpilane mõtleb, millele keskendub ja kuidas ta suudab põhjendada ja anda edasi enda ideid valdkonna arengusuundade osas. Heast keskmisest hindest peame olulisemaks motivatsioonikirja sisu – kuidas tuuakse välja enda kirg, tahe selles valdkonnas areneda ning mida uut soovitakse luua.

Ja need kes stipendiumi ei saa, on ka neile soovitusi?

Oleme enam kui kindlad, et on palju rohkem tudengeid, kes vääriksid stipendiume ning igakülgset toetust. Seetõttu ei tasu heituda, kui esimesel korral stipendiumi ei saa. See on vaid üks võimalus enda pealehakkamist ja tahet näidata. Tegusatel ja tulevikku vaatavatel noortel on alati võimalus läbilöögiks mõnel muul viisil, olgu selleks siis edukas praktika või mõni muu ühise projekti algatamine.

Lõpetuseks mõni tore fakt Capital Milli kohta.

Meie tänane kontor inspireerib, soosib unistamist, kaugusesse vaatamist ja lennukaid ideid. Naudime pilvepiiril töötamist sõna otseses mõttes. Skyoni ärihoone viimane ehk 26 korrus tagab meile linna ühed parimad töötingimused.

Kandideeri stipendiumile 18. märtsini