Tootearendus ja robootika
Sul on lennukaid ideid ja tehnilist taipu? Sind huvitab, kuidas töötavad kaasaegsed digitehased? Kui näiteks mehitamata autode arendamine, juhtimine ja tootmine ning innovatsioon tundub olevat midagi just sulle, siis uuri edasi, mida tootearenduse ja robootika erialal sinu tulevikule pakkuda on!
Õppetase: Bakalaureuseõpe
Õppe kestus: 3 aastat
Õppekava: 180 EAP
Tutvu ka meie tegemistega Facebookis -https://www.facebook.com/tootearendus
Õppekava eesmärk on tugeva ja laiapõhjalise tootearenduse ja robootika inseneri spetsialisti ettevalmistamine, kellel on edasiõppimise võimalus väga erinevatel magistrikavadel nii Eestis kui välismaal. Õppekava tagab sulle oskused, teadmised ja hoiakud lähtuvalt tuleviku paindlikust tööstusmudelist.
Tootearenduse ja robootika eriala alus- ja põhiõpe on peaerialadel ühine, pakkudes sulle baasteadmisi mehaanikast, materjaliõpetusest, masinjuhtimisest ja toote modelleerimisest. Kolmandal aastal saad valida peaeriala, milleks on tootearendus ja tootmistehnika või robootika. Tootearenduse ja tootmistehnika peaerialal õpid süvendatult tootearenduse ja tootmistehnika spetsiifikat, robootika peaerialal robootikat ja tehisintellekti. Mõlemal peaerialal on pööratud suurt tähelepanu integreeritud oskuste omandamisele ning saad osaleda võimalikult paljudes praktilistes projektides, mis arendavad sinu meeskonnatöö ja projektijuhtimise oskusi ning pakuvad erialaseid praktilisi kogemusi.
Õppekava on praktilise suunitlusega ja võimalikult palju rakendatakse projektiõpet ning põnevaid laboritöid. Oluliseimad oskused, mille esimesel aastal kaasa saad on projekteerimistarkvara CAD kasutamine, küberelektroonilised süsteemid ja programmeerimine. Teisel aastal keskendutakse mehaanikale ja automaatjuhtimisele ning kolmandal aastal valid juba peaeriala ja õpid spetsiifilisi erialaaineid, kus on suur valikuvabadus ning tugev projekti- ja meeskonnatöö orienteeritus. Sinu käsutuses hakkab olema põnevad laborid autotehnika, pulbermetallurgia, mikrokontrollerite ja robootika ning kiirprototüüpimislabor koos 3D-printerite ja 3D-skanneritega.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava läbinud üliõpilane:
- hindab kriitiliselt ja professionaalselt loodavaid ja olemasolevaid tehnilisi süsteeme ning tööstuses toimivaid organisatsioonilisi- ja tootmisprotsesse;
- osaleb uute tootearenduse ja/või robootika projektide planeerimisel, käivitamisel ja täitmisel ning arvestab majanduslikku efektiivsust ja uue toote või lahenduse turupotentsiaali;
- teostab erialaseid inseneriarvutusi, konstruktsiooni analüüsi arvestades materjalide omadusi ning keskkonnakaitset;
- koostab komponentide ja süsteemi mudeleid kasutades kaasaegseid IKT riist- ja tarkvaralahendusi;
- mõistab integreeritud süsteemide spetsiifikat ja eri valdkondade integreerimise probleeme ning leiab sobivaid lahendusi;
- planeerib ja modelleerib tootearenduse ja tootmise protsesse, toetudes tunnustatud metoodikatele, olles samal ajal paindlik ettevõtte või situatsiooni vajadustest lähtuvate tingimuste osas.
Vaata ka 7. taseme Mehaanikainseneri kutsestandardi kompetentside vastavust õppekava õpiväljunditele.
Tutvu Tootearendus ja robootika tüüpõpingukavaga (kehtib 2022 aasta vastuvõtule)
Tutvu Tootearendus ja robootika tüüpõpingukavaga (kehtib 2023 aasta vastuvõtule)
Praktika on bakalaureuseõppe kohustuslik osa, mis tuleb sooritada õppeaja jooksul.
