Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi tudengitel on ainulaadne võimalus lihtsasti valida sügissemestriks külalisüliõpilasena e-õppes toimuvaid aineid Euroopa tipp-tehnikaülikoolidest, kes kuuluvad koos TalTechiga EuroTeQ tehnikaülikoolide liitu. Mehaanika valdkonna üliõpilastel on võimalus EuroTeQi kursusekataloogist lisaks teistele valida ka Mechanical Engineering valdkonna kursusi. Esita avaldus 20. juuniks. 

Students

Täpsem info kursusekataloogi kohta on siin. Küsimuste korral võta ühendust kerli.roosimaa@taltech.ee   

Kevadsemestril valis Tšehhi Tehnikaülikool üliõpilane Matěj Černík kursusekataloogist TalTechi kursuse Intellectual Property Law.  Ta julgustab kõiki EuroTeQi võimalust kasutama, sest see toob igapäevarutiini vaheldust ja lisab oma eriala põhiainete kõrvale uusi suundi. Sellest võib saada ka hea hüppelaud enne välismaale õppima minemist. „Ning sinu CV-s näevad EuroTeQi ülikoolide logod väga muljetavaldavad välja,“ vihjas noormees tulevastele tööandjatele.

TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika doktorant Karolina Kudelina valis hollandi keele kursuse. „Tunnid toimusid väikeses grupis, mis tähendab peaaegu individuaalset lähenemist igale õppijale. Õppimine oli ka tehtud väga mitmekesiseks ja kergeks: igapäevased teemad, dialoogid kõnelejatega, videotest õppimine. Rääkisime tundides võimalikult palju hollandi keeles. Oli tehtud kõik, et keel paremini meelde jääks,“ meenutas ta. 

Aineid pakuvad järgmised ülikoolid:

  • Müncheni Tehnikaülikool – TUM (Saksamaa)
  • Eindhoveni Tehnikaülikool – TU/e (Holland)
  • Taani Tehnikaülikool – DTU (Taani)
  • École Polytechnique – L´X ( Prantsusmaa) 
  • Tšehhi Tehnikaülikool – CTU (Tšehhi)

Kokku saab valida 75 kursuse vahel. 

TalTechi mehaanika valdkonna üliõpilastel on võimalus EuroTeQi kursusekataloogist lisaks teistele valida ka Mechanical Engineering valdkonna kursusi. Partnerülikoolid pakuvad kursusi nii veebi- kui ka hajaõppes (hybrid learning), enamik kursusi on mõeldud magistriõppe üliõpilastele. Tutvu lähemalt

Sammud kursus(t)e võtmiseks:

  1. Vali sobivad õppeained EuroTeQi kodulehelt. Üliõpilane saab valida kuni 3 õppeainet, ka erinevatest ülikoolidest.
  2. Täida õppeinfosüsteemis (ÕISis) külalisüliõpilaseks mineku avaldus, lisa sinna õppeained, mida soovid välisülikoolist võtta. Avalduse vahetusprogrammi reale kirjuta EuroTeQ. 
  3. Laadi ÕISist alla täidetud avaldus ning edasta see kooskõlastamiseks oma programmijuhile. Kui soovid korraga sooritada mitme erineva välisülikooli õppeaineid, siis tuleb enne programmijuhile esitamist ÕISis täidetud ühe ülikooli avaldus välja printida ja lisada käsitsi juurde teine ülikool ning valitud ained.
  4. Kui programmijuht saadab tagasi digitaalselt allkirjastatud avalduse, edasta see kerli.roosimaa@taltech.ee hiljemalt 20. juuniks. Avaldusel esitatud andmeid jagatakse välisülikooliga ning vajadusel võtab välisülikool Sinuga ühendust.
  5. Kui välisülikool on Sinu õppimise soovi kinnitanud, saadetakse Sulle täpsem info, kuidas välisülikooli aineid deklareerida jms.
  6. Kui õppeaine on sooritatud, siis tuleb ÕISis koostada VÕTA taotlus, et saaksid õppeained oma õppetulemustesse üle kanda. Õpitud ainete arvestamine toimub vastavalt TalTechi varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise tingimustele ja korrale. Loe lisaks – taltech.ee/vota.

EuroTeQ Engineering University on 3-aastane Euroopa ülikoolide vaheline koostööprojekt, mille eesmärgiks on saavutada süsteemne ja jätkusuutlik koostöö õppe valdkonnas. Projekt toob endaga ühised õppeained- ja kavad erinevatel õppeastmetel ja seda nii riigipiiride, valdkondade ja akadeemiliste erialade üleselt.

EuroTeQ Engineering University projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu programmist Erasmus+.