Tallinna Tehnikaülikool

Olümpiaadilt ülikooli!

Kõige andekamad ja nutikamad on Tallinna Tehnikaülikoolis eriti oodatud. Hea tulemus olümpiaadil või erialavõistlusel garanteerib vastuvõtu ülikooli eritingimustel - see tähendab, ilma täiendavate eksamite või katseteta. Vaata lähemalt Eritingimustel TalTechi.

mto-2023

Maateaduste olümpiaad

Maateaduste olümpiaad toimub 01.04.2023 kell 11-16, Tallinna Tehnikaülikoolis. Olümpiaad on gümnasistidele mõeldud loodusteaduslik võistlus, mis pakub rakenduslikke ja loomingulisi ülesandeid, mille eesmärk on mõista Maad ühe tervikliku süsteemina. Olümpiaad hõlmab valdkondi nagu geoloogia, meteoroloogia, okeanograafia ja keskkonnateadused.

Náboj

Náboj on rahvusvaheline matemaatikavõistlus, kus osalevad viieliikmelised õpilaste võistkonnad, kes esindavad oma koole. Võistlus kestab 120 minutit, mille jooksul peavad võistkonnad ära lahendama võimalikult palju ülesandeid.
Tänavu toimub Náboj 21. aprillil 11 eri riigis. Eestis korraldatakse võistlus Tallinnas ja Tartus.

võrgustik
opilased-auditooriumis

Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad

Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad toimub 14.04-16.04.2023, Tallinna Tehnikaülikoolis. Olümpiaad on Eesti, Soome, Läti ja Rootsi ühine füüsikavõistlus gümnasistidele. Selle tulemuste põhjal komplekteeritakse riiklikud meeskonnad suurtele rahvusvahelistele olümpiaadidele, nagu Euroopa füüsikaolümpiaad (EuPhO) ja rahvusvaheline füüsikaolümpiaad (IPhO).

Koolimatemaatika olümpiaad

Koolimatemaatika olümpiaad toimub 06. mail 2023 kell 10.00 - 15, Tallinna Tehnikaülikoolis. Olümpiaad on mõeldud eelkõige 12. klasside õpilastele, aga osaleda võivad kõik gümnaasiumiõpilased, kes saavad koolis matemaatikaga hästi hakkama.

kmo
kuber-cta

KüberPähkel

Iga aasta oktoobris ootame 4.-9. klasside õpilasi osalema testis KüberPähkel.

Kübernaaskel

KüberNaaskel 22 toimus 2022 aasta detsembris. KüberNaaskel/CyberSpike on Eesti küberkaitse talentide suurvõistlus 14.-24 (30) aastastele noortele, mille võitjad kutsutakse edasi küberlaagritesse, rahvusvahelistele võistlustele nagu European Cyber Security Challenge jt. samalaadsetesse.

kuber-cta2
kajakas-23

Füüsikavõistlus "Kajakas"

„Kajakas“ on füüsikaülesannete lahendamise võistlus, kus küsitakse küsimusi nii koolifüüsikaga seotud teemadel, kui ka igapäevaelulistest valdkondadest. Kajakas 2023 toimus 11. jaanuaril.

TalTech Majandusvõistlus

TalTechi majandusvõistlus gümnasistidele toimus 21. jaanuaril 2023 kell 12-15 Tehnikaülikoolis.

majandusvoistlus-cta-vaiksem
physics-cup-cta

Physics Cup

Physics Cup on online formaadis füüsikavõistlus gümnasistidele ja tudengitele. Physics Cup 2023 sai alguse 13. novembril 2022 ning võistluse viimane ülesanne avaldatakse 2023. aasta märtsis.

Tehnikaolümpiaad

Tallinna Tehnikaülikooli tehnikaolümpiaad hõlmab erinevaid valdkondi nagu ehitus ja arhitektuur, mehaanika ja tööstustehnika, elektrotehnika ja mehhatroonika, robootika ning materjali ja keskkonnatehnoloogia. 2023. aastal toimus II tehnikaolümpiaadi teoreetiline voor 4. veebruaril ning praktiline voor 18. veebruaril.

tehnikaolumpiaad-suurem