Tallinna Tehnikaülikool

Vabaõppeaine „Sissejuhatus ringmajandusse“

Alates kevad 2022 on võimalik kõikidel huvilistel osaleda õppeaines „Sissejuhatus ringmajandusse“, kus eksperdid tutvustavad kiirelt tõusva majandusvaldkonna - ringmajanduse põhimõtteid. Osalejad saavad teada, mis on rohepööre ja selle olulisim väljund ringmajandus. Suurepärane võimalus õppida hetkel väga aktuaalset teemat.

Esimene tagasiside: "Sissejuhatus ringmajandusse" osutus väga popiks.

Rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping: “Ringmajandusalased teadmised on muutuva majanduse kontekstis A ja O. Soovime pakkuda kõige kaasaegsemat teemat meie tudengitele, et tööturul saavutada just nende teadmistega edumaa.” 
LUGEMA

Helen Sooväli-Sepping: "Tallinna Tehnikaülikooli teeb eriliseks see, et lisaks teadmistele on siin juba olemas tehnoloogia ja innovatsiooni algatused, millega saab ühiskonnas ringmajandust ja ressursitõhusust käima tõmmata". Nüüd on tulemas eraldi kursus „Sissejuhatus ringmajandusse“, mida saavad võtta mistahes eriala tudengid. Nii on kõigil meie tudengitel võimalus aru saada, mis on ringmajandus, millest kogu ühiskond räägib.
LUGEMA

AVA AINEKAART

Ainet juhib vanemlektor ja programmijuht Tiia Plamus, kes esindab Inseneriteaduskonna Materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituuti, aines osalevad veel õppejõud Ehituse ja arhitektuuri instituudist; Majandusteaduskonna Ärikorralduse instituudist ning Loodusteaduskonna Geoloogia instituudist ning Keemia ja biotehnoloogia instituudist.

Loe veel, kuidas võiks välja näha: puitmaterjalide ringlus, plastide taaskäitlus ning geoloogiliste jääkide ja aheraine taaskasutus

Prof. Tarmo Soomere kliima kriisist ja tehnoloogilistest muutustest majanduses:
"Mis veel olulisem: kogu selline mastaapne ümberharjumine ei tohi minna isevooluteed lootuses, et kvantiteet ükskord ise hüppab kvaliteediks. Seda protsessi ei tohi omapead jätta. See vajab mitte ainult uusi tehnoloogiaid ja seadmeid, palju õppimist ja rahalist tuge, vaid ka tarka juhtimist, selgeid plaane ning fakti- ja teadmuspõhist otsustamist kogukondade, valdade, regioonide ja riikide tasemel".
Allikas: Hea nõu ei pruugi olla kallis.

Ringmajandus