Kõigil Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilastel on võimalik kandideerida vahetusõpinguteks kas semestriks või terveks õppeaastaks TalTechi partnerülikooli. Välismaale õppima saab suunduda kas Erasmus+ programmi raames või ülikooli kahepoolsete lepingute alusel.
Igal aastal toimub kaks kandideerimisvooru:
Põhikonkurss – veebruarikuus (kandideerimine sügissemestriks või terveks õppeaastaks)
Lisakonkurss – septembrikuus (kandideerimine kevadsemestriks)
Üliõpilasel on võimalik välisõppes viibida 1-2 semestrit, kokku 12 kuud. Välisõpingute ajal peab sooritama ühe semestri kohta vähemalt 15 ainepunkti mahus õppeaineid, mida arvestatakse tema õppekava täitmisel.
Erasmus+ programmi raames on välisriiki võimalik suunduda ka praktikale. Praktikaperioodi kestus võib olla kuni 6 kuud ning praktika peab olema seotud üliõpilase erialaga. Praktikale on võimalik kandideerida aastaringselt, dokumendid tuleb vormistada hiljemalt 1 kuu enne praktika algust.
Välispraktikat on võimalik sooritada ka pärast õpingute lõpetamist. Sel juhul tuleb kandideerida ajal, mil ollakse TalTechi üliõpilaste nimekirjas (vähemalt 1 kuu enne lõputöö kaitsmist). Äsjalõpetanute stipendiumite arv on piiratud.
Tutvu kandideerimise kriteeriumite, erinevate võimaluste ning stipendiumitega külastades meie ingliskeelset kodulehte
Tudengi kogemus
TalTech Taskus külaliseks on geenitehnoloogia tudeng Kristian Pärt, kes jagab oma haridusteed TalTechis ja välisõppe kogemusi Norras.
Miks minna välisõppesse?
-
Saad ainulaadse kõrghariduse kogemuse
-
Saad iseseisvamaks ning õpid end paremini tundma
-
Välismaa kogemus paistab CV-l atraktiivne tulevasele tööandjale
-
Hea võimalus oma keeleoskust parandada
-
Tutvud erinevate kultuuridega ning leiad sõbrad kogu maailmast