Arvestuse saamiseks esitab üliõpilane nõutud tähtajaks praktika juhendajale vormikohase:
- avalduse (ÕISis)
- praktikaaruande
- praktikakohatõendi
- ettekanne praktikaseminaril
Praktika juhendaja on nõuandja, selgitades ja täpsustades nõuandeid ametikohale ja tegevusalale. Mehaanika ja tööstustehnika instituudi praktika juhendajaks on:
Kaimo Sonk
Praktikaaruande kirjutamisel jälgida erialapraktika kirjutamise juhendit. Praktikaaruande maht on määratletud juhendis. Praktika arvestatakse pärast praktika sooritamist ja praktikaaruande esitamist juhendajale. Praktika loetakse sooritatuks, kui ülikooli poolne juhendaja on praktikaaruande hinnanud positiivse hindega. Mittearvestatud praktika puhul peab üliõpilane täiendama/parandama praktikaaruannet või täiendavalt praktiseerima.
Juhendid ja vajalikud vormid:
Praktikakoha tõendi vorm
Praktika kirjutamise juhend
Praktikaaruande näidis
Eesmärgid:
- Kinnistada ja rakendada teoorias omandatud teadmisi ja oskusi praktikas.
- Praktiliste kutse-, eri- ja ametialaste oskuste omandamine.
- Õigete kutse- ja ametialaste hoiakute ning väärtushinnangute kujundamine.
- Osaleda struktuuriüksuste igapäevatöös, kogeda meeskonnatöö kogemust ning lahendada erialaseid tööülesandeid
- Arendada analüüsivõimet ning probleemide lahendamise oskust;
- Tõsta õppuri konkurentsivõimet tööjõuturul.
Praktika sooritatakse erialalt sobivas ettevõttes või uurimisasutuses. Praktika koha leiab üldjuhul üliõpilane. Praktika kuraator on nõuandja, soovitades vajadusel praktikakohti. Eelistada tuleks Eesti Masinatööstuse Liitu kuuluvad ettevõtteid. Praktika ajal peab üliõpilane täitma kõiki ettevõttes kehtivaid eeskirju ning ettevõtte tööohutuse nõudeid. Ettevõtted võivad, kuid ei ole kohustatud tasustama praktika ajal üliõpilaste tööd.
Nõuded praktikaettevõttele:
- Praktikaettevõtteks sobivad era-, avaliku või mittetulundussektori ettevõtted ja asutused nii sise- kui välismaal, mille suunitlus ja suurus tagavad õppurile praktikavõimaluse vastavalt antud praktikajuhendi nõuetele.
- Praktikaettevõtteks ei sobi vähem kui 3 põhikohaga töötajaga ettevõte.
- Praktikaettevõte peab kindlustama praktikandi tema erialale ja tasemele vastava tööga ning tööks vajalike vahenditega.
Praktikaettevõte peab praktikandile tagama:
- igapäevase juhendamise, määrates ettevõttes praktika juhendaja, kes on praktikandile ja praktika kuraatorile kontaktisikuks praktikaga seotud küsimustes ning, kes hindab praktika lõppedes praktikandi tööd;
- võimaluse dokumenteerida oma tööd;
- vajaliku väljaõppe, kui seda nõuab töö iseloom.
- Praktikaettevõte peab võimaldama praktika kuraatoril külastada praktikaettevõtet vähemalt üks kord praktikaperioodil, et saada ülevaade praktikandi tööst kohapeal, tutvuda praktikandi töötingimustega, praktikandi saavutustega praktikaperioodil ja vestelda praktika juhendajaga.
Praktikakoha valib üldjuhul üliõpilane. Praktikakoha leidmiseks on järgnevad võimalused:
- Tudeng tutvub praktika- ja tööpakkumistega TalTechi Karjääriteenistuse teadetetahvlil (U01-korpus, Üliõpilasesinduse vastas).
- Tudeng kontakteerub mõne firmaga Eesti Masinatööstuse Liidust
- Tudeng vaatab Nõustamiskeskuse Facebooki lehelt.
