Tallinna Tehnikaülikool

Innovatsioonifestival 2024

AI on hiilivalt sisenenud meie igapäevaellu. Kõik arutlevad AI kasutamise hüvede ja kahjude üle. Nii ka meie. Selle aasta TalTechi Innovatsioonifestival on pühendatud tehisintellekti tehnoloogiate arendamise võimaluste ja ühiskonna vajaduste koosmõjule. 

Päeva jooksul saab selgemaks, kas tehisintellekti arendamine toetab või lõhub ühiskondi, kas meie elu läheb koos tehisintellektiga paremaks, kas oleme tänu tehisintellektile tervemad ja õnnelikumad ning kas uuest tehnoloogiast võidavad kõik või ainult mõned. Arutleme selle üle, mida on tervishoiul, riigi juhtimisel, ettevõtlusel, kaitsevaldkonnal, haridusel, keskkonnakaitsel või finantsvaldkonnal tehisintellekti rakendamisest võita. 

Sündmusel kuuled nii ülikoolide teadlaste, avaliku ja erasektori esindajate ettekandeid ning paneeldiskussioone. Kuidas saavad tehisintellekti tehnoloogiad parimal moel ühiskonda teenida ja milleks peame olema valmis tulevikus? Milliste eetiliste küsimustega peavad tehisintellekti loojad tegelema? Kas tehisintellektist võib saada riigi kaitseingel või kuidas aitab see uudne tehnoloogia meie keskkonna kaitsmisele kaasa? 

Terve päeva kestvale üritusele on oodatud valdkonnaga tegelevad avaliku ja erasektori juhid ja spetsialistid, ülikoolide teadlased, aga ka tudengid, vilistlased ja teised huvilised, kes on huvitatud tehisintellekti tehnoloogiate mõjust ühiskonnale ja inimkonna tulevikule. 

🎫 Tavapilet – 49€ (müügil kuni 26.05.2024)
🎫 Hilise ostja pilet - 69€ (müügil kuni 05.06.2024 kell 10:00)
🎫 Tudengipilet – 10€ (müügil kuni 29.05.2024)

Osta pilet siit FB sündmus

Ajakava

10:00

Uste ja demoala avamine.
Demoalal TalTechi fuajees osalevad AI ettevõtted, tehisintellekti rakendavad uurimisrühmad ning ülikooli teenuseid ja IT-õppekavasid tutvustavad spetsialistid.  

11:00

Moderaatori sissejuhatus, Henrik Roonemaa.
TalTechi rektori Tiit Landi ja IT-teaduskonna dekaani Gert Jervani avasõnad.

AI ja ühiskond

11:15

Peaesineja. Kui eetiline oskab AI olla? Technical University of Munich, Institute for Ethics in Artificial Intelligence tegevdirektor Caitlin Corrigan. (inglise keeles)

12:00

Paneeldiskussion. Tehisintellekt ühiskonna teenistuses – who’s the real winner? Riigikogu liige Andres Sutt, tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet, tarkvarateaduse instituudi doktorant-nooremteadur Elli Valla, õiguse instituudi professor Tanel Kerikmäe, Fyma kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Taavi Tammiste.

13:00

Lõuna ja demoala külastamine.

AI ja kaitsekeskkond

13:45

Peaesineja. Kas AI-st võib saada riigi kaitseingel? Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.

14:15

Paneeldiskussion. Keda AI tegelikult kaitseb? SensusQ kaasasutaja ja COO Villiko Nurmoja, tarkvarateaduse instituudi professor Rain Ottis, Kaitseväe Akadeemia juhtivteadur Erik Männik, Milrem Roboticsi võimearendusdirektor Raul Rikk, Tehnopoli NATO DIANA kiirendi juht Kadri Tammai.

AI ja keskkond

15:00

Vestlusring. TalTech ja 5G Timber – Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi vanemteadur Alar Kuusik, 5G-Timber projekti konsortsiumi partneri projektijuht Harmet OÜs Mari Emmus.

15:20

Paneeldiskussioon. Kes AI-taks keskkonda? R8 Technologies kaasasutaja Siim Täkker, meresüsteemide instituudi professor Aarne Männik, Timbeter tegevjuht Anna-Greta Tsahkna, Krah Pipes tegevjuht Peeter Kirtsi.

16:00

Energiapaus.

AI visioon Eestis ja maailmas

16:30

Inspiratsioonikõne. Kuidas liikuda maailmas usaldusväärsema ja turvalisema tehisintellekti poole? Tarkvarateaduse instituudi professor Pawel Sobocinski. (inglise keeles)

16:45

Paneeldiskussioon. Mida peame teadma lähiaastate AI arengutest Eestis? Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Luukas Ilves, tarkvarateaduse instituudi kaasprofessor Tanel Alumäe, Coop Panga IT-juht Martin Kuustik, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi professor Mark Fišel.

17:30

Lõpusõnad ja AIRE klubi TalTechi fuajees.

Klubi fookus sel korral on tuua tähelepanu projektõppe ja lõputööde sidustamisele. Tutvustame tudengite ja ettevõtete vahelist projektõppe formaati, millega avavad Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE kliendid TalTechi tudengitele oma uksed inseneride järelkasvuks. Klubiüritusel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Oodatud on tudengid, ettevõtete esindajad ja ülikoolipere. AIRE klubi #26 modereerimise koos arutelu ja küsimustega tagab Otto Mättas.  

17:30 Otto Mättas - Tervitussõnad ja teemapüstitus. 
17:35 Juhan-Peep Ernits - Kogemuslugu ettevõttega AS Valdek.  
17:45 Marek Lahk - Magistritöö tutvustus, mis valmis koostöös AS Valdek-ga. 
17:55 Veljo Konnimois - Projektõppe üleskutse ettevõttelt Radius Machining. 
18:05 Elinor Toming - Mis on Arengufond & stipendiumid projektõppe raames. 
18:10 Võrgustumine.

Ürituse põhiosale järgneb võrgustumine koos joogipoolise ja suvise snäkiga. 

AIRE klubi on AIRE keskuse ürituste seeria, mille eesmärk on luua vaba ja vahetu keskkond robootika ja tehisintellekti valdkonna huvilistele omavaheliseks suhtlemiseks ja võrgustumiseks. Oodatud on teadus- ja arendusasutuste, tööstusettevõtete, IT- ja elektroonikaettevõtete, erialaliitude, tugiorganisatsioonide ja rahastajate esindajad.


Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi südmuse sisus ja ajakavas.

Kontakt: innovatsioonifestival@taltech.ee

Meie toetajad

Innovatsioonifestivali toetajate logod