Tallinna Tehnikaülikool

2024


Ärikorralduse instituudi teadlaste uuringust selgus, et väiksed ja keskmised tööstusettevõtteid (VKE) lähevad üle ringmajandusele paljuski partnerite survel

Doktorant-nooremteadur Tarlan Ahmadovi sõnul pole VKE-de jaoks nn ringmajanduslike eesmärkide saavutamiseks olemas üht kindlat võluvitsa või lahendust.

ERR Novaator (10.05.2024)

Liina Randmann: “Muudatuste tegemiseks peab jalgealune olema stabiilne”

Äripäeva raadio "Rohepöörde praktikute" saates arutlevad TalTechi ärikorralduse instituudi vanemlektor Liina Randmann ja saatejuht Kerttu Metsar, kuidas luua kestlik meeskond ning mis rolli mängivad paindlikkus ja autonoomia töösuhetes.

Äripäeva raadio (09.05.2024)

Juhtumit kommenteeris ärikorralduse instituudi vanemlektor Aive Pevkur

Terevisioonis käsitleti ettevõtete mõju ametnikkonnale ja ametnike tegutsemist ettevõtete huvides. Teema tõukus meedias kajastatavast juhtumist, kus Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri puhul on tekkinud kahtlus, et ta on lasknud ennast mõjutada oma endisel tööandjal, ettevõttel Bolt.

ERR Terevisioon (26.04.2024) | Intervjuu alates 42. minutist (00:42:30)

Eetikate põrked. Arutleb ärikorralduse instituudi vanemlektor ja eetikafilosoof Aive Pevkur

Paljude elukutsete jaoks on vastu võetud kutse-eetika koodeksid. Kuid mõnes olukorras võib juhtuda, et eri koodeksite põhimõtted sattuvad omavahel teravasse vastuollu - näiteks arstieetika advokaadieetikaga või ajakirjanduseetika politseieetikaga. Mida siis teha?

ERR Huvitaja (28.03.2024)

Nooremprofessor Marina Järvis kommenteeris ning jagas ekspertarvamust ühe töökiusu teemalise uuringu tulemustele

Aasta algul viis http://CV.ee läbi uuringu, milles osalenud 2242 vastajast lausa 63% on isiklikult kogenud töökiusu. Töökiusu on kõrvalt näinud 62% vastajatest ehk et tegu on probleemiga, mis puudutab otseselt või kaudselt üle poole töötajatest.

ERR Raadio 4 (29.02.2024)

Ärikorralduse instituudi kaasatud professor Tarmo Kalvet väikeriigi kaitsetööstusest

Edukas innovatsioon kaitsetööstuses vajab koostöövõimekust: teiste ettevõtete, ülikoolide ja riigiga, kirjutavad Tarmo Kalvet ja Kaitseväe Akadeemia kaasprofessor Illimar Ploom.

Äripäev (09.02.2024)

2023


Marina Järvis: lähisuhtevägivallal on selge mõju ettevõtte tulemustele

Euroopa Liidus läheb naistevastane vägivald aastas maksma 336 miljardit eurot. Sellest moodustab kaotatud majandustoodang hinnanguliselt 14 protsenti. Ärikorralduse instituudi organisatsiooni ja juhtimise valdkonna dotsent põhjendab seda tööjõu voolavuse, vägivalla all kannatavate töötajate väheneva produktiivsuse ja töökvaliteedi langusega ning leiab, et organisatsioonid peaksid teemale tähelepanu pöörama juba seepärast, et kahju likvideerida on ennetusest märksa kulukam.

Ärileht (06.12.2023)

Vanemlektor Maris Zernand-Vilson käis Raadio 2 saates rääkimas täiskavanuteharidusest

Saate "Piltlikult öeldes. Miks õppida kogu elu, kui sureme ikka lollina?" seekordses osas räägiti täiskasvanuharidusest ning sellest, milliseid võimalusi täiskasvanuharidus Eestis pakub, milliseid tõrkeid õppijatel ja õpetajatel ette tuleb ning kui julgustav võib olla töölt lahti laskmine.

ERR R2 (03.11.2023)

Dotsent Marina Järvis kommenteeris rahvusvahelist uuringut

Raadio 4 palus Marina Järvise eetrisse, kommenteerima ning jagama ekspertarvamust rahvusvahelise töökeskkonna nõustamisettevõte Unispace uuringu tulemustele, kus selgub, et 51 protsenti inimestest ei soovi kontorisse igapäevaselt naasta ning ootavad kompensatsiooniks neljapäevast töönädalat või vähemalt teistsugust kontorit. Uuring viidi läbi 17 riigis 9500 töötaja ja 6650 tööandja seas.

