Tallinna Tehnikaülikool

 Dr. Kristiina Kaldas (vanemteadur)
kristiina.kaldas@taltech.ee

Kristiina_Kaldas

Kristiina omandas bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta kaitses oma doktoritöö 2021. aastal teemal „Põlevkivi oksüdeerimine vees hapniku mõjul“, keskendudes kerogeeni otsesele väärindamisele keskkonnasõbralikel meetoditel dikarboksüülhapeteks. Ta on 2022.aastast tööstuskeemia laborijuhataja ning veab mitmeid uuenduslikke projekte, mille suurem eesmärk on tööstuslike protsesside jätkusuutlikkus. Tema juhtmõte on: „Iga materjal on töödeldav keskkonnasõbralikult, tuleb ainult teada õigeid tööriistu.“ Vabal ajal naudib ta laulmist ja perega ajaveetmist.

CV

Emeriitprofessor Margus Lopp (juhtivteadur)
margus.lopp@taltech.ee

Margus_Lopp


CV

Emeriitprofessor Andres Siirde (peaspetsialist)
andres.siirde@taltech.ee
CV

Dr. Birgit Mets (vanemteadur)
birgit.mets@taltech.ee

Birgit_Mets

Birgit kaitses oma doktoritöö 27-aastaselt (2018. aastal). Töös keskendus ta põlevkivi pürolüüsiprotsessi uurimisele. Kuigi bakalaureuse ja magistri lõpetas ta keemia erialal ja doktoritöö oli hoopis mehhanotehnikaga seotud, siis nüüd on ta tagasi jälle keemia juures. Ta on lisaks TalTechile töötanud ka Université Pierre-et-Marie-Curie ja Tartu Ülikoolis. Birgit on termilise analüüsi entusiast ning Eesti Termilise Analüüsi ja Kalorimeetria Seltsi asutaja ja president. Alates 2024. aastast on ta ICTAC (International Confederation for Thermal Analysis and Calorimetry) noorteprogrammi juht. Hetkel töötab paralleelselt ka Eesti Geoloogiateenistuses fosforiidiprojekti tehnoloogiaeksperdina. 

CV

Dr. Jaan Mihkel Uustalu (peaspetsialist)
jaan.uustalu@taltech.ee

Jaan on Lundi Ülikooli doktorikraadiga keemiainsener. Tema dissertatsioon oli seotud polüvinüülkloriidi primaarosakeste polümerisatsiooniga. Jaan on laia kogemusega nii keemia- kui ka masinaehitustööstusest, muuhulgas olnud ka 20 aastat Viru Keemia Grupi nõukogus. Viimased 6 aastat on ta töötanud Tallinna Tehnikaülikooli Tööstuskeemia laboris kukersiidi väärindamise teemal. Töö tulemusena on registreeritud uuenduslik tootmisprotsess „Kerox“. 

CV

Dr. Mariliis Kimm (teadur)
mariliis.kimm@taltech.ee

Mariliis_Kimm

Mariliis omandas bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadi rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta liitus 2013. aastal professor Tõnis Kangeri uurimisrühmaga, kus tema uurimistöö keskendus uute asümmeetriliste organokatalüütiliste reaktsioonide väljatöötamisele. Külalisdoktorandina täiendas Mariliis oma kogemusi Amsterdami ülikoolis professor Jan H. Maarseveeni uurimisrühmas, kus tema uurimisteemaks oli mehaaniliselt kiraalsete [2]rotaksaanide süntees. Mariliis kaitses doktoritöö 2021.aastal ning liitus nooremprofessor Maksim Ošeka rühmaga, kus ta uuris elektrokeemilisi reaktsioone pidevas voolus. 2024. aastal liitus Mariliis tööstuskeemia laboriga.

CV

Dr. Estelle Silm (teadur)
estelle.silm@taltech.ee

Estelle_Silm

Estelle omandas nii  bakalaureuse kui ka magistrikraadi rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal. Mõlemad lõputööd olid seotud sünteetilise orgaanilise keemiaga, kuuludes prof. Lopi uurimisrühma. Magistrantuuri ajal õppis ühe semestri Singapuri Rahvuslikus Ülikoolis. 2022.aastal kaitses oma doktoritöö professor Tõnis Kangeri juhendamisel teemal „Tsüklopentaan-1,2-diooni asümmeetrilised organokatalüütilised reaktsioonid“. Tööstuskeemia laboriga liitus 2022.aastal. Lisaks teadustööle osaleb ta ka õppetöös ning aktiivselt erinevatel teaduse populariseerimise üritustel.

