Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli programmeerimise mikrokraadiõppur Tanel Poom on sportlik ja tehnikahuviline automaatikainsener, kes tegeleb kaablitööstusele mõeldud masinate programmeerimise, integreerimise ja testimisega nii kodumaal kui ka välisriikides, kus tuleb panna erinevaid masinaid tootmistes tööle, lisaks koolitab ta töölisi. Vabal ajal teeb Tanel trenni või veedab aega sõprade seltsis, vahel ka arvuti- või lauamänge mängides.

Tanel Poom

Kuidas tekkis huvi lisahariduse järele?

Olen hetkel keskharidusega, millele on lisaks mehhatrooniku kutsetunnistus – ülikoolis õppimine jäi pooleli, kuna töö ja kooliaeg omavahel ei klapi. Mul on aga alati olnud huvi ennast edasi arendada ja paremaks spetsialistiks saada. Kuna tegelen hetkel masinate programmeerimisega, siis mõtlesin, et oleks ehk äge ka mõni tugevam programmeerimise keel või keeled endale selgeks teha. Kuna mõni tuttav astus ka see aasta ülikooli, otsustasin, et proovin ka!

Miks otsustasid kasutada just mikrokraadi õppevormi?

Kuulsin sellest võimalusest oma sõbralt ja see tundus just see, mida olen otsinud: hästi korraldatud keskkonnas õppimine, mis ei vaja auditooriumis kohal olemist. Minu jaoks on sisuliselt ainuke variant õppimiseks vaadata loenguid õhtuti järele. Soov oli, et õppekava oleks suunatud ainult soovitud erialale, sest muuks lihtsalt ei ole aega.

Oled esimene „mikrokraadurite“ lend. Millised on senised kogemused?

Õppekava on mõnus, tempokas ja pakub parajalt väljakutseid.

Kui raske selline töö kõrvalt õppimine on?

Töö kõrvalt õppimine on huvitav. Iga päev ei jõua küll kooliga tegeleda, kuid kuna kõik on kogu aeg sõltumata asukohast saadaval, siis pole probleemi ja lõpuks jõuab ikka oma asjad enam-vähem tehtud, isegi kui olen lennukis või võõras tehases lõunapausil.

Kas soovitad sõbrale, kaalud ise ka edaspidi mikrokraadidel õppimist?

Sõpradele olen sellest juba palju rääkinud! Ise katsun selle kava lõpule viia ja siis vaatame edasi.

Üks üllatus, mis on TalTechis mikrokraadiõppurina ette tulnud?

Üllatuseks on kindlasti õppejõudude valmidus. Õppejõud on isegi südaööl valmis küsimustele vastama, mis on väga äge ja julgustav! 

TalTech pakub kevadsemestril 2021/22 kokku 16 mikrokraadikava kolmes teaduskonnas ja mereakadeemias.
Kandideerimine avati 13. detsembril 2021, õppetöö algab 24. jaanuaril 2022.

TalTechi mikrokraadikavadel toimub õppetöö koos tudengitega, samas on õppekavad koostatud selliselt, et nende maht oleks sobilik tööl käivatele õppuritele. Mikrokraadikava maht on 12–24 ainepunkti, mis läbitakse kahe kuni kolme semestri jooksul. Lõpetajad saavad ülikooli täiendusõppe tunnistuse ja võimaluse jätkata tasemeõppes.

Laeb infot...