Marinal paluti avaldada arvamust ning kommenteerida kui ootuspärased need tulemused on, mis on kaugtöö plussid ja miinused, milline on n-ö ideaalne kontor ning mis on tema arvamus 4-päevasest töönädalast.

ERR Raadio 4 (01.11.2023)

Wolfgang Gerstlberger ja jätkusuutliku väärtusahela juhtimise uurimisrühm: Eesti ettevõtteid innustaks ringmajandama teadlik klient

Eesti astub olulisi samme ringmajanduse omaksvõtmisel. Seda uuendust veavad eest väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted. Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste värske uuring heidab valgust nii nende ringmajandusliku käitumise juurutamise edusammudele kui ka takistustele.

ERR Novaator (16.10.2023)

Tööstusuudised.ee  (16.10.2023)

Kristo Krumm avaldas Vikerraadios arvamust automaksust

Lektor Kristo Krumm rääkis "Huvitaja" saates kuidas võib automaks mõjutada inimeste suhtumist autodesse ja kuivõrd mõjutab see inimeste ostukäitumist auto soetamisel.

ERR Vikerraadio (12.10.2023)

Mari-Klara Stein ja Artur Toikka: platvormitöötajate alaväärtustamine varjutab ükssarviku edulugu

Ühiskonnas peetakse ebaviisakaks ja halvaks tooniks suhtuda üleolevalt ettekandjatesse, müüjatesse, koristajatesse ja muusse teenindavasse personali. Värske uuringu põhjal näib, et Bolti kulleritele ja sõidujagajatele kehtivad selles valemis topelt standardid, kirjutavad ärikorralduse instituudi doktorant-nooremteadur Artur Toikka ning professor Mari-Klara Stein.

ERR Novaator (04.10.2023)

Dotsent Oliver Partsi sõnul on Eestis allahindluste erikampaaniad tagasihoidlike soodustustega

Kampaania atraktiivsemaks muutmise võimalusena toob ta välja mitte lubada kampaanias osaleda ettevõtetel, kes ülimadalaid allahindlusi pakuvad, ja panna paika minimaalne allahindluse nõue.

Õhtuleht (11.09.2023)

Aive Pevkur ja Ingrid Ots-Vaik: eetikakomiteed pole tüütud ega segavad

Eetikakomiteed aitavad tagada, et asutustes tehtavad otsused oleksid ausad, läbimõeldud ja vastutustundlikud. Loe, kuidas ärikorralduse instituudi vanemlektor Aive Pevkur ja Ingrid Ots-Vaik oma rollidesse suhtuvad ning milliseid väljakutseid ja võimalusi nad on eetikakomitee liikmetena kohanud.

ERR (22.08.2023)

Teadustöö koordinaator Koidu Saia ja dotsent Marina Järvis tutvustasid sotsiaalse tõrjutuse ohus/sotsiaalses tõrjutuses inimeste gruppe kaardistanud uuringu tulemusi

Koidu Saia käis Kuku hommikuprogrammis (kl 8.15) tutvustamas RISEBA Riia Rakenduskõrgkooli eest veetud Balti riike hõlmanud uuringu "Invisibles" tulemusi. Lisaks Koidule on TalTech ärikorralduse instituudist andmete tõlgendamise ja tulemuste tutvustamise faasi kaasatud dotsent Marina Järvis.

Kuku (21.06.2023)

Ärileht (21.06.2023)

Dotsent Merle Ojasoo kirjutab värsketest Eesti ja Põhjamaade ärieetika uuringu tulemustest

Eestis pelgavad paljud võimalikud vihjeandjad endiselt häbimärgistamist, ehkki probleemide avalikustamisest on positiivseid näiteid. Uuringu tulemused näitavad, et ebaeetilist käitumist on meilgi hakatud rohkem märkama ja sellesse ka sekkuma, ent vihjet anda ikkagi kardetakse.

Äripäev (01.06.2023)

Tarlan Ahmadovi ja Wolfgang Gerstlbergeri uuringut ökoinnovatsiooni juurutamisest VKEdes kajastati mitmes väljaandes

Magistrant Siret Ulp, ärikorralduse instituudi doktorant-nooremteadur Tarlan Ahmadov ja professor Wolfgang Gerstlberger viisid Eestis läbi uuringu, et selgitada välja, mis tõukab väikseid ja keskmisi tootmisettevõtteid ökoinnovatsiooni juurutama ning jõudsid huvitavate tulemusteni.

