Tehnikaülikooli õiguse instituut ühendab jõu innovatsiooniettevõttega Dot, et põhjalikult uuendada õigusõpet.

Uuenduse eesmärgiks on tuua senisest enam juristide väljaõppesse juhtimiskompetentse, koostööoskusi ning empaatiavõimet. Seda just tehisintellekti tasakaalustamiseks.
Instituudi direktor professor Tanel Kerikmäe peab tehisintellekti-ajastu saabumisel tähtsaks uuendada ka õpet: „Meie juristid peavad uues maailmas senisest paremini kombineerima omavahel tehnilisi, tunnetuslikke ning sotsiaalseid oskusi. Koostöös õigusinnovatsiooniettevõttega Dot toome oma tudengiteni kõige viimase teadmise ja kogemuse, nii saavad meie tudengid parima väljaõppe töötamaks nii Eestis kui ka rahvusvahelises õiguskeskkonnas.“
„Tehisintellekti ajastul on eriti oluline edendada juristi inimlikke oskusi,“ leiab Kerikmäe.
Uuendatud õppeprogrammis on oma koha leidnud lisaks õigusteadlastele ka tehnoloogiaettevõtete parimad spetsialistid. Lisaks tööle loengu- ja seminariruumis on plaan korraldada mitteformaalseid diskussioone ning seltskondlikke kokkusaamisi.
Algatuseks aga korraldavad Dot ja õiguse instituudi õppesessiooni Hispaanias, Valencias selle aasta teises pooles.
Dot baseerub Soomes ning ettevõtte fookuses on teenusedisain õigusvaldkonnas, et tõhustada protsesse ning lahti seletada keerulist õigusteavet. Ettevõtte klientideks on näiteks Metso Oyj, Museum of The Future, Hitachi Energy, Mac Cosmetics ning Estée Lauder.
Tehnikaülikooli õiguse instituudi õppe fookus on tehnoloogiaõigusel, kus kombineeritakse traditsioonilist ja kaasaegset õpet tugeva digitaalse ja tehnoloogilise suunaga. Õpe on inglise keeles ning uusi tudengeid võetakse vastu 3. juuli keskpäevani. Vaata lähemalt SIIT.