Tallinna Tehnikaülikool

Ülikooli valides võib tihti lisaks sobivale erialale määravaks saada ülikooli asukoht. TalTechi tudengid räägivad, miks on nende arvates Tallinn parim koht õppimiseks.

Mark Rohtaru

Mark Rohtaru,  
TalTechi toidutehnoloogia ja -arenduse magistriõppe viimase kursuse tudeng 

Tallinn on õppimiseks üks parimaid kohti, kuna siin on kõik vajalik olemas. Tallinn on kaasaaegne ja ilus koht, kus on rahulik ja huvitav elada. Siin korraldatakse erinevaid karjääriüritusi, leidub häid praktikavalikuid ning on võimalik kindlustada endale tugev töökoht. 

Kristjan Kõiv

Kristjan Kõiv,  
TalTechi informaatika 3. aasta tudeng 

Tallinnas elavale inimesele on see mugav valik ning Tartus või mujal elava inimese jaoks on see võimalus vanemate juurest välja kolida.

Markus Kärp

Markus Kärp,  
TalTechi keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogiate teise aasta tudeng 

Tallinna on aegade jooksul kogunenud lugemata arv oma ala eksperte ning tulenevalt sellest on siin kõva konkurents, mis toob tudengitele ainult kasu. Ülikoolid on ehitatud väga modernseks ja tudengisõbralikuks ning ülikoolid Tallinnas ei jää mingil juhul alla välismaa ülikoolidele. Kuigi Eesti on väike riik, siis konkureerivad Tallinnas olevad ülikoolid oma õppekavadega maailma tasemel - see on fakt. 

Jennifer Buht

Jennifer Buht,  
TalTechi ärinduse kolmanda aasta tudeng 

Minu meelest on Tallinn kindlasti parim koht õppimiseks, Tartu on ka. Need kaks linna omavad Eesti parimaid ülikoole. Tallinnas on TalTech ja Tallinna Ülikool: kui sa oled rohkem tehnika, inseneeria, majanduse jm tudeng, siis on TalTech õige valik, aga kui sind huvitab rohkem keeled, kultuur, ajakirjandus, sotsioloogia jm, siis oleks hea valik Tallinna Ülikool. Mõlemad koolid on head, aga valik sõltub ikkagi sellest, et mida õpilane peale gümnaasiumit õppima soovib minna. 

Kuidas tulla õppima Tallinna Tehnikaülikooli?

  • Esita avaldus lehel sais.ee.
  • Avaldusi saab esitada 6. juuli keskpäevani.
  • Kui oled ületanud lävendi, oled järgmisest õppeaastast TalTechi oodatud. Õppima tulemise pead kinnitama hiljemalt 15. juulil, kuid võid kinnitada ka kohe.
  • Kui su eksamitulemused on allpool lävendit, saad parandada eksamitulemust ülikooli eesti keele või matemaatika katsel juunikuus.
  • Täpsem info aadressil teejuht.taltech.ee.

Laeb infot...