Eesti Päevaleht. Roheportaal (03.05.2023)

Postimees (03.05.2023)

ERR Novaator (09.05.2023)

Merli Reidolfi direktoriks saamist kajastati PM Haridusportaalis

Instituudi direktori vahetus leidis kajastust ka Postimees väljaandes, tuues muuhulgas fookusesse instituudi tegevused, täienduskoolitusprogrammid ja mikrokraadid.

Postimees (05.05.2023)

Majandusarvestuse valdkonna lektor Monika Nikitina-Kalamäest ilmus Äripäeva Raamatupidamise Praktiku väljaandes persoonilugu

Loe, kuidas Monika raamatupidamisvaldkonda jõudis ning mida selle juures väärtustab.

Raamatupidamise Praktik (aprill 2023)

Professorite Wolfgang Gerstlbergeri ja Gunnar Prause artikkel “Eestisse võiks kerkida mitu ammoniaagitehast. Kuhu need sobiks ja miks neid vaja on?”

Ammoniaagi tootmise nappus ei mõjuta mitte ainult põllumajandust, mis vajab suurtes kogustes väetist, vaid ka üleilmset laevandust, kuna ammoniaak on n-ö paljulubav nullsüsinikukütus ning vesiniku ladustamis- ja transpordivahend, kirjutavad professorid teadusajakirjas Energies hiljuti ilmunud artiklis.

Ärileht (28.03.2023)

Professor Mari-Klara Steinist on Directori väljaandes ilmunud persoonilugu

Eestisse kolis Mari-Klara koos perega möödunud kevadel ja augustis asus ta tööle TalTechis juhtimise valdkonna professori ning doktoriprogrammi eestvedajana. Tema fookus on digimuutused ja tulevikutöö.

Viimase aja kõige kuumema teemana toob Mari-Klara esile tehisintellekti, mis on osa automatiseerimise trendist. Tehisintellekti rolli nähakse siiski eelkõige tööle kaasaaitamises ja selles, et olla inimestele partneriks, selle asemel, et neid asendada.

Director (23.03.2023)

Mari-Klara Stein: tehnoloogia ei tohiks juhtida, vaid nõu anda (taltech.ee)

Turunduse valdkonna lektor Rein Riisalu oli külas Äripäeva saates "Eetris on turundusuudised"

Juttu oli avaliku sektori turundamisest ning sellest kuidas mõõta avaliku sektori kampaaniaid. Saates räägiti ka avaliku sektori turundamise erinevatest kanalitest, sõnumitest ning hoiakutest.

Äripäev (28.02.2023)

Merle Ojasoo rääkis jätkusuutlikkuse õpetamise olulisusest

Dotsent ja jätkusuutikkuse ekspertide õppekava juht Merle Ojasoo avaldab Digigeeniuse portaali artiklis, et jaanuari lõpus sai diplomid esimene lend TalTechis koolitatud jätkusuutlikkuse eksperte.

Digigeenius (14.02.2023)

Vanemlektor Mari Avarmaa kaasautorluses valminud teadusartiklit fintech´i teemal kajastati Äripäevas

Kui aastal 2018 oli Eestis hinnanguliselt 84 fintech-ettevõtet, siis aastal 2022 oli neid juba üle 200. Uuringu tulemusena leiti, et Eesti fintech'i ökosüsteem ei ole teadlikult üles ehitatud kooslus, vaid on pigem iseeneslikult kujunenud, tuginedes mitteformaalsetele isiklikele sidemetele.

Äripäev (08.02.2023)

Ülemaailmne sõltumatu veebiajakiri Estonian World avaldas artikli kuueteistkümnest silmapaistvast Eesti naisteadlasest, kelle hulgas on ka meie instituudi turunduse valdkonna kaasatud professor Linda Hollebeek

Linda on olnud Tallinna Tehnikaülikooli kaasatud professor juba viis aastat. Tema teadustöö keskendub klientide ja tarbijate kaasamisele digitehnoloogiate abil, sealhulgas sotsiaalmeedia, veebikogukondade, tehisintellekti (teenindusrobotid), innovatsiooni ja väärtusloomega.

Estonian World (11.02.2023)

Iivi Riivits-Arkonsuo Bestmarketingi portaalis: turunduse paradigma on muutunud

Tarbijauurija ja ärikorralduse instituudi turunduse dotsent Iivi Riivits-Arkonsuo avaldab turundusuudiste portaalis arvamust turundusuuringute muutumisest ajas ja tarbijakäitumise tulevikutrendidest.