- Praktikaga seotud kulusid TalTechi mehaanika ja tööstustehnika instituut ei kanna.
Praktika hindamine:
Praktika hinde saamiseks on vajalik osaleda esitlusega Praktika seminaril. Seminarid toimuvad 2 korda semestris, kuupäevad ja vajalik info saadetakse õpperühmadele e-maili teel.
Praktika koondhinne moodustub praktikabaasipoolsest (üliõpilase hinnanguleht), praktikaaruande hindest ja praktikaseminari esitluses. Praktika lõpphinde otsustab koolipoolne juhendaja. Praktikaaruanne tuleb esitada digitaalselt (võib ka kirjalikult) koolipoolse juhendajale peale praktika lõppemist. Praktika hinded ja praktika lõpphinde kannab koolipoolne juhendaja õppeinfosüsteemi.
Vaidlusalased küsimused praktika arvestamisel lahendab mehaanika ja tööstustehnika instituudi direktor.
Lõputööde juhendid ning vajalikud vormid
- Inseneriteaduskonna lõputööde nõuded
- Inseneriteaduskonna kirjalike tööde mall
- Juhendaja arvamuse nõuded ja soovituslik vorm
- Metaandmed
- Retsensioonile esitatud nõuded ja soovituslik vorm
- Konfidentsiaalsuse taotluse vormistamise juhend.
Lõputööd ja kõik seotud dokumendid on vaja üles laadida *asice kujul innomet.ttu.ee/upload
Ümbrik peab sisaldama:
- Lõputöö (PDF)
- Joonised (PDF)
- Metaandmed, elektroonilises vormis PDF.
- Konfidentsiaalsetel töödel avalikustatav kokkuvõte
Võimalikud lõputöö teemad:
Tutvu eelmiste aastate töödega:
Programmi juht Vastab eriala sisu puudutavatele küsimustele: |
Õppekonsultant oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele ning väljastab digiallkirjaga tõendeid. |
Õppekonsultant vastab õppetööd sh ÕIS puudutavatele küsimustele: |
Raivo Sell 620 3268 U05-226 raivo.sell@taltech.ee |
Jana-Ines Saidla 511 6541 620 3533 U03-205 jana.saidla@taltech.ee |
Moonika Asu 620 3633 U03-205 moonika.asu@taltech.ee |
|
|
Integreeritud tehnoloogiad
TalTechi integreeritud tehnoloogiate õppekava ühendab erinevaid inseneritemaatikaid, et rahuldada kasvavat nõudlust väga mitmekülgsete oskuste ja teadmistega inseneride järele, kes suudavad lahendada tänapäeva tööstuse keerukaid probleeme. Nii kuuluvad sinu õpingutesse näiteks programmeerimine, 3D CAD-projekteerimine, robootika ning tööstusdisain. Peamised õppeained oleksid sul tööstusdisaini alused, robotitehnika ning polümeermaterjalid. Kuna töös põimub mitu valdkonda, pead probleeme ja küsimusi oskama täpselt sõnastada. Samuti hinnatakse kõrgelt oskust mõelda raamidest väljapoole, mis tähendab suutlikkust leida lahendusi väljaspool tavasid ja ootamatute nurkade alt. Õppekava on ingliskeelne, valmistades ette tudengeid esmajoones tehnikavaldkonnas ingliskeelsetele magistriõppekavadele.
Peaeriala: Integreeritud tehnoloogiad
NB! ingliskeelne täistasuline õppekava, sihtstipendiumiga on täiskoormusega õpe tasuta. Eeltingimuseks on inglise keele oskus B2 tasemel
Kohtade arv: Kõik, kes täidavad konkursitingimused ehk kandideerimiskünnise, saavad õppekoha (30 sihtstipendiumiga õppekohta, ülejäänud tasulised) I Eestis mitte alaliselt elavad isikud: 50 kohta (sh 45 sihtstipendiumiga)
Konkursi tingimused:
- Riigieksamid: 1) lai matemaatika / enne 2014 sooritatud matemaatika riigieksam / TalTechi matemaatika katse 2) eesti keel / eesti keele kirjand või eesti keel teise keelena
- Eestis mitte alaliselt elavad isikud: motivatsioonikiri, test, vestlus
- Kahe riigieksami summa vähemalt 100 punkti, matemaatika eksam ei tohi olla madalama tulemusega kui 50 punkti ning eesti keele eksam madalama tulemusega kui 45 punkti
- Eestis mitte alaliselt elavad isikud: Vastuvõtt pingerea alusel vastavalt õppekohtade arvule.
Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 20+10
Eestis mitte alaliselt elavad isikud: 100
Lävend: Kandideerimiskünnis
Eestis mitte alaliselt elavad isikud: Vastuvõtt pingerea alusel vastavalt õppekohtade arvule.
Õppetase: Bakalaureuseõpe
Õppe kestus: 3 aastat
Õppekava: 180 EAP
ÕPPEKAVA MVEB14 VERSIOON MVEB14/17
Õppekava nimetus: Integreeritud tehnoloogiad
Õppekava versiooni kood: MVEB14/17
Õppekava versioon kehtib alates: 2017/2018
Õppekava eesmärgid:
Õppeprogramm annab ettevalmistuse tööstuse digitaliseerimiseks ja nutika tootmise ehk Tööstus 4.0 elluviimiseks. Selleks antakse lõpetajatele lisaks insenerioskustele süvendatud IT oskused ja kommunikatsioonivõime. Bakalaureusekraadi saanu on võimeline alustama tööd kõrgtehnoloogilises tööstusettevõttes või IT firmas.
Õppimise käigus antakse teadmisi:
- inimese, looduse ja tehnika suhetest ning jätkusuutliku ühiskonna kujundamise põhimõtetest;
- loodus-, täppis- ja sotsiaalteaduste rakendustest inseneritöös ja laiapõhjaline käsitlus tehnikateaduste põhialustest tehnikavaldkonnale iseloomulikus sisus ja mahus, mis on vajalikud õpingute jätkamiseks magistriõppes sh ka teistes ülikoolides
- insenerile vajalikest turu- ja konkurentsiuuringuist, tehnoloogiatest, inseneriarvutustest, materjalidest ja nende säästvast kasutamisest, toodete valmistamisest, logistikas, robootikast, seadmetele kavandamisest, inseneritöös kasutatavatest IT-vahendeist, ning tootmise ja tehnoloogilise arengu sotsiaal-majanduslikest aspektidest.
Õppekava õpiväljundid:
Õppekava läbinu:
- oskab end erialaselt väljendada nii sõnas kui kirjas ja suhelda nii eesti kui vähemalt ühes võõrkeeles;
- oskab programmeerida, sh tööstusroboteid ja CNC pinke;
- kasutab tööstuse digitaliseerimise ja Tööstus 4.0 põhimõtteid tootlikkuse tõstmiseks;
- kasutab kaasaegseid infotehnoloogia vahendeid ja meeskonnatöö võimalusi oma igapäevases töös ning omab programmeerimisoskust;
- suudab osaleda tehnikavaldkonnaga seotud projektide täitmisel nii tootmises kui ka teadus-arendustöös;
- arendab uusi konkurentsivõimelisi keskkonnasõbralikke tooteid ja teenuseid, mis vastaksid tarbija ootustele;
- kasutab konkreetseid mudeleid süsteemi või protsessi spetsifitseerimiseks tehnoloogiliste parameetrite tasemel, luues ja hinnates alternatiivseid lahendusi;
- kasutab matemaatilisel või füüsilisel mudelil saavutatud tulemusi reaalse süsteemi või protsessi loomiseks;
- hindab kriitiliselt loodud süsteeme nende kasutamisel tööstuses ja suudab hinnata enda professionaalseid võimeid ja kavandada nende tõstmiseks vastavat koolitust.
