Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikoolis on viis eripalgelist teaduskonda, mille inimesed uudistavad ja uurivad kõikjal – maapõues, maal, merel ja kosmoses. Me hoolime sellest, mida teeme – ja anname oma teadmisi edasi.

Viis kampaanianägu

TalTechis õppides saad sa kvaliteetse hariduse. Sellise, mis tasub ka ära – haridus- ja teadusministeeriumi andmetel on Tallinna Tehnikaülikooli lõpetajail ühed Eesti kõrgemaid palgad.

TalTech on rahvusvaheline. Üksteist protsenti meie tudengeist tuleb kuskilt mujalt, avardades su silmapiiri siinsamas Tallinnas. Ja oleme EuroTeq võrgustiku liikmed, andes sulle ligipääsu viiele tehnikaülikoolile üle Euroopa. Siin on võimalik juba nüüd kohtuda inimestega, kellest saavad sõbrad ja koostööpartnerid.

Nemad on need, kes sinuga koos hakkavad lahendama praeguse aja väljakutseid – kliimakriis, energiakriis, rohepööre… Nende lahendamiseks on vaja tehnika- ja loodusteadusi, inseneeriat ja majandusteadusi. Ja nende jaoks on vaja sind.

Siin on vaid mõned lood nendest, kes muudavad Tallinna Tehnikaülikoolis maailma juba täna, päev päeva järel.  Nende sekka saab astuda neljanda juuli keskpäevani.

Vaata lähemalt: bakalaureuseõppe erialad

Petri Lahtvee teeb saepurust tervislikku toitu

Petri-Jaan Lahtevee

Fundamentaal- ja rakendusteaduse piiril mängiva professor Petri-Jaan Lahtvee laboris uuritakse mikroorganismide ainevahetust ja programmeeritakse mikroobe talitama nii nagu inimestel parasjagu tarvis. Kuna praegu on inimestel tarvis lahendada suuri jäätmeprobleeme ja toota toitu ilma keskkonda koormamata, siis teeb Lahtvee ja tema kolleegide arendatud pärm just seda: toodab saepurust saadud puidusuhkrust toiduks kõlbulikke rasvu. Lahtvee sõnul on pikem plaan toiduks väärindada “see-kelle-nime-me-ei-nimeta” ehk globaalne probleemiallikas süsihappegaas ise.

Loe lähemalt

Elli Valla kasutab tehisintellekti tervise heaks

Elli

„Mulle väga meeldib, et me aitame paremini, kiiremini ja soodsamalt ennustada neurodegeneratiivseid haigusi. See on väga vägev ja annab mulle palju missioonitunnet,“ leiab Tallinna Tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi doktorant-nooremteadur Elli Valla, kes kasutab masinõppe võimalusi Parkinsoni tõve tuvastamiseks.

Loe, kuidas see käib

Ulla Tapaninen muudab merendust rohelisemaks

Ulla

„Teen kõik selleks, et Eesti merendus muutuks rohelisemaks,“ kinnitab Tallinna Tehnikaülikoolis töötav, äsja Soome aasta logistikaeksperdiks pärjatud Ulla Pirita Tapaninen.

Loe tema tegemistest lähemalt

Kristjan Liivamägi: rahaline vabadus annab vabaduse südamele

Kristjan Liivamägi programmis töövarjupäeva kroon 2022

"Olen olukorras, kus mul on võimalik valida ilma rahaliste piiranguteta, mida ja kellega ma soovin teha ja kus ma seda teha soovin. Saan teha seda, mis on minu kirg, armastus ja hobi ning selleks on investeerimine ja rahatarkuse jagamine. Kui saan anda teadmisi ühiskonnale ja üliõpilastele, siis see on väljund, mis mulle meeldib," ütleb Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna õppejõud Kristjan Liivamägi. Ja tal on, mida jagada - rahaliselt sõltumatuks sai ta siiski pühendumise ja raske tööga.

Loe tema teekonnast

Maarja Grossberg-Kuusk: teadus nõuab detektiivi mõtteviisi

Grossberg

„Mulle meeldib see, et ma saan midagi kätega teha. Ma näen reaalselt seda tulemust, mida ma teen,“ leiab Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteaduse professor Maarja Grossberg-Kuusk, kes arendab materjale päikeseenergeetika jaoks. See on kõige kiiremini kasvav taastuvenergeetika ala.

Loe lähemalt

Laeb infot...