Bestmarketing.ee (06.02.2023)

2022


Dotsent Marina Järvis andis intervjuu Tööelu ajakirjale

Ta arutles tööheaolu ja motiveeriva töökeskkonna üle. 

Tööelu ajakiri (talv 2022)

Turunduse dotsent Oliver Partsi esinemisest Õhtulehe podcastis „Börsisupp“ on valminud ka kokkuvõttev artikkel

Kauplusesse sisenemise hetkest on kõik tarbija meeled mõjutatud nii, et ta kindlasti sealt midagi ostaks. Kõige esimese asjana haarab poodi astunud ostleja tähelepanu kaubavalik. Selleks, et suunata tarbijat haarama just seda toodet, mida kaupleja tahab pannakse see tema silmade kõrgusele. Tihti asuvad seal just kõige kallimad kaubad. Soodsamaid kaupu tuleb teinekord lausa teadlikult otsida. Näiteks odavamad tooted on tavaliselt kõige alumisel riiulil.

„Osadel kauplustel on komme panna soodsamad kampaaniatooted kõige kõrgemale riiulile. Olen kuulnud, kuidas vanemad inimesed peavad poes lausa teenindajat paluma, sest nad ei ulata hea hinnaga purgisuppi võtma,“ rääkis Parts, et ebaõnnestunud paigutuse korral võib tarbijal olla väga ebamugav soovitut kätte saada.

Õhtuleht (19.11.2022)

Turunduse lektor Kristo Krumm avaldab ERRi artiklis arvamust majanduse kriisimärkide mõjust rikastele

Luksuskaubad müüvad jätkuvalt hästi, sest majanduse kriisimärgid ei ole maailma rikasteni valdavalt jõudnud. Kuigi Eestis on tõeliselt jõukaid inimesi vähe, siis jätkub ka siin kallimatele asjadele ostjaid.

"Need uusrikkad, kes on tänapäeval miljardärid, tekivad riikidesse, kus elukvaliteet on nende jaoks nii uudne, et nad sõna otseses mõttes janunevad kaupade järele, mida Euroopa või Ameerika väga rikkad on saanud juba ammu nautida. Räägime Aasiast eelkõige näiteks," selgitas Krumm usutluses ERR-ile.

ERR (18.11.2022)

Turunduse dotsent Oliver Parts kirjeldab Eesti Päevalehe artiklis, kuidas on keerulisel ajal olukord jõulumüügiga ning jõulutoodete väljapanekuga

"Tarbija ei loobu jõulude tähistamisest ega kingijahist, kuid need armsad pühad saabuvad teistmoodi. Tarbija on ärevuses ega rutta kulutusi tegema, vaid lükkab seda edasi nii kaua kui võimalik," avaldab Oliver. "Emotsioonioste tehakse vähe ning ei rabata esimest ägedat asja korvi panema."

"Paljud eesti kaupmehed peavad muutma oma jõulukaupade väljapaneku süsteemitut dogmat, kuna tarbijalt raha kättesaamine on keerulisem ja atraktiivne ostukeskkond on üks vahenditest, kuidas olukorda muuta ja seda jäädavalt. Näiteks Soomes on esteetiliselt väga kenad väljapanekud, kus iga hind on üldjuhul igale tootele pandud eraldi ja mõeldakse korralikult läbi, kuhu paigutada jõulutooted," lisab ta.

Eesti Päevaleht (13.11.2022)

Kuidas mõjutavad majanduslikult keerulisemad ajad aastalõpu allahindluseid? Arvamust avaldab meie instituudi turunduse dotsent Oliver Parts

„Usun, et sel aastal on jõuluvarude maha müümiseks hinnad veidi madalamad kui tavaliselt, kuid mitte väga palju. Ka kaupmeeste energiakulud on hüppeliselt kasvanud ning väga suurteks allahindlusteks ei ole ettevõtetel ka parima tahtmise juures võimalust,” ütleb ta.

Õhtuleht (21.10.2022)

Organisatsiooni ja juhtimise valdkonna vanemlektor Aive Pevkur avaldab ERR artiklis arvamust kutsest, kutsumusest ja ühiskonna vajadustest

Millised on tänapäeva ühiskonna ootused kutsealade esindajatele?

Kõik me tahame, et meid õpetaksid ainult väga head õpetajad ja esindaksid ainult väga head advokaadid. Teisalt on ühiskond muutunud. Kui keegi püsib ühel ametikohal juba üle kümne aasta, siis tekib kahtlus, et ehk ta ei oskagi muud, kirjutab Aive Pevkur.

