14. veebruaril jõuab lõppesitlusteni EuroTeQ Collideri õppeaine "Roheleppe kiirendi: Jätkusuutlik tulevik", kus tudengid üle Euroopa arendasid uuenduslikke jätkusuutlikke ärimudeleid, mis lahendavad reaalelulisi probleeme.
Jaanuari viimasel nädalal tõi EuroTeQ Collideri õppeaine "Roheleppe kiirendi: Jätkusuutlik tulevik" Tehnikaülikooli 44 tudengit 10 Euroopa riigist ja 14 ülikoolist, et ühiselt panustada jätkusuutlikkusega seotud väljakutsete lahendamisse.

Õppeaine kestis kokku kolm nädalat: intensiivsel nädalal kohapeal Mektorys oli fookuses jätkusuutlikkus, disainmõtlemine, meeskonnadünaamika ja esitlusoskuste lihvimine. Seejärel naasid tudengid koduülikoolidesse, et jätkata oma lahenduse testimise ja valideerimisega, ning virtuaalse meeskonnatööna lõpetati projektid.
Tegemist on komplekssete päriselu väljakutsetega, mis puudutavad näiteks linnakeskkonda ja tervist, AI-d teekattemärgistuses, linnaandmeid, ehitussektori ringmajandust, toidujäätmete energiatõhusat kasutamist, 3D mudeleid linnaplaneerimises.
Huvitatud meeskondadel avaneb võimalus esitleda oma lahendusi TalTech Sustainable Futures üritusel mais, kust parimad saavad edasipääsu edasi rahvusvahelisele EuroTeQaThonile, mis toimub juunis Eindhoveni Tehnikaülikoolis.
Kursuse lõppesitluste sessioon toimub Zoomis 14.02.2025 kl 14:00-15:45 ja on kõigile huvilistele avatud. Liitu siin
Kursusele kandideerinud üle 120 tudengi hulgast valiti õppekava, õppetaseme ja motivatsiooni põhjal 7 doktoranti, 27 magistranti, 9 bakalaureuseõppe tudengit ning 1 täiendusõppija. Kursuse partneriteks on Eindhoveni Tehnikaülikool ja Riia Tehnikaülikool.
Väljakutsepõhist (CBL) õppeainet viisid läbi Ergo Pikas, abiprofessor tenuuris ja Kätlin Kangur, disaini ja tehnoloogia tuleviku õppekava programmijuht ning esmakordselt liitus meeskonnaga Gert Guri, kes on Eindhoveni Tehnikaülikoolis pikalt väljakutsepõhise õppe edendamisega tegelenud ja juhendanud sealset Collideri õppeainet. Lisaks põhiõppejõududele tegi kursusel kaasa Ekaterina Demiankova majandusteaduskonnast.
Õppeaines on väga oluline ja märkimisväärne roll erinevatel jätkusuutlikkusega seotud väljakutsetel ja nende mentoritel, kes tudengitiime juhendavad. Seekord osalesid mentoritena Mari-Liis Kell ja Markus Hääl Hundipea kinnisvaraarendusest, Silver Kelk Ülemiste Cityst, Christopher-Robin Raitviir ja Andres Maremäe Tallinna Strateegiakeskusest, Jaanus Tamm Tartu Linnavalitsusest, Helen Sooväli-Sepping, Liina Tabri ja Uljana Reinsalu TalTechist ning Sulev Alajõe Saarte Energiaagentuurist.
Rohkem infot: Karl-Erik Karu karl-erik.karu@taltech.ee, Ethel Praks ethel.praks@taltech.ee