Tallinna Tehnikaülikool

TEATRIÕHTU

Tallinna Tehnikaülikool ja Vilistlaskogu kutsuvad igal kevadel kõiki vilistlasi, tudengeid ja töötajaid teatrikunsti nautima. Teatriõhtu piletitulu suunatakse Vilistlaskogu poolt loodud MTÜ Tallinna Tehnikaülikooli Vilistlaskogu tudengifondifondi, mille eesmärgiks on toetada aktiivseid tudengeid, kellest võiks saada ka tegusad vilistlasliikumise aktivistid. 

Järgmine teatriõhtu toimub 2025. aasta kevadel.

Vaata 2024. aasta teatriõhtu galeriid!

Toimunud üritused

2024. aasta teatriõhtu toimus 10. mail Tallinna Linnateatris.

Etendus: "Nachtland"
Lavastaja: Uku Uusberg

Pärast ühe eaka saksa mehe surma peavad tema järeltulijad viisaka mälestustseremoonia ajal isast maha jäänud asjad korda seadma. Muuhulgas leitakse vana maal, mida lähemalt uurides tekib ärevakstegevaid kahtlusi seoses selle päritoluga. Ootamatu leid põhjustab kirglikult vastakaid arvamusi, mille käigus avaneb perekondlik pildike õhtumaade allakäigust, kus inimhingedes peavad võitlust saamahimu ja õiglustunne, kõigelubatavus ja moraalsus, toores jonn ja arukus. Võitlus, kust võitjana saab väljuda ainult … vaataja. Praeguse aja tuntuima saksa näitekirjaniku Marius von Mayenburgi terav komöödia jõudis esimest korda lavale 2022. aasta lõpus Berliini teatris Schaubühne.

2023. aasta teatriõhtu toimus 24. mail Eesti Draamateatris.

Etendus: "Lehman Brothers"
Lavastaja: Hendrik Toompere jr

Stefano Massini näidendi keskmes on kolm venda – Henry, Emanuel ja Mayer Lehmann, kes 1840. aastatel üksteise järel Saksamaalt Ameerikasse rändavad ning seal äri ajama hakkavad. 1850. aastal rajavad nad panga Lehman Brothers. Eepiline näidend jälgib Lehmani vendade karjääri ja pereelu, mida kujundavad juudi kultuuri traditsioonid. Väikesest poest kasvab ajapikku äriimpeerium, mille käekäiku kujutatakse läbi pooleteise sajandi. Perekonnaloo taustaks on Ameerika kapitalistliku majanduse ülesehitus ja õitseng.

2022. aasta teatriõhtu toimus 29. aprillil Eesti Draamateatris. 

Etendus: "Amadeus"
Lavastaja: Karl Laumets

Antonio Salieri põlvitas noore mehena Jumala ette ja palus: tee mind kuulsaks heliloojaks! Vastutasuks tõotas ta elada vooruslikult ja kiita Jumalat surmatunnini. 1781. aastaks on Salierist saanud Habsburgide õukonna-helilooja ning tema karjäär liigub tõusujoones, kui Viini saabub imelaps Mozart – edev naistekütt ja ropu suuga mühakas, kelle muusika läbi kostab Jumala hääl. Salieri ei mõista: miks valis Jumal enda ilmutamiseks patuse Mozarti? Pettunud Salieri ütleb lahti oma tõotusest Jumala ees ning kuulutab talle sõja. Mis paneb inimest hävitama seda, mida ta kõige pühamaks peab? Peter Shafferi näidend jõudis esmakordselt lavale Londonis National Theatre’is 1979. aastal. Selle alusel 1984. a valminud film (režissöör Miloš Forman) võitis 8 Oscarit.

2020. aasta teatriõhtu jäeti koroonaviiruse olukorra tõttu ning nakkusohu minimeerimise eesmärgil ära.

2019. aasta teatriõhtu toimus 18. mail Eesti Draamateatris.

Etendus: "Tunnike rahu"
Lavastaja: Florian Zelleri


Kirglik džässifänn Michel leiab täikalt haruldase vana plaadi ja kiirustab õnnelikuna koju, et otsekohe seda omaette rahulikult kuulata. Aga kogu maailm näib tema vastu olevat! Nii naine kui ka armuke otsustavad lagedale tulla ebamugava ülestunnistusega. Nagu välk selgest taevast ilmub lagedale tõrges poeg. Ette teatamata astub läbi üks sõber. Ema muudkui helistab ja helistab ja helistab…Kas praegusel ajal on üldse võimalik olla kasvõi üks tunnikene täiesti segamatult? Michel vingerdab ja valetab, et võita endale kõigest üks tunnike rahu ja kuulata ihaldatud plaati. Aga kogu tema energia kulub pingutustele, et päikseline hommikupoolik ei muutuks õudusunenäoks. Romaani- ja näitekirjanik Florian Zeller (sündinud 1978 Pariisis) on kasutanud kõiki traditsioonilise komponente, et valmis küpsetada üks kena prantsuse farss.  

2018. aasta teatriõhtu toimus 13. mail Eesti Draamateatris.

Etendus: "Väikekondalased"
Lavastaja: Kertu Moppel

 „Väikekodanlased“ on Maksim Gorki 1901. aastal kirjutatud näidend, mis mõjub oma probleemipüstituselt nagu see oleks kirjutatud eile. Tuleb välja, et põlvkondade vahelised konfliktid ei kao kuhugi ja noorte ülesanne on teha vanadele selgeks, kuidas on kõige õigem elada. Noored on alati hukas ja vanad klammerduvad liialt oma mineviku külge. Gorki ennustab oma tekstiga ette 1905. aasta revolutsiooni. Meie veel ei tea, millise revolutsiooni toob selle näidendi lavaversioon endaga kaasa aastal 2018.

2017. aasta teatriõhtu toimus 14. mail Eesti Draamateatris.

Etendus: "Rahauputus"
Lavastaja: Andrus Vaarik

Majaomanik Eric Swan petab juba mõningat aega Sotsiaalametit kasseerides väljamõeldud üürnike nimel erinevaid sotsiaaltoetusi. Kui ta otsustab pettusele lõpu teha, ilmub välja sotsiaalametnik, kes vajab ühe olematu üürniku allkirja. Keegi peab väljamõeldud isikut mängima ja alguse saab maruline komöödia täis äravahetamisi, arvatavaid surnukehi ja pööraseid arusaamatus