ERR (12.10.2022)

Paavo Siimann tõi Äripäeva artiklis välja mitmed Tallinna börsi ettevõtted, kelle suhtarvud on täna atraktiivsetel tasemetel

„Investorite negatiivsust peegeldab tõenäoliselt asjaolu, et suur osa ettevõtte müügitulu tuleb ennustamatutelt Vene, Valgevene ja Ukraina turgudelt,“ selgitas Siimann. Silvano ärist moodustab Venemaa ja Valgevene turg 85% käibest. Ta lisas, et ettevõte on jätnud kasutamata ka võimaluse sel teemal avalikkusega avatult suhelda.

Äripäev (12.09.2022)

Ärikorralduse õppeprogrammi lõpetaja Triin Ploompuu on koostanud artikli oma magistritööst

Triin Ploompuu kaitses oma lõputöö Eesti kutseõppe arengustsenaariumid kümne aasta perspektiivis masina- ja metallitööstuse näitel, tuues välja tehnikavaldkonna kutseõppe kitsaskohad ja ka võimalikud lahendused. Lõputöö juhendaja oli ärikorralduse instituudi lektor Marianne Kallaste.

Hariduspoliitika vajab selgust, sektoripõhist vaadet ja haridussüsteemi sidusust, et tagada tööstuse konkurentsivõime Eestis, kirjutab Triin Ploompuu.

ERR (02.08.2022)

Turunduse dotsent Oliver Parts on avaldanud artikli sõjaolukorraga kaasnevast ostuhüsteeriast

Euroopas ja maailmas on Venemaa sõda Ukraina vastu suurendanud tarbijate ebakindlust ja pannud inimesi paaniliselt või isegi hüsteeriliselt ostlema Venemaal, Eestis ja paljudes Euroopa riikides. Sõda on mõjutanud tarbijakäitumist ja paljude ostupaanikate üheaegne toimumine on haruldane.

Eesti Päevaleht (15.05.2022)

Piret Põldmaa, Mari Avarmaa: kas koroonakriis kummutas eelarvestamise paradoksi?

Ajal, mil ebakindlus tuleviku suhtes on muudkui tõusnud, tasub värske pilguga vaadata, kuidas eelarved praegusel kujul ennast õigustavad ja teadvustada võimalikke alternatiive, kirjutavad uurimistöö teinud majandusteaduskonna magister Piret Põldmaa ning ärikorralduse instituudi direktor ja vanemlektor Mari Avarmaa.

Äripäev (02.04.2022)

Ettevõtliku juhtimise õppeprogrammi lõpetaja Kaie Kaas-Ojavere rääkis oma lõputööst

"Hübriidtöö toob inimestele päris palju vabadust ja paindlikkust. Sellega kaasneb loomulikult ka vastutus oma töö ära teha õigeaegselt ja tulemused tuua," ütles Kaas-Ojavere saates "Terevisioon".

Kaie Kaas-Ojavere kaitses oma lõputöö Leadership in the hybrid working model: challenges and solutions of Estonian managers (Juhtimine hübriidtöö korralduses: Eesti juhtide väljakutsed ja lahendused) 18. jaanuaril, olles üks esimesi oma programmi lõpetajaid.

"Hübriidtöö ning virtuaalse ja reaalse juhtimise ühildamine on olnud kestvaks väljakutseks juba viimased kaks aastat," kommenteerib lõputöö juhendaja Kristjan Jasinski.

"Juhtide ees oli pandeemia algul suur väljakutse, kuidas äri hoida jätkuvalt käigus ning teisalt tekkisid sellega seoses uued väljakutsed, kuidas hoida jätkuvalt inimesi pühendunute ja õnnelikena. Mul on hea meel, et Kaie Kaas-Ojavere otsustas seda teemat lähemalt uurida ning suur hulk Eesti tippjuhte ka sellest lähemalt rääkida, sest see aitab paremat aimu saada juhtide mõttemaailmade muutusest ning on inspireerivaks materjaliks kõikidele juhtidele, kes hübriidtööd on rakendamas või juba rakendanud."

ERR (27.01.2022)

2021


Doktoritöö: Eesti hooldekodud vajavad reformi, hindajaid ja riigi kätt

Ohutu hooldekodu tunneb ära väärtuspõhisest juhtimisest: juhtkond peab oluliseks pakkuda kvaliteetset teenust, koolitada oma töötajaid ja luua pidevat arengut soosiv õhkkond. Doktoritöö osutab, et Eesti hoolekandeasutustel on ohutuskultuuris veel palju arenguruumi.

