Tallinna Tehnikaülikool

Muuseumisaal on avatud E-R 10-19, L 10-16

Mis on uudist

Alates 21. juunist saab muuseumi suures saalis uudistada Tervisemuuseumi koostatud näitust "Palju õnne!?", mis tutvustab teaduse avastuste kaudu õnne olemust, neurokeemiat ja positiivse psühholoogia jõudu. Näitus on avatud kuni 15. juunini 2025.

ajutise näituse pilt
TalTechi muuseum

Muuseumi eesmärk

Ülikooli põhitegevuse kõrval toimiv muuseum on andnud võimaluse tekitada silla mineviku ja tänapäeva tehnikahariduse vahel. Isikliku mäluasutuse olemasolu kõrgkooli juures on tavapäraselt pigem erand, mitte reegel. Nii on meeldiv tõdeda, et juba mitmekümne aasta vältel on Tallinna Tehnikaülikoolis uuritud õppeasutuse ajalugu ja kogutud, säilitatud ning eksponeeritud sellega seotud olulisi materjale, tutvustades seeläbi kohaliku teadusmaastiku põnevaid keerdkäike ja saavutusi.

Muuseumikogu

Muuseumi ülesandeks on koguda, säilitada ja uurida ülikooli ajaloo ja tegevusega seotud kultuuripärandit ning korraldada selle üldsusele vahendamist teaduslikel, hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel.
Meie kogudest leiab fotosid ja dokumente, õppe- ja teadustegevusega seotud esemelist materjali, kuid ka raamatuid ja väiketrükiseid.

Muuseumikogu