Taaselustatud Rektori karikasari saab avapaugu juba 6. septembril, TalTechi Linnakupeo päeval, kus kõik tehnikaülikooli tudengiorganisatsioonid ja üliõpilaskogud võtavad omavahel mõõtu juba viiendat korda toimuval (kolmandat korda Rektori karika raames) Tallinna Tehnikaülikooli Tudengiorganisatsioonide Eesti-Maailmameistrivõistlustelt Viievõistluses. Kolmandaks hooajaks on korraldustiim viinud punktisüsteemi ka pisikesed muudatused, et karika võiduvõimalusi kõikide teaduskondade jaoks balansseerida.
Swedbank esitleb: Rektori karikas 2024/2025 etapid
Karikasarja korraldusmeeskond kogus peale eelmist hooaega kokku konstruktiivset tagasisidet, mille põhjal võeti vastu järgnevad otsused:
- Edaspidi kuulub Rektori karika võistlussarja 10 erinevat etappi, mida korraldab täies mahus sarja korraldusmeeskond. Lisaks kümnele Rektori karika etapile viiakse läbi tudengiorganisatsioonidele suunatud konkurss, mis võimaldab liita nende poolt korraldatud ürituse Rektori karika võistlussarja/aktiivsusalaks (juhul, kui konkursis osa võtnud organisatsioon suudab tõestada ürituse vajalikkust ning korralduskvaliteeti). Konkursi lisainfo ning kandideerimisavalduse leiab SIIT. Otsus piirduda kümne ning 1-2 potentsiaalse kolmanda osapoole üritustega võeti vastu tagasiside põhjal, et 2023./2024. aasta hooaja ürituste arv oli lihtsalt liiga suur.
- Aktiivsuspunkte ülikooli esindusvõistkondade mängudel jagatakse vaid mõnel välja valitud päeval (enamasti Tartu Ülikooli vastu toimuvad kodumängud).
Kümme etappi, mis kindlasti kuuluvad hooajal 2024/2025 RK võistlussarja:
- 6. september 2024- Swedbank esitleb: Tallinna Tehnikaülikooli Üliõpilasorganisatsioonide Eesti-maailmameistrivõistlused viievõistluses
- 17. September 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Teatejooks
- 11. oktoober 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika ÖÖpimevõrkpall
- 12. oktoober 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika ÖÖkorvpall
- 5. November 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Mälumäng
- 5. detsember 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Longero pong
- 18. veebruar 2025 – Swedbank esitleb: Rektori Karika Noolevise
- 11. märts 2025 - Swedbank esitleb: Rektori Karika SimRacing
- 25. aprill 2025 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Rannavolle
- 16. mai 2025 - Swedbank esitleb: Rektori Karika 10K
Loe lisaks: https://taltech.ee/rektori-karikas
Muudatused punktisüsteemis
Käesolevaks hooajaks muudetakse ka Rektori karika võistlus- ja aktiivsuspunktide süsteemi, eesmärgiga võrdsustada kõikide teaduskondade võiduvõimalusi (varasemalt oli see väga tugevalt kaldu pisemate teaduskondade kasuks).
Võistluspunktid
Rektori karikas on lõppude-lõpuks siiski võistlussari, kus visatakse end võistlustulle erinevatel kergematel ja raskematel spordi- ja meelelahutusaladel, eesmärgiga tuua oma teaduskonnale võimalikult palju punkte ning loomulikult, et VÕITA. Senimaani ei ole võistluspunktide süsteem parimaid osalejaid liiga hästi kohelnud (näiteks esimese ja teise koha punktide vahe oli vaid 40p)
Uuest hooajast teenitakse etappidelt võistluspunkte järgnevalt:
1. koht - 350 p
2. koht - 275 p
3. koht - 200 p
4. koht - 150 p
5. koht - 125 p
Aktiivsuspunktid
Aktiivsuspunkte on varasemalt välja jagatud koefitsientide põhjal - mida rohkem tudengeid teaduskonnas, seda vähem punkte iga osaleja kohta. Selle süsteemiga oli enamustel etappidel ülimalt suur eelis pisematel teaduskondadel, kuna piiratud osalejate arvuga ei olnud suurtel juba eos võimalik piisavalt osalejaid kohale tuua.
Aktiivsuspunktide teenimisel viisime samuti läbi mõned muudatused.
Kaks suurimat teaduskonda (inseneri- ja IT-teaduskond) on rahvaarvult niivõrd sarnased, et nad hakkavad käesoleval hooajal teenima iga osaleja pealt mõlemad ühe punkti. Majandusteaduskond, mis teenis eelneval hooajal iga osalejaga 1,56 punkti, pälvib sel korral ümmargusema 1,5 punkti. Vältimaks olukorda, kus kaks kõige pisemat teaduskonda (loodusteaduskond ja EMERA) hakkaksid iga osaleja pealt teenima kaheksa plusspunkti, otsustas korraldustiim määrata mõlema teaduskonna aktiivsuspunktide arvuks viis punkti inimese kohta.
- Inseneriteaduskond - 1 p/osaleja
- IT-teaduskond - 1 p/osaleja
- Majandusteaduskond - 1,5 p/osaleja
- Loodusteaduskond - 5 p/osaleja
- Mereakadeemia - 5 p/osaleja
Auhinnafond
Auhinnafond on tänavugi sama: 15 000 eurot. Küll aga muutub raha jaotamise põhimõte - uuel hooajal võtab võidutseva teaduskonna üliõpilaskogu enda käsutusse 10 000 eurot, millega nad saavad korraldada/arendada/ehitada midagi kasulikku tervele ülikooliperele. Rektori karika teise koha saavutanud teaduskonna ÜK viib endaga kaasa 3000 eurot ning kolmas koht 2000 eurot. Siinkohal peab välja tooma, et teise ja kolmanda koha auhinnaraha kasutusreeglid on märksa leebemad, raha võib kulutada juba mõne planeeritud ürituse kulude katteks.