Ärikorralduse instituudi doktorant Jaana Sepp kaitses 9. detsembril doktoritöö Safety Culture Framework for Nursing and Care Institutions ("Ohutuskultuuri raamistik hooldusteenuseid pakkuvate asutuste näitel") .

ERR Novaator (10.12.2021)

Katrin Paadam linlaste ruumipraktikatest ja ruumi mitmetähenduslikkusest

Linnasotsioloog ja ärikorralduse instituudi emeriitprofessor Katrin Paadam oli külas Kuku raadio otsesaates Käopesa. Käopesa ehk semantiline linn on saade linnast, linnastumisest, linlasest.

Kuku (21.11.2021)

Dotsent Tarmo Kadak kirjutab finants- ja õigusuudisteveebis kuluarvestusest

Kuluarvestuse areng sai tuule tiibadesse seoses 18.-19. sajandi tööstusrevolutsiooniga ja on siiani käinud ühte jalga majandus- ja ärikeskkonna muutustega. Viimased muudavad organisatsioone ja sellele peaks omakorda vastama ka kuluarvestus oma meetodite ja korraldusega.

Rup.ee (09.09.2021)

Ärikorralduse instituudi doktorant Helen Vaikma arutles taimsete piimajookide seisu üle Eesti turul

"Ma ütleks, et Eesti valik on pigem hea, sest leidsime kaubandusest mitmeid erinevast toorainest jooke. Pigem on küsimus selles, et paljude toorainete puhul on valikuvariante vähe," ütleb Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) teadur Helen Vaikma.

ERR Novaator (08.09.2021)

Ärikorralduse instituudi doktorant-nooremteadur Basel Hammoda kirjutas digitaalsetest vaktsiinipassidest

IN FOCUS. Digital vaccine passports: a quantum leap for health technologies.

Business Monthly (June 2021)

Millal annavad hinnad alla? Selgitab Oliver Parts

Kuidas ja millal tehakse praegustes oludes allahindluseid ja milliseid muutuseid on märgata tarbijate käitumises? Ärikorralduse instituudi turunduse dotsent Oliver Parts selgitab intervjuus Õhtulehega.

Õhtuleht (16.06.2021)

Merli Reidolf: kohalikud ressursid näitavad teed innovatsioonini

Ärikorralduse instituudi direktori asetäitja Merli Reidolfi sõnul võivad uuenduste allikad maapiirkondades olla väga erinevad kohalikud ressursid: toore, kapital ja tööjõud, aga ka mittemateriaalsed vahendid nagu sotsiaalsed sidemed ja kogukond.

Postimees (12.03.2021)

Sirje Ustav käis Äripäeva raadios arutlemas ettevõtlusharidusest ning, kas ja miks seda on vaja

Ärikorralduse instituudi vanemlektori sõnul on uurimuste põhjal kõrgharidusega ettevõtjad edukamad. Räägitakse ka põnevatest tüüpilistest müütidest ettevõtluse ja ettevõtjate kohta.

Äripäeva raadio (16.02.2021)

2020


Susanne Durst: kas tead, et su organisatsiooni teadmised on ohus?

Ärikorralduse instituudi professor Susanne Durst loodab väga, et tead. 2019. aastal korraldas Durst kahe kolleegiga empiirilise uuringu, et mõista, kas ja kuidas organisatsioonides teadmuse riskijuhtimist korraldatakse.

Director (27.12.2020)

Susanne Durst: enamik organisatsioone olid ja on jätkuvalt kehvas valmisolekus, et COVID-19ga toime tulla

Ärikorralduse instituudi professor Susanne Durst kirjutab, et strateegiline juhtimine üha ebastabiilsemas maailmas nõuab ka inimesi, kes on valmis vastutust võtma igal tasandil ja ametikohal.

Director (28.10.2020)

Professor Susanne Dursti vastukaja. Kiirteed: kas uus võimalus või pingete allikas?

Arvestades VKEde olulisust väikelinnade ja külade elanike, aga ka kogukondade ja kohalike omavalitsuste jaoks – mis suuresti sõltuvad maksutuludest ning väikeste ettevõtete loodud ja tulevikus loodavatest töökohtadest –, ei peaks keskvalitsus olema huvitatud kõikide tegevuste koondamisest üksikutesse suurtesse linnadesse.

Maaleht (01.10.2020)

Sigrid Kontus: 18 tundi kaugtööd nädalas tõstab töövõimet

Uuringud näitavad, et tänavu paljude ellu tulnud kaugtööl on nii plusse kui miinuseid, kirjutab ärikorralduse instituudi lektor Sigrid Kontus.