Peaeriala(d): integreeritud tehnoloogiad
Õppekava struktuur:
Peaeriala: integreeritud tehnoloogiad
Üldõppe moodul |
|
Matemaatika |
15 EAP |
Sotsiaal- ja majandusteadused |
15 EAP |
Täppis- ja loodusteadused |
24 EAP |
Põhiõppe moodul |
|
Energia ja selle kasutamine |
24 EAP |
Infotehnoloogia |
24 EAP |
Mehaanika |
18 EAP |
Tehnika ja tootmine |
24 EAP |
Peaeriala moodul |
|
Disain ja projekteerimine |
18 EAP |
Integreeritud tehnoloogiad |
6 EAP |
Vabaõppe moodul |
|
Vabaõpe |
6 EAP |
Lõputöö |
6 EAP |
KOKKU |
180 EAP |
Alusõppemoodulite põhiliste ainete läbimise aeg semestrites:
Lõpetamistingimused: Õppekava täitmine nõutud mahus ja lõputöö edukas kaitsmine TTÜ nõukogu poolt kehtestatud korras; CUM LAUDE lõpetamiseks peab kaalutud keskhinne olema vähemalt 4,60, kusjuures arvestatakse kõiki akadeemilisele õiendile kantavaid hindeid ning lõputöö kaitstud hindele "5".
Õppeainete loend õppekava osade kaupa
Õppekava struktuur
|
* |
EAP |
Tunde |
Lo-Pr-Ha |
Hindamise viis |
Õpet. sem |
Tüüp. õp. sem |
Üldõppe moodulid |
|||||||
Matemaatika |
|||||||
Eesmärgid: anda teoreetilised alused lineaaralgebra, matemaatilise analüüsi, arvutusmeetodite ning tõenäosusteooria ja matemaatilise statistika alalt; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 15.00 EAP |
|||||||
YMX0233 - Matemaatiline analüüs II |
|
3.00 |
2 |
1-0-1 |
E |
SK |
2 |
YMX0221 - Kõrgem matemaatika I |
|
6.00 |
4 |
1-0-3 |
E |
SK |
1 |
YMX0252 - Tõenäosusteooria ja matemaatiline statistika |
|
3.00 |
2 |
0.5-0-1.5 |
E |
K |
4 |
EAI0040 - Kujutav geomeetria |
|
3.00 |
2 |
1-1-0 |
E |
S |
1 |
Sotsiaal- ja majandusteadused |
|||||||
Eesmärgid: - kujundada loovat mõtlemist, õpetada ettevõtliku käitumise põhimõtteid ning anda teadmisi ärivõimaluste äratundmise, äriideede arendamise, hindamise ning rakendamise (ärimudel) kohta erinevates ettevõtluskeskkondades; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 6.00 EAP |
|||||||
TMJ0130 - Ettevõtluse alused |
|
3.00 |
2 |
0.5-0-1.5 |
H |
SK |
1 |
TMT0350 - Töökeskkond ja ergonoomika |
|
3.00 |
4 |
2-0-2 |
A |
S2 |
1 |
Valikained: valida vähemalt 9.00 EAP |
|||||||
HLI0110 - Akadeemiline kirjutamine inglise keeles |
|
3.00 |
2 |
0-2-0 |
A |
SK |
4 |
HOE6019 - Intellektuaalse omandi õigus |
|
3.00 |
2 |
1-0-1 |
E |
S |
1 |
HLE0050 - Eesti keel ja kultuur |
|
3.00 |
2 |
0-2-0 |
A |
SK |
1 |
HLE0060 - Eesti keele suuline ja kirjalik väljendusõpetus |
|
3.00 |
2 |
0-2-0 |
A |
SK |
1 |
HLI0070 - Akadeemiline suhtlus inglise keeles |
|
3.00 |
2 |
0-2-0 |
E |
SK |
2 |
HHL1250 - Tehnoloogia ja ühiskond |
|
3.00 |
2 |
1.5-0-0.5 |
A |
SK |
2 |
KYF0300 - Sissejuhatus säästvasse energeetikasse |
|
3.00 |
2 |
2-0-0 |
E |
SK |
2 |
Täppis- ja loodusteadused |
|||||||
Eesmärgid: - insenerlikult (süsteemselt ja dialektiliselt) mõtleva ning tegutseva (töötava) inimese kujundamine; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 18.00 EAP |
|||||||
YFX0011 - Füüsika I |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
SK |
1 |
