Teisipäeval, 16. novembril kella 9 ja 12 vahel ületati Tallinna Tehnikaülikooli veebis maagiline piir – kokku on käesoleval aastal lugenud meie eestikeelseid uudiseid üle 100 000 kasutaja.

TalTechi uudised mobiilis
TalTechi kodulehe uudisterubriik

Aasta jooksul on enim tähelepanu köitnud järgmised uudised:

Kes on ülikooli uudiste peamine lugeja?

Kui üle poole eestikeelsete veebiuudiste lugejatest-külastajatest on üsna laiahaardelises vanusegrupis ehk 25-54-aastased, siis rõõmustab, et enim ehk ligi veerand (24,4%) on noored vanuses 25-34. Üheski teises vanuserühmas ei ole nii palju meie uudiste huvilisi.

Üle poole ehk 64% uudiste lugejatest asub Tallinnas, aga arvukalt lugejaid leidub ka Tartus ja Pärnus ning külastajate esikümnesse mahub isegi Helsingi.

Kui veel aastaid tagasi loeti ülikooli infot tihti arvutist, siis nüüd on näha olulist muutust – üle poole uudiste lugejatest kasutab lugemiseks mobiiltelefoni. Ja tervelt 21% uudiste lugejatest jõuab meie veebilehele Facebooki kaudu, kui märkab seal mõnda huvitavat uudiselinki.

Kokkab, uurib ilma ja usub rohelisse eluviisi

Keskmine TalTechi veebiuudiste lugeja ei ole sugugi ainult tehnoloogiahuviline, sest Google Analyticsi andmete järgi tunneb ta huvi ka kokanduse vastu, hoiab ennast kursis poliitikaga ja armastab raamatuid lugeda. Lisaks suhtub entusiastlikult rohelisse eluviisi, otsib võimalusi investeerimiseks ja kinnisvara soetamiseks, eelistab reisida Euroopas, tunneb huvi ajaloo ja nuputamist sisaldavate mängude vastu ning vaatab aktiivselt ilmateateid.

Kas tundsid ennast ära?