Äripäev (17.09.2020)

Jana Kukk: kas tead, mis on teenusedisain ja miks see on oluline osa ettevõtte tööriistakastist?

Mis on teenusedisain ja kuidas sellest kriisi olukorras abi saab, selgitab ärikorralduse instituudi vanemlektor ja teenusedisaini labori projektijuht Jana Kukk.

digi.geenius.ee (15.06.2020)

Paavo Siimann: lisaks kasumile peab ettevõte raha ka teenima

Paljud ettevõtjad keskenduvad igapäevaselt kasumiaruande jälgimisele, kuid sellest jääb väheks, kui ettevõte müüb krediiti ja/või tegeletakse hoogsa laienemisega, kirjutab ärikorralduse instituudi majandusarvestuse valdkonna vanemlektor Paavo Siimann.

Äripäev (08.06.2020)

Aive Pevkur: maskikandmist ei saa muuta sotsiaalseks normiks sunniviisiliselt

Ärikorralduse instituudi vanemlektor Aive Pevkur arutleb maskide kandmise kui sotsiaalse normi üle.

ERR Novaator (28.04.2020)

Jana Kukk: kes jääb ellu, kes saab rikkaks

Eelmine suur kriis tõi meie teadvusse mitu tänast suurtegijat. Ettevõtlikud praegu juba tegutsevad, kirjutab ärikorralduse instituudi vanemlektor Jana Kukk.

Äripäev (26.03.2020)

Paavo Siimann oli ÄP raadio finantsjuhtimise teemalise saate külaline

Paavo Siimann ja majandusajakirjanik Villu Zirnask

Ärikorralduse instituudi vanemlektor Paavo Siimann oli külaline Äripäeva raadio „Teabevara tunniˮ finantsjuhtimise teemalises saates. Paavo rääkis oma kogemusest finantsjuhina ja jagas mõtteid finantsjuhi tulevikutöödest.

Äripäeva raadio (05.03.2020)

Paavo Siimanni persoonilugu Äripäeva lisas

Ärikorralduse instituudi vanemlektorist Paavo Siimannist on avaldatud persoonilugu Äripäeva lisas "Raamatupidamise praktik".

Raamatupidaja.ee (07.02.2020)

Ärikorralduse instituudi vanemlektor Liina Randmann on koostöös Qvalitase töötervishoiuarstidega eestindanud vaimse tervise ja töökeskkonna seoseid tuvastava rahvusvahelise küsimustiku värske versiooni

Mitmekülgsemate ja põhjalikumate järelduste tegemiseks on Randmannil plaanis küsimustiku põhjal kaardistada Eesti eri töökeskkondade vaimse tervise riskid. „See on suur eesmärk, mis võtab aasta-kaks aega,” ütleb ta. Randmann selgitab, et valdkondade keskmised on olulised selleks, et me ei võrdleks kontoritöötajat liinitöölisega. Igas töökeskkonnas ja valdkonnas on eri tegurid, mis vaimset tervist ohustavad.

Eesti Päevaleht (04.02.2020)

2019


Kaidi Kallaste rääkis ettevõtluskontost

Ärikorralduse instituudi maksunduse lektor Kaidi Kallaste rääkis Eesti Päevalehe ajakirjanikule ettevõtluskontost ja selle plussidest-miinustest.

"Ettevõtluskonto avamisele võiksid eelkõige mõelda isikud, kes osutavad teenust teistele füüsilistele isikutele ja selle tegevusega ei kaasne märkimisväärseid kulusid."

Eesti Päevaleht Oma Äri väljaanne lk 7 (30.11.2019)

Ärikorralduse instituut võimleb

Kui palju teie end liigutate? Kontoris päevast päeva laua taga istudes võib tervisehäda üsna kiirelt kimbutama tulla! Just selle pärast näitabki TalTech ette, kuidas end ka istuvas ametis vormis hoida.

Eliis Salm

TalTechi tervisenädalal 6.-10. mail osales ka ärikorralduse instituudi toimekas liikmeskond. Reporter käis kontorivõimlemist lähemalt vaatamas.

Reporter (09.05.2019)

Ärikorralduse instituudi vanemlektor Paavo Siimann soovitab raamatut

Paavo soovitab raamatut neile, kes soovivad saada häid näpunäiteid, kuidas ärimaailmas oma ettevõtte lugu läbimõeldult jutustada.