CV

Kati Muldma (doktorant-nooremteadur)
kati.muldma@taltech.ee

Kati_Muldma

Kati omandas bakalaureuse ja magistrikraadi rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal Tallinna Tehnikaülikoolis analüütilise keemia laboris. 2017. aastal liitus ta Tööstuskeemia laboriga, kus ta tegeles analüüsiga. 2023. aastal alustas ta õpinguid doktorantuuris, kus tema uurimustöö teemaks on sekundaarsete toorainete iseloomustamine ja nende potentsiaalsed rakendused.

CV

Maria Reinaas (tööstusdoktorant)
maria.reinaas@taltech.ee

Maria_Reinaas

Maria on omandanud integreeritud magistrikraadi Durhami Ülikoolis, Inglismaal. Magistritöö käigus uuris ta jäätmematerjalide (ooker, struviit) kasutamist katalüsaatorite, täpsemalt iooniliste tahkete ainete (Mg-Fe kihiliste topelthüdroksiidide ja metalloksiidide) tootmiseks. Samuti uuris ta nende katalüsaatorite kasutamist biodiisli tootmiseks ringmajanduse raamistikus. Doktoritöö aluseks on koostöös Kerogen OÜga projekt Kerox, mis tegeleb põlevkivi otsemuundamisega keemiatööstuse tooraineks. Doktoritöö eesmärgiks ja eeldatavaks tulemuseks on kerogeeni oksüdatsiooni, täpsemalt Kerox tehnoloogia, keemiliste ja rakenduslike aluste uuring, mille tulemused oleksid sisendiks konkurentsivõimelise ja madala keskkonnamõjuga tehnoloogia välja töötamiseks. 

CV

Violetta Umerenkova (doktorant-nooremteadur)
violetta.umerenkova@taltech.ee

Violetta_Umerenkova

Violetta omandas oma bakalaureuse- ja magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta on olnud seotud analüütilise keemiaga juba 4 aastat. Tööstuskeemia laboriga ühines 2024.aastal ja hetkel tegeleb põlevkivi tuha ja dikarboksüülhapete analüüsimisega kasutades kapillaarelektroforeesi.

CV

Villem Ödner Koern (insener)
villem.odner@taltech.ee

Villem_Koern

Villem omandas bakalaureusekraadi 2024. aastal elektroenergeetika ja mehhatroonika erialal ning jätkab magistriõpinguid samal suunal. Tööstuskeemia laboris tegeleb Villem sellega, mis teeb keemialabori tööstuslikumaks: automaatika, mehaanika, reaktorite ehitus ja hooldus. 

Kristi Rõuk (insener)
kristi.rouk@taltech.ee

Kristi_Rõuk

Kristi omandas oma bakalaureuse kraadi Tallinna Tehnikaülikoolis ja kaitses 2023. aastal oma magistritöö „9,11-Sekosteroolide A,B- ja D-ringi fragmentide sidumine läbi Michaeli liitumise“, mis tõsteti esile selle kõrge teadusliku taseme poolest. Samuti on ta kaasautor mitmel sellel teemal avaldatud teadusartiklis. Tänaseks on Kristi huvid nihkunud 9,11-sekosteroolidelt põlevkivile ja tema põhitööks on saanud Eesti põlevkivi, kukersiidi, struktuuri uurimine ning sellest väärtuslike peenkemikaalide eraldamine.

Angelica Närep (insener)
angelica.narep@taltech.ee

Angelica_Närep

Angelica õpib Tallinna Tehnikaülikooli rakenduskeemia ja biotehnoloogia magistriõppes. Ta lõpetas 2024. aasta kevadel TalTechis rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala. Tema bakalaureusetöö teema oli “Fenoolsete ühendite metüleerimine dimetüülkarbonaadiga”. Angelica liitus tööstuskeemia laboriga liitus 2022. aasta alguses ning praegu ta tegeleb ma igapäevaselt tahkete ainete elementanalüüsiga. Lisaks õppe- ja laboritööle juhendab ta Mektorys erinevaid keemia töötube.

Galina Varlamova (projekti assistent)
galina.varlamova@taltech.ee