Tallinna Tehnikaülikool

IKT lõputööde konkurss 2013

Ettenägelikud informaatika bakalaureusetudengid võtsid mõõtu lõputööde konkursil

6. juunil toimus TTÜ Tudengimajas esmakordselt informaatika bakalaureuse-tudengite lõputööde konkurss ja praktikabörs. Tegemist oli ühtlasi tudengite ja IKT ettevõtete kontaktüritusega.

Lõputööde konkursi üheks põhieesmärgiks oli valmistada tudengeid ette akadeemiliseks kaitsmiseks. Ettekanded andsid kaastudengitele hea võimaluse koguda mõtteid oma tulevase diplomitöö jaoks ning õppida esitustehnikat. IKT ettevõtetele pakkus huvi saada pilt TTÜ tudengite oskustest, lõputööde üldisest tasemest ning tutvustada omalt poolt üliõpilastele praktikakohti.

Ürituse tempo hoidis üleval tudengiettekannete ja praktikabörsi vaheldumine. Ettekanded olid jaotatud kolmestesse blokkidesse, millede vahel peeti 20 minutilised pausid. Pause sisustasid praktikabörs ja Kert Kivaste juhitud lühiintervjuud. Ürituse vaheaegadele andis hoogu Tanel Pappeli koordineeritud Kinecti kaugushüppe turniir. Pärast ettekandeid kõneles Ragmar Saksing, ettevõtte Fututec OÜ esindaja oma kogemuste põhjal IT startup ettevõtte alustamise ilust ja valust. Järgnes paneeldiskussioon teemadel: "Mida tööandaja ootab tudengilt?"; "Mida tööandja peab ülikooli lõpetanule ise juurde õpetama?". Paneeldiskussioon, mida modereeris korraldajate poolt Jaagup Irve, oli eeskätt pühendatud esimeste kursuste tudengitele. Päeva lõpetas võitjate väljakuulutamine.

Võistlustules oli üheksa lõputööd, kaks informaatikainstituudist ja seitse arvutiteaduse instituudist. Parimaid premeeriti kopsakate auhindadega, mis ei jätnud külmaks ühtegi IT friiki. Esikoht sai võimsa Fractal Design R4 korpuses arvuti parameetritega i5 3570K, GeForce GTX660Ti, 8GB mälu, 120GB SSD ketast; teine koht Apple iPad-i ning kolmas HTC One S nutitelefoni.

Hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Juhan-Peep Ernits, Priit Liivak, Gert Kanter, Inderk Ruiso ja Elena Vaarmets, selgitas välja konkursi esikolmiku:

Võitja Olga Dalton, lõputööga „Raadioreklaamide tuvastamine masinõppe algoritmide abil“, juhendaja Jüri Vain;

Kristjan Roosipuu, lõputööga „Interaktiivne tarkvara visuaalprogrammeerimise keskkondade juhtimiseks Kinecti abil“, juhendaja Sven Nõmm;

Andrei Korsunski, lõputööga „CTL mudelkontrollija realisatsioon keeles Prolog“, juhendaja Jüri Vain.

Üritusel oli ligi 50 osalejat - IKT ettevõttete: Nortal AS, Elion Ettevõtted AS, Tele2, Helmes, Eesti Energia, Eliko esindajad; informaatika õppekava tudengid, juhendajad ja õppejõud.

Üritust korraldas TTÜ arvutiteaduse instituut ja informaatikainstituut Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse IT Akadeemia programmi toel. IT Akadeemia programmi näol on tegemist tänuväärse algatusega, mille sihiks on IKT kõrghariduskvaliteedi ja konkurentsivõime tõstmine ning IKT alase kõrghariduse turustamine.

Lõpetuseks teatame rõõmsalt, et oleme saanud palju positiivset tagasisidet ja võime tunnistada pilootürituse õnnestunuks. Head tudengid, olge valmis, sest võib oodata üritusele järge 2014. a kevadel! 

14.06.2013
Elena Vaarmets, TTÜ arvutiteaduse instituut, tel 5553 1794, elena.vaarmets@ttu.ee

IT Akadeemia logo väike

Tutvu 2013. aasta võistlustöödega