Kes on Tallinna Tehnikaülikooli värsked doktorid ja mis teemadel nad oma töid kaitsesid? Kellele saame lähiajal kaasa elada? Kõigi 2021. aastal kaitstud ja ka lähiajal kaitsmisele minevate doktoritöödega saab põhjalikumalt tutvuda SIIN

doktoritööd

2021. aastal kaitstud tööd:

• 21. detsember – Kontson, Tiina „Tõrksate glükopolümeeride katalüütiline konversioon: sahharifikatsiooni ja isomerisatsiooni uurimine ioonsetes vedelikes“ (Catalytic Conversion of Recalcitrant Glycopolymers: Investigation of Saccharification and Isomerisation in Ionic Liquids)

• 20. detsember – Kiitam, Ivar „Isolatsiooni vastupidavus ja osalahenduste mõõtmine“ (Insulation Durability and Measurement of Partial Discharge)

• 17. detsember – Põld, Toomas „Elektroentsefalograafilisel signaalil põhinevate indikaatorite kasutamine depressiooni sümptomite varaseks avastamiseks töötervishoius“ (Application of Electroencephalographic Signal Based Measures for Early Detection of Depression Symptoms in Occupational Health).

• 15. detsember – Varjas, Toivo „Mõõtelahenduse ja -metoodika uurimine ning arendamine pindadelt valguse peegeldumise hindamiseks“ (Research and Development of Measurement Solution and Methodology for Assessment of Light Reflection from Surfaces)

• 14. detsember – Kaldas, Kristiina „Põlevkivi oksüdeerimine vees hapniku mõjul“ (Wet Air Oxidation of Oil Shale.)

• 10. detsember – Rooda, Ilmatar "Rakkudevaheline kommunikatsioon inimese munasarja preovulatoorses folliikulis: mikroRNA-de ekspressioon granuloosrakkudes ja follikulaarvedelikus" (Intercellular Signalling in the Human Pre-ovulatory Follicle: microRNA Expression in Granulosa Cells and Detection in the Follicular Fluid)

• 1. detsember – Kudriavtseva, Tatiana "Klastri tööstuspoliitika ja üleminekumajanduse vahendid: Venemaa näide" (Cluster Industrial Policy and Tools in Transition Economy: The Case of Russia)

• 29. november – Ziko, Mehadi Hasan „Metallkontakti ja ränikarbiidi vahelise liidespinna karakteriseerimine" (Characterization of Interfaces Between the Metal Film and Silicon Carbide Semiconductor)

• 3. november – Jaagura, Madis „Toitumise ja kiudainete mõju inimese seedetrakti mikrobiootale in vitro ja in vivo“ (The Effect of Diet and Dietary Fiber on the Human Gut Microbiota in vitro and in vivo)