Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool korraldab täna, 9. septembril ainulaadse Linnakupeo, kuhu oodatakse kokku umbes kolme tuhandet inimest: ülikooli töötajat, üliõpilast, vilistlast ja koostööpartnerit-sõpra. Linnakupidu toimub tänavu juba neljandat korda.  

Linnakupidu

Linnakupeo eesmärk on tuua ülikooli aastapäevaks kokku kogu ülikooli liikmeskond. Päeva jooksul ootab osalejaid kümneid erinevaid sündmusi. Näiteks ekskursioonid ülikoolilinnakus, Mektory hoones ja ülikooli arhiivis, töötoad, mälumängud, meeleolukas tudengiorganisatsioonide viievõistlus ja vilistlaste kokkutulekud, mis hõlmavad kogu ülikooli Mustamäe linnaku.

Päevase programmi lõpetab suur leiutajate laulu- ja tantsupidu, kus koos publikuga esinevad kõik Tallinna Tehnikaülikooli kultuurikollektiivid: koorilauljad, rahvatantsuansambel Kuljus, TalTechi BigBänd, tippdirigendid ja solistid Hanna-Liina Võsa, Ivo Linna ja Kristjan Karmo. Linnakupeo järelpeol astuvad aga lavale sellised tipptegijad nagu nublu, Terminaator ning Ivo Linna koos Supernovaga.

Kui Tehnikaülikoolil täitub 17. septembril 104 aastat, siis ülikooli Mustamäe linnak tähistab tänavu oma 60. aastapäeva. Tänaseks hõlmab linnak 557 000 ruutmeetrit ja 37 hoonet. Tallinna Tehnikaülikoolis on üle 9000 tudengi ja 1900 töötaja ning ülikoolil on enam kui 77 000 vilistlast.

Linnakupeo info

Laeb infot...