Konkursi "Aasta õpetaja 2022" nominentideks valiti ka Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektor ja informaatika õppekava programmijuht Ago Luberg ning Virumaa kolledži telemaatika ja arukate süsteemide töörühma lektor Sergei Pavlov. Kas eesti parim õppejõud töötab TalTechis, selgub juba 8. oktoobril.

Ago Luberg

Aasta õppejõu kategooria kolmas nominent on Triin Vihalemm Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudist.

Konkursile laekus sel aastal kokku üle 1500 ankeedi, kelle seast tegi nominentide valiku riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad. Nominendid valiti välja 12 kategoorias.

Konkursi „Aasta õpetaja“ eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad laste ja noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Tunnustusürituse eestvedajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul kõneleb ankeetide suur hulk muljetavaldavalt suurest tähelepanust õpetajatele ja õppejõududele ning teistele haridusvaldkonna töötajatele. „Mul on hea meel kogu haridustöötajatele osaks saanud tunnustust Eesti avalikkusega jagada. Te olete teinud ja teete tublit tööd. Eraldi tahan tänada teie endiseid ja praegusi õpilasi, kolleege, lapsevanemaid, haridusega tihedalt seotud inimesi, kes võtsid aja ja meile teie suurepärastest tegudest haridusmaastikul teada andsid,“ lisas Lukas.

Konkursi laureaadid kuulutatakse välja laupäeval, 8. oktoobril Pärnu Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, millest teeb otseülekande ka Eesti Televisioon.

Mõlemad nominendid on saanud tunnustusi ka ülikoolisiseselt. Sergei Pavlov on valitud nii Virumaa Kolledži aasta õppejõuks 2019 kui ka üheks TalTechi parimatest õppejõududest 2018. aastal. Ago Luberg on aga üks Tehnikaülikooli IT-üliõpilaste kiidetumaid õppejõude.