YKI0130 - Keemia ja materjaliõpetus |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
S |
3 |
YFX0012 - Füüsika II |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
SK |
2 |
Valikained: valida vähemalt 6.00 EAP |
|||||||
MHT0110 - Metroloogia ja mõõtetehnika |
|
6.00 |
4 |
1-2-1 |
E |
S |
5 |
MHK0110 - Staatika ja dünaamika |
|
6.00 |
4 |
2-0-2 |
E |
K |
2 |
Põhiõppe moodulid |
|||||||
Energia ja selle kasutamine |
|||||||
Eesmärgid: - anda teoreetilised baasteadmised ja praktilised oskused tehnosüsteemide ja täiturmehhanismide energiaallikate valikuks, nende käitumise analüüsiks, modelleerimiseks ning nende tehniliste lahenduste ja energiavoogude optimaalseks kasutamiseks ning arendada energiasäästlikku ja jätkusuutlikku mõtlemist tehnoseadmete ja protsesside kavandamisel; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 18.00 EAP |
|||||||
ATV0080 - Toitemuundurid ja masinate juhtimine |
|
6.00 |
4 |
2-2-0 |
E |
SK |
2 |
ATR0030 - Robotitehnika |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
S |
5 |
MSJ0001 - Soojustehnika |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
SK |
5 |
Valikained: valida vähemalt 6.00 EAP |
|||||||
KMP0055 - Polümeermaterjalid |
|
6.00 |
4 |
1-1-2 |
E |
K |
2 |
MES0045 - Automatiseerimistehnika |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
SK |
3 |
Infotehnoloogia |
|||||||
Eesmärgid: - arendada loogilist, analüütilist ja algoritmilist mõtlemist ning süsteemset ja mudelipõhist lähenemist inseneriprobleemide ja -ülesannete lahendamisel; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 24.00 EAP |
|||||||
IAX0583 - Programmeerimine I |
|
6.00 |
4 |
1-3-0 |
H |
SK |
1 |
IAX0584 - Programmeerimine II |
|
6.00 |
4 |
1-3-0 |
E |
SK |
3 |
MET0340 - Digitaalne tootmine |
|
6.00 |
4 |
1-2-1 |
E |
SK |
4 |
ISC0100 - Küberelektroonika |
|
6.00 |
4 |
1-1-2 |
E |
SK |
3 |
Mehaanika |
|||||||
Eesmärgid: - anda alus- ja põhiteadmised ning oskused masinate, aparaatide, mehhanismide jt. toodete talitluse analüüsiks ning loomeks: nende kinemaatika-, dünaamika-, tugevus-, täpsus-, stabiilsus- ja töövaru ning töökindluse arvutusteks, konstruktsioonikomponentide valikuks, nende dimensioneerimiseks ja kujundamiseks, samuti teadmised ja oskused metroloogia ning mõõtetehnika alaste küsimuste lahendamiseks tooteloomes ja tehnoloogias. |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 18.00 EAP |
|||||||
MES0225 - Masinatehnika - projekt |
|
6.00 |
2 |
0-0-2 |
H |
K2 |
4 |
MES0220 - Masinatehnika |
|
6.00 |
4 |
2-0-2 |
E |
K1 |
4 |
MTM0070 - Materjalitehnika |
|
6.00 |
4 |
2-1-1 |
E |
SK |
2 |
Tehnika ja tootmine |
|||||||
Eesmärgid: - anda teoreetilised baasteadmised tehniliste süsteemide (s.h. CNC pingid, robottehnilised süsteemid, mehhatroonikasüsteemid) omadustest ja praktilised oskused nende rakendamiseks tootmises ning arendada tootmisprotsesside kavandamise ja juhtimise oskusi; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 18.00 EAP |
|||||||
MET0015 - Tootmistehnika |
|
6.00 |
4 |
2-2-0 |
E |
S |
3 |
MES0085 - Hüdraulika ja pneumaatika |
