Eesti Mereakadeemia eesmärgiks on läbi rakendusuuringute ning arendus- ja teadusprojektide panustada merendussektori arengusse Eestis ning Läänemere regioonis.
Teadmusteenuste osutamisel on meil võimalik tugineda kaasaegsele simulaatorikeskusele, mis võimaldab läbi mängida erinevaid situatsioone alustades laevade ohutu ning optimeeritud teekonna planeerimisest, erinevate sadamarajatiste sobivusest, lõpetades reostustõrje operatsioonide ning merepääste treeningute läbiviimisega.
Peamised teadustöö suunad
Mereveondus
Mereveondus hõlmab endas nii kauba kui reisijate vedu. Merd mööda veetakse ligi 90% kaubast. Nõudlus vedude järele järjest kasvab ning see omakorda soodustab tarneahela juhtimisega seotud arenguid konkurentsivõimelisuse säilitamiseks. Traditsioonilisele veoteenusele on lisandunud terminali- ja laoteenused, agenteerimine ja prahtimine jne
Roheline meretehnoloogia
Kiire areng IT-valdkonnas on tekitanud kõrge potentsiaali ja vajaduse merendussektori digitaliseerimiseks. Kui praeguse ajani toimub veel suur osa laevanduse tööst nii öelda paberil, siis IT-lahendused ja e-süsteemid aitavad infot paremini vahetada ja koguda. E-navigatisoon läbi elektrooniliste kaartide ning
Veeteede ohutus
Läänemeri on maailmas üks tihedaima liiklusega merealasid, kus viibib igal ajahetkel ligikaudu 2000 laeva. Inimeste elude säästmiseks, keskkonnareostuse ja sotsiaalmajandusliku kahju tekkimise ennetamiseks ning tagajärgedega tegelemise tõhustamiseks on EMERA jaoks oluline
Sinimajandus ja veeressursid
Sinimajanduse ja veeressursside uurimisrühma eesmärgiks on viia läbi rannikupiirkondade ja veekeskkonna tootmistehnoloogiate ja tooraine väärindamise arendustegevusi.
Uurimisrühm seob teadmised:
- jätkusuutlikust veekeskkonna rakendamisest;
- veeressursside bioloogiast, keemiast ja füüsikast;
- veekeskkonna tehnoloogilistest protsessidest;
- sinimajandusest ja sotsiaalmajandusest.
Merenduse küberjulgeoleku keskus
Laialdane IoT tehnoloogia kasutusele võtmine merendussektoris on loonud laevaomanikele uued võimalused laevade ohutumaks ja ökonoomsemaks opereerimiseks tuues samas kaasa riskid, millega ettevõtted pole varem kokku puutunud. Nimetatud riskide maandamiseks on loomisel merenduse küberjulgeoleku keskus, mille fookuses hakkab olema kolm peamist teemat: mereside turvalisus, meretehnoloogia küberturvalisus ning inimaspektid küberturvalisuses.
Teadus- ja arendustöö ülevaated
Eesti Mereakadeemia missiooniks on olla tuntud merealaste spetsialistide koolitaja, aidata kaasa teadus- ja arendustegevusele ning pakkuda teenuseid merendussektorile. Meie visiooniks on saada merendusalaseks kompetentsikeskuseks, olla usaldusväärne partner teadus- ja arendusprojektides ning aidata kaasa rahvusvaheliste organisatsioonide tööle. Loe lähemalt Eesti Mereakadeemia fookusvaldkondi juhtivate merenduse tippspetsialistide kohta siit: