Nooremprofessor Dr. Maksim Ošeka
maksim.oseka@taltech.ee
Maksim Ošeka õppis Tallinna Tehnikaülikoolis keemia ja biotehnoloogia erialal. Ta liitus professor Tõnis Kangeri uurimisrühmaga bakalaureusetudengina 2009. aastal ja omandas doktorikraadi 2017. aastal. Maksimi uurimistöö keskendus peamiselt uute asümmeetriliste organokatalüütiliste reaktsioonide ja mehhanismide uurimisele. Magistriõppes töötas ta Erasmuse programmi raames vahetusüliõpilasena Oslo Ülikoolis professor Lise-Lotte Gunderseni uurimisrühmas ning doktoriõppes liitus ta professor Paolo Melchiorre uurimisrümaga Hispaanias, kus ta osales uute fotokatalüütiliste enantioselektiivsete alküleerimisreaktsioonide arendamises. Pärast doktorikraadi kaitsmist töötas ta doktor Dzmitry Kananovichi uurimisrühmas ning kolis seejärel järeldoktorantuuriks Hollandisse. Maksim töötas kaks aastat Eindhoveni Ülikoolis professor Timothy Noёli juhendamise all ning tegeles uute elektrokeemilise meetodite arendamisega pidevas voolus. 2021. aastal naasis Maksim Tallinna Tehnikaülikooli, et alustada iseseisvat karjääri ning hiljem edutati ta nooremprofessoriks. Ošeka uurimisrühma teadustöö TalTechis keskendub erinevate orgaanilise sünteesi meetodite, nagu foto-, elektro- ja voolukeemia ning asümmeetrilise katalüüs, omavahelisele kombineerimisele.
Uurimisrühma liikmed
Dr. Mariliis Kimm (teadur)
mariliis.kimm@taltech.ee
Mariliis Kimm omandas bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadi rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta liitus 2013. aastal professor Tõnis Kangeri uurimisrühmaga, kus tema uurimistöö keskendus uute asümmeetriliste organokatalüütiliste reaktsioonide väljatöötamisele. Külalisdoktorandina täiendas Mariliis oma kogemusi Amsterdami ülikoolis professor Jan H. Maarseveeni uurimisrühmas, kus tema uurimisteemaks oli mehaaniliselt kiraalsete [2]rotaksaanide süntees. Mariliis kaitses oma doktoritöö aastal 2021. Hetkel töötab ta teadurina Ošeka grupis, keskendudes elektrokeemiliste reaktsioonide arendamisele pidevas voolus.
Anastasiya Krech (doktorant)
anastasiya.krech@taltech.ee
Anastasiya Krech lõpetas 2019. aastal Valgevene Riikliku Ülikooli ning 2020. aastal omandas magistrikraadi keemias Valgevene Riikliku Teaduste Akadeemia kõrgkoolist. Bakalaureuse- ja magistriõpingute ajal töötas ta Valgevene Riikliku Teaduste Akadeemia bioorgaanilise keemia instituudis. Esmalt töötas ta doktor Vladimir Zhabinskii rühmas, kus sünteesiti uusi farmakoloogiliselt olulisi steroide. Hiljem liitus ta doktor Alaksiej Hurski rühmaga, kus tema uurimistöö keskendus tsüklopropanoolide reaktsioonidele. 2021. aastal kolis Anastasiya doktoriõpingute eesmärgil Eestisse ja liitus nooremprofessor Maksim Ošeka uurimisrühmaga Tallinna Tehnikaülikoolis. Praegu tegeleb Anastasiya tsüklopropanoolide fotokeemiliste reaktsioonide ja asümmeetriliste elektrokeemiliste reaktsioonide arendamisega.
Marharyta Laktsevich-Iskryk (doktorant)
marharyta.laktsevichiskryk@taltech.ee
Marharyta Laktsevich-Iskryk sai 2016. aastal Valgevene Riiklikus Ülikoolis bakalaureusekraadi farmatseutilise keemia erialal. Bakalaureusetudengina liitus ta Valgevene Riikliku Teaduste Akadeemia bioorgaanilise keemia instituudi steroidide keemia laboriga, kus ta tegeles metall- ja fotoredokskatalüüsiga. 2017. aastal kaitses Marharyta edukalt magistritöö doktor Alaksiej Hurski juhendamisel. Hiljem liitus ta külalisuurijana doktor Dzmitry Kananovichi rühmaga, kus ta tegeles tsüklopropanoolide enantioselektiivse sünteesiga. 2023. aastal alustas Marharyta doktoriõpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis nooremprofessor Maksim Ošeka juhendamisel, keskendudes enantioselektiivsele elektrokeemilisele sünteesile.
Biswadeep Manna (PhD student)
biswadeep.manna@taltech.ee
Biswadeep Manna lõpetas 2021. aastal bakalaureuseõpingud keemia erialal kiitusega (Ramakrishna Mission Vivekananda Centenary College, India) ning kaitses 2023. aastal magistrikraadi (Indian Institute of Technology Ropar, India). Magistriõppe teisel aastal liitus ta Dr. Prabal Banerjee laboriga, mis keskendus elektroorgaanilisele sünteesile. Alguses keskendus tema uurimistöö aminohapete elektrokeemilisele funktsionaliseerimisele. Hiljem töötas ta pingestatud tsükliliste ühendite, näiteks tsüklopropaanide, elektrokeemilise aktiveerimise kalla. 2024. aastal kolis Biswadeep Eestisse, et alustada doktoriõpinguid Tallinna Tehnikaüikoolis nooremprofessor Maksim Ošeka uurimisrühmas.
Pallav Suman (PhD student)
pallav.suman@taltech.ee
Pallav Suman lõpetas 2021. aastal bakalaureuseõpingud keemia erialal kiitusega (Ranchi University, India) ning kaitses magistrikraadi 2023. aastal (Central University of Punjab, India). Magistriõpingute ajal töötas ta orgaanilise sünteesi ja katalüüsi laboris Dr. Biplab Banerjee juhendamise all. Esialgu tegeles ta farmakoloogiliselt tähtsate dihüdrokinolinoonide fotokeemiliselt initsieeritud sünteesiga ning kommertsiaalselt kättesaadavate ravimimolekulide funktsionaliseerimisega. Tema magistritöö keskendus karbamüleeritud dihüdrokinolinoonide metallivabale sünteesile. 2024. aastal kolis Pallav Eestisse, et alustada doktoriõpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis sünteetilise voolukeemia uurimisrühmas nooremprofessor Maksim Ošeka juhendamisel.
Rasmus Käsper (bakalaureusetudeng)
rakasp@taltech.ee
Rasmus Käsper lõpetas Tallinna 21. Kooli reaal-loodusainete õppesuuna. Kohe pärast seda asus ta õppima Tallinna Tehnikaülikooli rakenduskeemia ja geenitehnoloogia erialal. Bakalaureuseõppe teisel aastal liitus Rasmus Ošeka rühmaga, et töötada asümmeetriliste fotokatalüütiliste reaktsioonide kallal.
Mihhail Fokin (bakalaureusetudeng)
mifoki@taltech.ee
Mihhail Fokin lõpetas hõbemedaliga Maardu Gümnaasiumi, kus näitas üles suurt huvi keemia vastu ja töötas pärast lõpetamist isegi õpetajana. Hetkel õpib ta Tallinna Tehnikaülikoolis rakenduskeemia ja geenitehnoloogia erialal ning osaleb Ošeka uurimisrühmas vooluelektrokeemia alases uurimistöös. Alates 2023. aasta septembrist on Mihhail Erasmuse programmi raames Itaalias Milano Polütehnilises Ülikoolis.
Nora Deil (bakalaureusetudeng)
Nora Deil lõpetas Vanalinna Hariduskolleegiumi reaalklassi kuldmedaliga. Suur huvi keemia vastu viis teda õppima Tallinna Tehnikaülikooli rakenduskeemia ja geenitehnoloogia erialale. Nora liitus bakalaureuseõppe teisel aastal Ošeka uurimisrühmaga.
Endised rühmaliikmed
Dr. Nagarajan Ram Kumar (külalis-järeldoktor)
Nagarajan Ram Kumar omandas Indias Hyderabadi ülikoolis doktorikraadi keemia erialal 2016. aastal. Seal uuris ta professor R. Nagarajani juhendamisel karbasooli ja indooli alkaloidide totaalsünteesi. Järeldoktorantuuri ajal töötas Ram Kumar professor Hongli Bao (Fujiani uurimisinstituut, Hiina), professor Erik V. Van der Eyckeni (KU Leuven, Belgia) ja professor Yun He (Chongqingi ülikool, Hiina) juhendamise all. Järeldoktorantuuri ajal (2016-2020) keskendus ta uute siirdemetallkatalüütiliste sünteesimeetodite väljatöötamisele ja peptiidsete antibiootikumide totaalsünteesile. 2021. aastal liitus Ram Kumar Läti orgaanilise sünteesi instituudis doktor Janis Veliksi orgaanilise sünteesi uurimisrühmaga ning jätkas oma uurimistööd uute reagentide ja fotokatalüütiliste meetodite arendamiseks, et sünteesida ravimiarenduses kasutatavaid fluoreeritud ühendeid. 2023. aastal viibis ta lühiajaliselt külalis-järeldoktorina TalTechis Ošeka uurimisrühmas, kus ta keskendudes eelkõige fotokeemiliste muundumiste uurimisele pidevas voolus.
Dr. Anni Kooli (doktorant)
Anni Kooli õppis Tallinna Tehnikaülikoolis rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal. Bakalaureuseõppe teisel aastal liitus ta professor Margus Loppi uurimisrühmaga ning jätkas seal uurimistööd ka magistriõppes. Doktorantuuri alguses tegeles Anni naftoolide dearomatiseerimisega professor Loppi juhendamisel. Hiljem liitus Anni sünteetilise voolukeemia rühmaga ja uuris koos nooremprofessor Maksim Ošekaga elektronirikaste areenide elektrokeemilist hüdroksüüleerimist pidevas voolus. Anni kaitses edukalt oma doktoritöö 2022. aasta novembris. Pärast doktoriõpingute lõppu töötab Anni Kooli peaspetsialistina Terviseametis.