Äripäev (25.03.2019)

Paavo Siimanni seitse nõuannet alustavale ettevõtjale

Ärikorralduse instituudi vanemlektor Paavo Siimann jagas Ärilehe Ettevõtja rahatarkuse rubriigis nõuandeid alustavatele ettevõtjatele.

Ärileht (19.02.2019)

Õppejõudude Karin Reinholdi, Marina Järvise ja Tarmo Koppeli juures tööstressi mõõtmas

Aasta algusest rakendus muudatus Töötervishoiu ja -ohutuse seaduses, mis kohustab tööandjat senisest enam ennetama tööst tulenevaid tervisekahjustusi. Kanal2 populaarne saade Radar heitis pilgu kolme ameti pingelistesse telgitagustesse ja käis TalTechi töökeskonna õppejõudude juures tööstressi mõõtmas.

Radar (12.02.2019) (tööstressist alates 32:30)

Paavo Siimann oli külas Investor Toomase tunnis

Äripäeva raadio Investor Toomase tunnis osales ärikorralduse instituudi vanemlektor Paavo Siimann. Saates rääkis Paavo oma investeerimispõhimõtetest, miks ta tegutseb just Balti börsidel, mida arvab Baltikast ja Tallinna Veest ning palju muud.

Äripäeva raadio  (12.02.2019)

2018


Monika Nikitina-Kalamäe ja Paavo Siimann: andmesisestajast on saamas juhi parem käsi

Ärikorralduse instituudi õppejõud arutlevad raamatupidaja kutse ja TalTechi täienduskoolituse teemadel.

Raamatupidaja.ee (27.11.2018)

Ärikorralduse instituudi lektori René Arvola doktoritöö tõestas, et kaugtöö on tööea pikendamiseks parim võimalus

Hiljuti doktoritöö Kaugtöö kui lahendus tööea pikendamiseks kaitsnud René Arvola näitas oma uuringutes, et kaugtöö on tööea pikendamiseks optimaalseim võimalus, kuid samas ei tohi lasta kaduma minna ka silmast silma kokkupuutel töötajate vahel.

ERR Novaator (13.11.2018)

Postimees (13.11.2018)

Haige maja südroomi sümptomitest räägib ärikorralduse instituudi töökeskkonna ja ergonoomika õppejõud Virve Siirak

Haige maja sündroomi tekitab eluhoone kehv sisekliima, mis tuleb planeerimis- ja ehitusvigadest, kuid on tihedalt seotud ka majas olevate inimsuhete ja nende kvaliteediga. 

Postimees (25.10.2018)

Ärikorralduse instituudi õppejõud Ingrid Joost räägib tööstuse ja IT koostööst, tööstussektori tööjõupuudusest ning digitaliseerimisest

Tööstus pole IT vastu, aga tööstus tahaks, et riik näeks samamoodi ka selle sektori probleeme, nagu nähakse IT omi.

Tööstusuudised.ee (28.09.2018)

Jana Sepp ja Piia Tint kirjutavad füüsilist ja vaimset tervist toetava töökeskkonna loomise võimalikkusest

Kindel finantsplaan ja ärimudel ei taga edu, jätkusuutlikud organisatsioonid peavad keskenduma ka pehmetele väärtustele, looma inimese füüsilist ja vaimset tervist toetava töökeskkonna.

Sirp (13.04.2018)

Liina Randmann: masendus määndab majandust

Ärikorralduse instituudi vanemlektor ja personalijuhtimise programmijuht Liina Randmann kirjutab Äripäevas vaimse tervise probleemidega seotud kuludest.

Uuringud näitavad, et vaimse tervise probleemidega seotud kulud ulatuvad ülemaailmselt triljonite eurodeni aastas ning iga depressiooni vastu võitlemiseks kulutatud euro annab organisatsioonile tagasi pea 14 eurot kasumit.

Äripäev (08.04.2018)

Marina Järvis ja Karin Reinhold rääkisid tööstressist

Eesti töökultuuris võib märgata endiselt viimase majanduskriisi mõju. Paraku ei pööra tööandjad aga sellest tingitud tööstressile sageli tähelepanu. Töötajatel puudub tihti isegi hea ettekujutus, mida teha depressiooni või teiste vaimsete häirete tekkimisel.

ERR Novaator (07.03.2018)

Maris Zernand-Vilson: kellakeeramise majanduskasu on minimaalne kui mitte negatiivne

Ärikorralduse instituudi organisatsiooni ja juhtimise vanemlektor arutles ERRi Terevisioonis kella keeramise üle.

ERR Novaator (30.01.2018)