TalTechi tudengitel on ainulaadne võimalus lihtsasti valida kevadsemestriks külalisüliõpilasena e-õppes toimuvaid aineid Euroopa tipp-tehnikaülikoolidest, kes kuuluvad koos TalTechiga EuroTeQ tehnikaülikoolide liitu. Esita avaldus 24. novembriks!

EuroTeQ veebinarid

Õppetöö toimub koos teiste EuroTeQi ülikoolide üliõpilastega, üliõpilasele omistatakse külalisüliõpilase staatus. Õppida saab kas ühes või mitmes EuroTeQi ülikoolis ja läbitud aineid arvestatakse õppekava täitmisel. Täpsem info: taltech.ee/kulalisuliopilasele.

Aineid pakuvad järgmised ülikoolid:

• Müncheni Tehnikaülikool – TUM (Saksamaa)
  • Eindhoveni Tehnikaülikool – TU/e (Holland)
  • Taani Tehnikaülikool – DTU (Taani)
  • École Polytechnique – L´X ( Prantsusmaa)
  • Tšehhi Tehnikaülikool – CTU (Tšehhi)
  • Iisraeli Tehnikainstituut - Technion (Iisrael)

Sammud kursus(t)e võtmiseks:

1. Vali sobivad õppeained EuroTeQi kodulehelt. Üliõpilane saab valida kuni 3 õppeainet, ka erinevatest ülikoolidest.
  2. Täida õppeinfosüsteemis (ÕISis) külalisüliõpilaseks mineku avaldus, lisa sinna õppeained, mida soovid välisülikoolist võtta. Avalduse vahetusprogrammi reale kirjuta EuroTeQ.
  3. Laadi ÕISist alla täidetud avaldus ning edasta see kooskõlastamiseks oma programmijuhile. Kui soovid korraga sooritada mitme erineva välisülikooli õppeaineid, siis tuleb enne programmijuhile esitamist ÕISis täidetud ühe ülikooli avaldus välja printida ja lisada käsitsi juurde teine ülikool ning valitud ained.
  4. Kui programmijuht saadab tagasi digitaalselt allkirjastatud avalduse, edasta see kerli.roosimaa@taltech.ee hiljemalt 24. novembriks. Avaldusel esitatud andmeid jagatakse välisülikooliga ning vajadusel võtab välisülikool Sinuga ühendust.
  5. Kui välisülikool on Sinu õppimise soovi kinnitanud, saadetakse Sulle täpsem info, kuidas välisülikooli aineid deklareerida jms.
  6. Kui õppeaine on sooritatud, siis tuleb ÕISis koostada VÕTA taotlus, et saaksid õppeained oma õppetulemustesse üle kanda. Õpitud ainete arvestamine toimub vastavalt TalTechi varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise tingimustele ja korrale. Loe lisaks – taltech.ee/vota.