Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli tudengid on selle juba läbi teinud: kuidas valida, mida õppida? Siin on tudengite soovitused praegustele abiturientidele, mille järgi valida eriala, mida ülikoolis õppima asuda.

Mark Rohtaru

Mark Rohtaru,
TalTechi toidutehnoloogia ja -arenduse magistriõppe viimase kursuse tudeng

Eriala valik võib olla üks üüratult keeruline tegevus, sest korraga käivad peast läbi mõtted, kuidas tulevikus raha teenida, mida ma oskan, mida ma viitsin õppida ja mida mu vanemad tahavad, et ma õpiksin. Oluline on keskenduda sellele, milles peitub sinu unikaalsus ja kas see eriala kõnetab seda. Eriala valikul tasuks lähemalt tutvuda sellega, mida see endast täpsemalt kujutab, kas see on relevantne ja kas sa näed ennast sellel alal tegutsemas ka kümne aasta pärast.

Jennifer Buht

Jennifer Buht,
TalTechi ärinduse kolmanda aasta tudeng

Sisetunne on vast see kõige õigem. Võimalik on ka vaadata erinevaid erialasid, teha nimekirju ning läbi kriipsutada neid, mis kindlasti ei sobi. Siiski ma usun, et eriala tuleb ise mõttesse – et see on see kõige õigem. Nii juhtus näiteks minuga. Gümnaasiumi ja ülikooli vahel võib ka võtta vaheaasta ning selle käigus võib selguda, mis õpilast köidab, kui ta kohe gümnaasiumi lõpus seda 100% veel ei tea. Siinkohal väike soovitus kindlasti ette mõelda, mida vaheaastaga pihta hakkad, sest enda ajakasutus on väga oluline.

Markus Kärp

Markus Kärp,
TalTechi keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogiate teise aasta tudeng

Eriala valides tuleks õpilasel eelkõige teha endale selgeks, kas tal on juba mõni oskus või huvi, millega tegelemine pikas perspektiivis pakub talle rahulolu. Näiteks kui koolis on reaalained või loodusõpetus hingelähedased, siis võib otsida vastavalt inseneri-/loodusteaduste või koguni infotehnoloogia valdkonnast. Samuti tasub lugeda ülikooli veebilehel olevate erialade kirjeldust.

Kristjan Kõiv

Kristjan Kõiv,
TalTechi informaatika 3. aasta tudeng

Vali eriala selle järgi mida sa tulevikus tegema tahad hakata, kuid ma ei mõtle selle all et “järgi enda kirge” vms. Pigem soovitan vaadata, et valitud erialaga oleks mingil määral isiklikku sobivust ning seejärel kõikide nö "minimaalselt sobivate" hulgast valida selline, millele on kõige rohkem nõudlust. See lubab hiljem töökoha valimisel suurema tõenäosusega leida mugavas asukohas ning hea kollektiiviga töökoha. Väga kasulik lehekülg on ka 80000hours.org.

Esita TalTechi avaldus juba enne eksamitulemuste teada saamist! 

Kas teadsid, et Tallinna Tehnikaülikooli sisseastumisavalduse esitamiseks ei ole vaja eksamitulemusi? Iga sisseastuja saab esitada kuni kaks avaldust. Valikut saab muuta kuni sisseastumisperioodi lõpuni 6. juulil kell 12.00. Enne riigieksami tulemuste teada saamist on avalduse esitaja tingimuslikult kandideeriv. Erialadel, kus kandideerimine on riigieksamite alusel, saab kohe pärast eksamitulemuste selgumist teada, millisel erialal on õppekoht olemas. Kõik, kes lävendi ületavad, on automaatselt ka ülikooli vastu võetud.  

Juba varem gümnaasiumi lõpetanud saavad peagi pärast avalduse esitamist teate õppekoha pakkumisega ja saavad oma õppimaasumise ka kinnitada.  

Tutvu TalTechi õppekavadega ja esita avaldus: teejuht.taltech.ee

Laeb infot...