Tallinna Tehnikaülikool

Selgunud on Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna 2021. aasta parimad teadlased, õppejõud, programmijuhid, tugitöötajad ja arendustööd. Märgiti ära ka parimad teadusartiklite autorid. 

Inseneriteaduskonnal on suur rõõm ja au õnnitleda kõiki nimekate ja oluliste saavutuste puhul! Palju õnne!

Tehnikaülikooli aasta teadlane 2021 on ehituse ja arhitektuuri instituudi professor ja akadeemik Jarek Kurnitski, parim noorteadlane on elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi vanemteadur Oleksandr Husev.

Jarek Kurnitski ja Oleksandr Husev

Tehnikaülikooli 2021. aasta parimad teadusartiklid:

Loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas

Abdul Raziq, Anna Kidakova, Roman Boroznjak, Jekaterina Reut, Andres Öpik, Vitali Syritski
Development of a portable MIP-based electrochemical sensor for detection of SARS-CoV-2 antigen. Biosensors & Bioelectronics, 178, #113029.

Tehnika ja tehnoloogia valdkonnas

Priit Tikker, Niina Dulova, Iakov Kornev, Sergei Preis
Effects of persulfate and hydrogen peroxide on oxidation of oxalate by pulsed corona discharge. Chemical Engineering Journal, 411, #128586.

Anna Volkova, Igor Krupenski, A. Ledvanov, A.Hlebnikov, Kertu Lepiksaar, Eduard Latõšov, Vladislav Mašatin
Energy cascade connection of a low-temperature district heating network to the return line of a high-temperature district heating network. 
Energy, 198, #117304. 

Sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas:

Luca Mora, Rama Kummitha, Giovanni Esposito
Not everything is as it seems: Digital technology affordance, pandemic control, and the mediating role of sociomaterial arrangements. 
Government Information Quarterly 38(4),101599.

Tehnikaülikooli 2021. aasta parimad arendustööd:

I koht – arendustöö „Põlevkivi ja teiste orgaaniliste materjalide koostöötlemine ja saadavate produktide omaduste uuring“  keskendus põlevkivi ja teiste orgaaniliste materjalide koostöötlemisele ning saadavate produktide omaduste uurimisele – et luua ringmajanduse toel uus kõrge lisandväärtusega tööstusharu. Arendustegevuse eesmärgiks on toota tulevikus toormaterjali peamiselt rõiva- ja plastitööstusele. 
Rurimisrühm koosseisus Olga Pihl, Hella Riisalu, Larisa Grigorieva, Dmitri Suštšik, Larissa Kruglenkova, Julia Kravetskaja,  Viktoria Petrova, Nadežda Merkulova, Kai-Liis Vesper;

Aasta 2021 parim arendustöö

II koht – arendustöö „Virtuaalreaalsuse rakendamine palgikraana juhtimiseks“ eesmärk on varustada metsaveohaagis distantsjuhtimisega, mis tähendab, et masina operaator kasutab masina juhtimiseks virtuaalreaalsusprille. Operaatorile kuvatakse kraana ja haagise „käppade” kaameravaade ning loodud kasutajaliidese abil saab ta ülevaate palgikraana olulisematest parameetritest (kiirused, koormused ning süsteemi, käigukasti ja mootori info jms). 
Uurimisrühm koosseisus Vladimir Kuts, Yevhen Bondarenko, Simone Luca Pizzagalli, Baris Cem Baykara, Alar Niidas; 

Nutikas palgikraana

III koht – arendustöö „Virumaa Digi- ja Rohetehnoloogiate Innovatsioonikeskuse kontseptsiooni arendus ja Realisatsioon“ mille  eesmärk oli töötada välja Ida-Virumaa õiglast üleminekut toetav uus innovatsioonimudel, mis vastaks ühtlasi tööstuse rohe- ja digipöörde vajadustele. 
Uurimisrühm koosseisus Mare Roosileht, Vladimir Kuts, Alar Kuusik, Allan Niidu, Karle Nutonen, Tauno Otto, Sergei Pavlov, Heiko Põdersalu, Anton Rassõlkin, Argo Rosin, Fjodor Sergejev, Toomas Vaimann.

vidrik

Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna parimateks õppejõududeks 2021. aastal on:

Energiatehnoloogia instituudi dotsent Eduard Latõšov;
Mehaanika ja tööstustehnika instituudi lektor Aigar Hermaste;
Ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor Tanel Tuisk.

Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna parimateks programmijuhtideks 2021. aastal on:

Inseneriteaduskonna mehaanika ja tööstustehnika instituudi  programmijuht Tauno Otto;
Inseneriteaduskonna materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi programmijuht Ilona Oja Acik.

Tehnikaülikooli 2021. aasta parimad tugitöötajad:

Inseneriteaduskonna õppedirektor Anu Piirimaa.

Tallinna Tehnikaülikool tunnustas 22. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks toimunud pidulikul aktusel möödunud aasta silmapaistvamaid teadlasi, teadusartikleid ja projekte

Laeb infot...