Sel õppeaastal sai Tallinna Tehnikaülikooli diplomi 1645 inimest. Neist 40 kaitsesid doktorikraadi. Aga kõikidele, kes tahavad edasi õppida või mõtlevad teekonnale, mis pakub diplomist palju enam, on vastuvõtt veel avatud.

Lõpetaja

TalTechi lõpetajad saavad lahendada tänapäeva suurimaid probleeme, teiste ülikoolidega võrreldes suurimat keskmist töötasu ja seda koos ülikoolist kaasa saadud tutvustega. Kõik need eelised suurenevad veelgi, kui edasi õppida.

„Kutsume kõiki õpinguid jätkama magistrantuuris. Põhjuseid selleks on mitu. Tehnikaülikooli magistrikraadiga vilistlaste töötasu on keskmiselt kuni veerandi võrra kõrgem bakalaureusekraadi omanikest. See tuleneb rohkematest ja põnevamatest väljakutsetest tööturul. Mis peamine, iga lõpetaja väärib koroona kaotsi läinud aastate eest sotsiaalseid tegevusi ligi 9000 kaasüliõpilase ja 35 üliõpilasorganisatsiooni keskel,“ sõnas Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll.

Tudengid saavad ülikoolist kaasa veel muudki – kriitilise mõtlemise, ajajuhtimise ja suhtlemise oskused ning uhkuse saavutatu üle. See omakorda muudab tudengi toimekamaks ka karjäärivälistes asjades. Ülikooli lõpetanud on ka tervislikumate eluviisidega ja seega elavad kauem (La Trobe’i ülikool). Tallinna Tehnikaülikool on püüdlemas kliimaneutraalsuse poole ja annab teadmised keskkonnahoiust edasi ka tudengeile.

Mustamäe mändide all õppijad saavad ligipääsu veel viiele Euroopa tehnikaülikoolile EuroTeQi võrgustiku kaudu, mis pakub kursuseid erinevates ülikoolides ning võimalust teadmisi proovile panna. Vähem seiklushimulised õpivad Tallinnas koos mitmekümne erineva rahvuse esindajaga ja näevad, et mitut erinevat rada pidi võib jõuda samasse sihtkohta.

Tehnikaülikool soovib edu ja rõõmu lõpetajatele. Uute magistritudengite vastuvõtt kestab 4. juuli keskpäevani.