|
6.00 |
4 |
1.5-2.5-0 |
E |
SK |
5 |
MEL0010 - Logistika alused |
|
6.00 |
4 |
3-1-0 |
E |
SK |
2 |
Valikained: valida vähemalt 6.00 EAP |
|||||||
MHK0140 - Mehhatroonika alused |
|
6.00 |
4 |
2-0-2 |
E |
K |
4 |
MER0065 - CNC tootmissüsteemid |
|
6.00 |
3 |
1-0-2 |
E |
SK |
6 |
Vabaõppe moodulid |
|||||||
Vabaõpe |
|||||||
Eesmärgid: Anda üliõpilasele võimalus oma teadmiste ja oskuste arendamiseks, silmaringi laiendamiseks ning individuaalsete huvide realiseerimiseks vabalt valitavate ainete kaudu. |
|||||||
Õpiväljundid: Teadmised ja oskused lähtuvalt üliõpilase erihuvidest seoses tulevase spetsialiseerumisega. |
|||||||
Lõputöö moodulid |
|||||||
Bakalaureusetöö |
|||||||
Eesmärgid: Anda üliõpilastele iseseisva inseneriprojekti koostamise kogemusi, oskusi rakendada teoreetilisi teadmisi praktiliste probleemide lahendamisel ja esitada töö tulemusi tervikliku tehnilise dokumentatsioonina. Töö teema valitakse vastavalt tulevasele spetsialiseerumisele. |
|||||||
Õpiväljundid: - formuleerib inseneriprobleemi ja koostab selle probleemi lahendamiseks tegevuskava; |
|||||||
Peaeriala moodulid: integreeritud tehnoloogiad |
|||||||
Disain ja projekteerimine |
|||||||
Eesmärgid: - arendada loogilist, analüütilist ja algoritmilist mõtlemist ning süsteemset ja mudelipõhist lähenemist mehaanikainseneri probleemide ja ülesannete lahendamisel ning anda baasteadmised ja oskused CAD programmipakettide kasutamiseks; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Kohustuslikud ained: 12.00 EAP |
|||||||
MED0130 - Tööstusdisaini alused |
|
6.00 |
4 |
2-0-2 |
E |
K |
4 |
MER0150 - Raalprojekteerimine |
|
6.00 |
3 |
1-2-0 |
E |
S |
3 |
Valikained: valida vähemalt 6.00 EAP |
|||||||
MTM0170 - Materjali ja tehnoloogia valik |
|
6.00 |
4 |
1-1-2 |
E |
K |
6 |
MES0015 - Integreeritud tootearendus |
|
6.00 |
4 |
2-0-2 |
E |
SK |
5 |
Integreeritud tehnoloogiad |
|||||||
Eesmärgid: - temaatilise (nt tööstustehnika ja juhtimine; disain ja tootearendus; mehhatroonika; materjalid ja protsessid jätkusuutlikus energeetikas; tarkvaratehnika, küberkaitse) arendusprojekti läbimine ja kasutajaid kaasahaaravas arendusprotsessis osalemine; |
|||||||
Õpiväljundid: Üliõpilane: |
|||||||
Valikained: valida vähemalt 6.00 EAP |
|||||||
MEX0015 - Töökeskkonna praktika |
|
6.00 |
0 |
0-0-0 |
H |
SK |
6 |
UTT0055 - Kursuseprojekt |
|
6.00 |
4 |
0-4-0 |
A |
SK |
6 |
Lõputööde juhendid ning vajalikud vormid
- Inseneriteaduskonna lõputööde nõuded
- Inseneriteaduskonna kirjalike tööde mall
- Juhendaja arvamuse nõuded ja soovituslik vorm
- Metaandmed
- Retsensioonile esitatud nõuded ja soovituslik vorm
- Konfidentsiaalsuse taotluse vormistamise juhend.
Lõputööd ja kõik seotud dokumendid on vaja üles laadida *asice kujul innomet.ttu.ee/upload
Ümbrik peab sisaldama:
- Lõputöö (PDF)
- Joonised (PDF)
- Metaandmed, elektroonilises vormis PDF.
- Konfidentsiaalsetel töödel avalikustatav kokkuvõte
Võimalikud lõputöö teemad:
Lõputöö teemad 2020/2021 õppeaastal.
Tutvu eelmiste aastate töödega: