Keemia ümbritseb meid kõikjal – toidus, mida sööme, riietes, mida kanname, vees, mida joome, õhus, ravimites, puhastusvahendites. Keemiat nimetatakse sageli keskseks teaduseks, sest just keemia ühendab omavahel bioloogiat, füüsikat, keskkonnateadust, geoloogiat, biomeditsiini, farmakoloogiat jpt. Unistad töötamisest tipptasemel laboritehnikaga, et teha järgmine murranguline avastus keemias? Kui nii, siis uuri lähemalt, mida rakenduskeemia erialal sulle pakkuda on!
Rakenduskeemia tegeleb ainete kindlakstegemise ja analüüsiga, uute ainete ja materjalide sünteesiga ning uute ja keskkonnasäästlikumate sünteesimeetodite väljatöötamisega. 2021. aasta Nobeli keemiapreemia anti asümmeetrilise organokatalüüsi arendamise eest. Selle valdkonnaga tegeleb ka TTÜ Loodusteaduste majas väga tugev teadusrühm, millega on sul võimalus liituda. Rakenduskeemia õppimine arendab analüüsioskust ning teaduslike meetodite rakendamist, millest on kasu paljudes eluvaldkondades. Peaeriala võimaldab kas tegeleda ainete analüüsiga või sünteesiga, valikuvõimalusi jätkub arvutustkeemiast mikrofluidikani.
Õppetöös on väga oluline osa praktilistel töödel: veedad palju aega laborites katseid planeerides, neid läbi viies ja tulemusi mõtestades. Töö laboris eeldab tähelepanelikkust, organiseeritust ja käelisi oskusi.
Rakenduskeemiat õppides on oluline huvi tunda eeskätt keemia, bioloogia ja nendes valdkondades kasutatavate tehnoloogiate vastu. Erialal töötamiseks läheb tarvis ka andmeanalüüsi oskusi. Uurimistööga kogutakse valdavalt numbrilisi andmeid, millele tuleb rakendada andmeanalüüsi ja modelleerimise vahendeid, et saada vastuseid uuritavatele küsimustele.
Meeskonnatöö on sellel alal määrava tähtsusega, laboris töötavad mitmed inimesed alati ühise suurema eesmärgi nimel, kus kõik vastutavad oma kitsama töölõigu eest. Seetõttu tuleb arendada head suhtlemisoskust ning tulevikus ka juhioskusi. Samas võimaldab meeskonnatöö perspektiivis keskenduda just nende ülesannet täitmisele, milles ollakse kõige osavamad.
Keemia õppimisel ei maksa lasta end alguse raskustest hirmutada. Keemia on keeruline vaid siis, kui terminid on mõistmatud sõnad ning struktuurvalemid on keerulised joonistused. Kui oled selgeks õppinud „keemia keele“, muutub keemia oluliselt lihtsamaks ja ka huvitavamaks.