Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Stuudio

Taltech Stuudio (U06-040) on kõigile TalTechi töötajatele mõeldud kaasaegne videostuudio, kus saab iseseisvalt salvestada õppevideosid, ettekandeid, kursuse tutvustusi, pöördumisi jms. Multimeediaspetsialisti abiga on võimalik kasutada ka valgustahvlit või korraldada videoseminare. Stuudiot saavad ülikooli töötajad iseseisvalt tasuta kasutada, kuid tehnilise toe soovi korral lisandub tasu vastavalt haridustehnoloogiakeskuse hinnakirjale. Ruumi pääseb personalikaardiga.

Stuudios on kasutusel 2 suurt LCD ekraani (arvutipildi ning salvestusväljundi nägemiseks), robotkaamera, lauaarvuti, pointer, HDMI/Display Port sisend sülearvuti ühendamiseks, kõnepult, stuudiokõlarid, stuudiovalgustus, lae suundmikrofon.

Stuudio kasutusstsenaariumid:

Salvestus toimub “rääkiva pea” stiilis. Esineja seisab rohelise tausta ees. Rohelise tausta asemele saab reaalajas kuvada viite erinevat TalTechi brändi värvides tausta. Hiljem neid muuta ei saa.
Teine võimalus on taustavalikust võtta viimane variant “GREEN”, mis salvestab puhtalt koos rohelise taustaga ning tänu sellele on hiljem järeltöötluses võimalik meelepärane taust valida ning seda vajadusel ka vahetada. Mõned näited tehtud töödest:

https://www.youtube.com/watch?v=8p9QRctctVs
https://youtu.be/Xmt_07qWB8g

Valgustahvel on efektne viis ilmestamaks õppeaineid, kus suur osa tööst toimub tahvliga ning soovitakse kirjutada ja lahti seletada näiteks matemaatika, keemia, füüsika või programmeerimisega seotud ülesandeid. Kuna valgustahvliga salvestamine nõuab väga täpset ja spetsiifilist häälestust kaamera, heli ning valgustuse osas, siis palume valgustahvli kasutamise soovi korral pöörduda esmalt multimeediaspetsialisti poole ning leppida kokku soovitud salvestus. Näide valgustahvli kasutamisest:

https://youtu.be/jBrl6xDTfLg

​​​​​​Stuudios on võimalik pidada ka kahepoolse sidega videokonverentsi, kasutades näiteks Zoomi, MS Teamsi, BBB-d.

 1. Vajutage puuteekraanil ALUSTA
 2. Sisestage mälupulk laual paiknevasse USB pessa
 3. Kaamera õigeks paigutuseks valige enda pikkus
 4. Valige sobiv pildijaotus (kaamera; kõrvuti; ainult arvuti pilt).
 5. VALI TAUST nupule vajutades avaneb taustavalik
 6. Valmistage ette salvestusplats:
  • Jälgi, et taustal ei oleks kõrvalisi esemeid.
  • Soovi korral kasuta kõnepulti, kuhu saab toetada käsi või asetada märkmeid.
  • Salvestamise ajal seisa maha märgitud ruudu piires.
 7. Alustage salvestust REC (punase) nupuga.
 8. Slaidide vahetamiseks kasutage klikkerit/pointerit.
 9. Salvestusel saab teha ka pause, vajutades pausi nupule.
 10. Salvestuse lõppedes lülitage ekraanilt süsteem välja ning võtke kaasa mälupulk

NB. Kui mälupulgale salvestus ei jäänud või kui mälupulka käepärast ei olnud, siis võtke ühendust multimeediaspetsialistiga, teile saadetakse salvestus videoserverist.

Kontakt: Joonas Kokamägi 620 3609 joonas.kokamagi@taltech.ee

Kuidas broneerida?

 • Stuudio broneerimine toimub Outlooki kalendris, lisades kalendrikirjes kutse saaja lahtrisse „U06-040“ või „TalTech Stuudio“
 • Valgustahvli kasutamisel või spetsiifilisemate filmimiste puhul (näiteks videoseminar) võib vajalik olla tehniline tugi multimeediaspetsialisti poolt. Sel juhul andke enda soovist teada helistades või kirjutades otse multimeediaspetsialistile.
 • Joonas Kokamägi 620 3609 joonas.kokamagi@taltech.ee