Tallinna Tehnikaülikool

E-kursused 2023/2024

TalTech Virumaa kolledži Teadus – ja Tehnikakoolis on võimalik osaleda e-kursustel Moodle keskkonnas. Kursused on mõeldud gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilastele, toimuvad eesti keeles ja on tasulised.

Täpsem info iga kursuse kohta on leitav kui avada link registreeru siin.

Kursuse läbinud õpilased saavad TalTech tunnistuse.

NIMETUS TOIMUMISAEG 2023/2024 REGISTREERUMINE
Matemaatika riigieksamiks ettevalmistuskursus EESTI JA VENE KEELES veebis

SÜGIS-KEVAD.

Esimene kohtumine toimub

30. oktoobril kell 18.00

VEEBIS.

REGISTREERU

E-kursused

TalTech Virumaa kolledži Teadus – ja Tehnikakoolis on võimalik osaleda e-kursustel Moodle keskkonnas. Kursused on mõeldud gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilastele ning toimuvad eesti keeles ja on tasulised. Täpsem info iga kursuse kohta on leitav kui avada link registreeru siin. Kursuse läbinud õpilased saavad TalTech tunnistuse.

NIMETUS TOIMUMISAEG 2022/2023 REGISTREERUMINE
Andmetöötlus Pythoni baasil veebruar-märts Registreerimine lõppenud
Eesti keel teise keelena põhikooli eksamiks ettevalmistav kursus II veebruar-mai Registreerimine lõppenud
Andmetöötlus MATLABis veebruar-märts Registreerimine lõppenud
Matemaatika riigieksamiks ettevalmistuskursus EESTI JA VENE KEELES SÜGIS-TALV Registreerimine lõppenud
Veebiprogrammeerimine SÜGIS-TALV Registreerimine lõppenud
Inglise keele põhikooli eksamiks ettevalmistuskursus SÜGIS Registreerimine lõppenud
Eesti keele teise keelena põhikooli eksamiks ettevalmistuskursus SÜGIS Registreerimine lõppenud
e-kursused 2022

Kursused koolidele

Kursused koolidele

Populaarteaduslikud loengud

Koolidel on võimalus kutsuda TalTechi õppejõud andma populaarteaduslikku loengut oma ainetundi.  Ühe loengu pikkus on 1 akadeemiline tund ehk 45 min astronoomilist tundi. Loengud viiakse läbi kas eesti või vene keeles. Loenguaja kokkuleppimiseks palume ühendust võtta vähemalt 2 nädalat enne planeeritavat toimumisaega.

Populaarteaduslike loengute valik

Sisukirjeldus: Saate teada, mis on tark maja ja proovida ka ise tarkasid lahendusi luua. Õpite tundma andureid, neid ühendama ja kontrollima saadud andmeid enda loodud mobiilirakendusest. Saate teada näiteks hoone temperatuuri, niiskustaseme ja CO2.

Sisukirjeldus: Olete kindlasti näinud tähise pH keemiaõpikus ja võib-olla olete kuulnud seda sõna ka reklaamis. Mida see tähis tegelikult tähendab? Kuidas saame oma igapäevaelus teadmisi keskkonna pH-st ja selle muutustest ära kasutada? Nendele küsimustele saate vastuse selles praktilises loengus.

Sisukirjeldus: Loengus räägitakse elektrist, rohelisest energiast ja kuidas seda energiat saab kätte (päikesepatarei, tuulegeneraatorid). Praktiline osa: kontrollitakse milliseid lambid säästavad rohkem energiat ning on koduseks kasutamiseks vajalikud.

Sisukirjeldus: Loengus arutletakse jäätmete tekkimise teemal, kui palju seda tekib, miks seda tekib ja kuidas see keskkonda kahjustab. Lisaks otsitakse lahendusi, mida saab iga inimene ise teha, et jäätmete osakonnal maailmas väheneks. Kuigi Eestis on prügi käitlemise ja sorteerimise süsteem loodud, satub näiteks siiski suur osa prügist loodusesse. Üks põhjus selleks ongi ühiskonna vähene teadlikus.

Loeng sobib 8.-11.klassi õpilastele.

LISAINFO