Tallinna Tehnikaülikool

Kui soovid oma keemia- ja geenitehnoloogia-alased teadmised viia uuele tasemele, siis tule meile magistriõppesse. Siin saad õppida sulle huvipakkuva valdkonna eksperdiks ning aidata liikuda meil kõigil jätkusuutlikuma tuleviku suunas. Ootame sind õppima, kui sul on bakalaureusekraad keemias, geenitehnoloogias, molekulaarbioloogias, biotehnoloogias või sarnasel erialal.

Eriala sisu

Õppe põhirõhk on erinevatel keemia ja geeniteaduste ainetel ning nendega seotud praktiliste oskuste omandamisel. Laboris töötamine ja lõputöö tegemine annavad sulle võimaluse põhjalikult tutvuda teadusliku uurimistööga

Valikainetena pakume loenguid kvant- ja arvutuskeemiast, orgaanilisest sünteesist, bioinformaatikast, sünteetilisest bioloogiast, oomikameetoditest. Sul on võimalik õppida mudelorganismide ja taimede molekulaarbioloogiat ning geneetikat, immunoloogiat ja paljusi teisi põnevaid õppeaineid.

Oluliseks osaks magistriõpingutest on lõputöö, mis sooritatakse tavaliselt teaduslaboris. Õppekava koduinstituudiks on keemia ja biotehnoloogia instituut (KBI), mille teadusgruppidega saad tutvuda siin. Ülevaate KBI kui ka koostööpartnerite poolt meie üliõpilastele pakutavatest lõputöö teemadest leiad siit. Lõpetajale antakse loodusteaduse magistrikraad – sellega oled tegija nii keemia kui ka biotehnoloogia valdkondades.

Soovi korral saad minna ka vahetusüliõpilasena partnerülikoolidesse üle Euroopa, kasutades näiteks Erasmus+ vahendeid.

Tutvu rakenduskeemia ja biotehnoloogia õppekava täisversiooniga

Peaerialad

Kaval on kaks peaeriala: keemia ja geenitehnoloogia.Peaerialadel on kaks ühist kõigile kohustuslikku erialast ainet: valkude keemia ning meditsiiniline keemia. Lisaks suur hulk valikaineid ja võimalus kitsamalt spetsialiseeruda väga erinevates ning just sulle huvitavates valdkondades.

Tulevik

Magistrikava lõpetanuna saad olla ekspert nii keemia kui ka geenitehnoloogia erinevates valdkondades. Soovi korral saad edasi töötada tipptasemel laborites nii erasektoris kui teadusasutustes või minna edasi doktorantuuri, et teha teaduslikku uurimustööd ning olla järgmise suure avastuse juures. Meie vilistlased leiavad huvi korral kindlasti töökoha erinevates keemia või biotehnoloogia firmades Eestis ning üle kogu maailma.

Kui laboritöö sind edaspidi ei kõneta on sul võimalik töötada ka riigisektoris, konsulteerida teisi keemiaga tegelevaid ettevõtteid või hoopis arendada valdkonna õppetegevust.

Miks õppida just TalTechis?

  • Meil saad oma tulevase hariduse sisu osas väga palju kaasa rääkida. Kui sul on huvi tulla TalTechi õppima keemia või geenitehnoloogia erialadel, siis võta kindlasti ühendust programmijuhiga (ott.scheler@taltech.ee), kes aitab plaanide koostamisel ja annab täpsemat infot magistritööde temaatika kohta.
  • Õppetöö toimub loodusteaduste majas, kus on modernse sisustusega laborid õppe- ja teadustööks, kaasaegne laboritehnika ja aparatuur ning eri suurusega auditooriumid. Olulisel kohal on praktikumid, kus omandad vajalikud töövõtted ja vilumus ning eksperimentaalse sisuga lõputöö tegemine, mis toimub teaduslaborites.
  • Meie õppejõududeks on oma ala tõelised asjatundjad nagu näiteks professorid Riina Aav, Peep Palumaa, Tõnis Kanger, Tõnis Timmusk, Toomas Tamm, Olli-Pekka Smolander, Ott Scheler ja Petri-Jaan Lahtvee.

Laeb infot...