Tallinna Tehnikaülikool

Eesti saab sel suvel juurde 583 inseneri, sest just nii palju inimesi lõpetab neil päevil Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna. Seda on aasta varasemaga võrreldes ca 50 inimest rohkem, ehk on toimunud pea 10-protsendine kasv. Võrreldes eelmise aasta juuni lõpuga on ka sisseastumisavaldusi enam.

Inseneritudengid
TalTechi inseneritudengid. Foto: TalTech

„Tehnikaülikool on panustanud palju energiat inseneeria populaarsuse kasvule,“ rääkis TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll. Ta viitas ka EMORi tänavusele uuringule, millest selgus, et IKT järel on noorte edasiõppimise teiseks eelistuseks tehnikaalad. „Tehnikaülikool soovib sellel aastal võtta vastu 15% rohkem inseneeriatudengeid kui eelmisel aastal ja hetkel oleme selle eesmärgi saavutamise kursil,“ sõnas Voll.

Tänase seisuga on populaarseimad insenerikavad ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine, integreeritud tehnoloogiad ning elektroenergeetika ja mehhatroonika. Populaarsust koguvad ka tootearendus ja robootika ning arhitektuur, kuhu on võrreldes eelmise aastaga nähtavalt suurem huvi.

Dekaan Fjodor Sergejev ütles, et TalTechi inseneriõpe on unikaalne ja arvestab ühiskonna vajadusi. „Tehnikaülikoolis on õpe interdistsiplinaarne, mis tähendab, et see hõlmab endas lisaks tehnikaaladele ka majandust, IKT-d ning loodusteadusi, st tehakse tihedat koostööd ülikooli teiste teaduskondadega. See annab tulevastele inseneridele tugevad baasteadmised ja täispaketi vajalikke oskusi, mida Eesti ja miks mitte maailma arendamiseks kasutada,“ rääkis ta. „Inseneriteaduskonna lõpetajad tööpuuduse pärast muretsema ei pea – enamustele on mitu ettevõtet juba silma peale pannud. Valdav osa edukalt kaitstud lõputööde teemadest on tulnud tööstusest ja osa ettevõtete probleemidest said juba lahendusi, kuid tööd jagub kõikidele lõpetajatele ning seda aastakümneteks, sest tehnoloogilise arengu tempo aina kiireneb,“ kinnitas Sergejev.

TalTechi vastuvõtt kestab 3. juuli keskpäevani: taltech.ee/tulevik