Inseneriteaduskonna varieeruva õppeperioodi tõttu võivad nii mõnelgi Teist tekkida küsimused: mida olen ülikooli õppima tulnud ja millised väljavaated on töökoha leidmisel. Aitamaks üliõpilastel neile küsimustele vastuseid leida, käivitasime 2011 a sügisel töövarju projekti.
Soovime aidata Teil, inseneriteaduskonna tudengitel, näha oma võimalikku tulevikku. Ülikoolis pakutav tekitab kindlasti hulgaliselt reaalse tööga seotud küsimusi, millele koolist rahuldavaid vastuseid ei saa. Just selleks tahamegi saata teid päevaks erinevate alade spetsialistide juurde töövarjuks.
Suur huvi projekti vastu kinnitas, et tudengid hoolivad oma tööalasest tulevikust ning soovivad end selleks võimalikult hästi ette valmistada. Taoline suhtumine kinnitab, et üliõpilased ei taha kobada pimeduses, vaid soovivad juba õpingute kestel omada teadmist, milliseks kujuneb elu pärast õpingute lõppu TalTechis.
Kuidas toimub?
Iga üliõpilane saab valida, millisel ametil töötava spetsialisti tööpäeva ta jälgida soovib. Tudengitele, kel puudub täpne ettekujutus oma tulevasest elukutsest, pakume välja mõne ameti, millelt ta end kunagi leida võiks.
Jälgimas on käidud mitmeid erinevaid ameteid: ehituse järelevalvet, objektijuhti, projektijuhti, eelarvestajat, konstruktorit, projekteerijat, kvaliteedijuhti, hankespetsialisti, veespetsialisti, torutööde koordinaatorit, ettevõtte juhatajat sellistes firmades nagu K-Projekt AS, InteliVent OÜ, Eesti Küte OÜ, Reaalprojekt, Nordecon, Merko, Kaamos jpt. Lisaks on käidud arhitektuuribüroos (nt Pluss, KAVAKAVA) ning logistikakeskuses (nt Omniva, DHL). Projektis osalenud tudengid tunnistasid, et päev spetsialistiga aitas neil tõesti luua endale paremat arusaama tuleviku osas.