Eesti Vabariigi 102. aastapäeva aktusel tunnustas Tallinna Tehnikaülikool 2019. aasta parimaid teadlasi, õppejõude, programmijuhte, tugitöötajaid ning märkis ära parimad teadusartiklite autorid ja tudengid.

TalTechi aasta teadlane 2019 on inseneriteaduskonna ehituse ja arhitektuuri instituudi ehitusfüüsika professor Targo Kalameesparim noorteadlane on Targa linna tippkeskuse vanemteaduri Ralf-Martin Soe.

TalTechi 2019. aasta parimad teadusartiklid:

• Loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas on Sandra Kaabel, Robin S. Stein, Maria Fomitšenko, Ivar Järving, Tomislav Friscic, Riina Aav “Size-Control by Anion Templating in Mechanochemical Synthesis of Hemicucurbiturils in the Solid State“ Angew, 2019 Chem. Int. Ed. 2019, 58, 6230 –6234.
  •  Tehnika ja tehnoloogia valdkonnas on:
    Anton Vedešin, John Mehmet Ulgar Dogru, Innar Liiv, Sadok Ben Yahia, Dirk Draheim “A Secure Data Infrastructure for Personal Manufacturing Based on a Novel Key-less, Byte-less Encryption Method”, IEEE Access, 2019;

• Kristi Timmo, Mare Altosaar, Maris Pilvet, Valdek Mikli, Maarja Grossberg, Mati Danilson, Taavi Raadik, Raavo Josepson, Jüri Krustok, Marit Kauk-Kuusik “The effect of Ag alloying of Cu2(Zn,Cd)SnS4 on the monograin powder properties and solar cell performance”, Journal of Materials Chemistry A, 2019, 7, 24281-24291 DOI:10.1039/C9TA07768E;

• Sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas on Maarja Toots “Why E-participation systems fail: The case of Estonia's Osale.ee”, 2019 Government Information Quarterly, 36 (3), 546−559.

TalTechi 2019. aasta parimad arendustööd:

• I koht – arendustöö „Robotlaev NYMO“, uurimisrühm koosseisus Heigo Mõlder, Tanel Jalakas, Indrek Roasto, Taavi Möller.

•  II koht – arendustöö „Tark teekatend (Teekatendisse integreeritud, päikeseenergial töötav digitaliseeritud multifunktsionaalne moodul)“, uurimisrühm koosseisus Malle Krunks, Andres Krumme, Allan Lahi, Arvo Mere, Ilona Oja Acik, Veljo Sinivee, Nicolae Spalatu, Viktoria Vassiljeva, Mihkel Viirsalu, Daniil Denissov.

• III koht – arendustöö „Akrediteeritud valgustehnika labori mõõteteenuste ning uudse mõõtemeetodi ja mõõtevahendi väljatöötamine“, uurimisrühm koosseisus Argo Rosin, Arvo Oorn, Toivo Varjas, Rein Laaneots, Raivo Teemets, Taavi Möller.

TalTechi parimateks õppejõududeks 2019. aastal on:

Eesti Mereakadeemia laevanduskeskuse vanemlektor Harli Moosaar;
Inseneriteaduskonna ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor Aurika Nõmm;
Inseneriteaduskonna Tartu kolledži lektor Jane Raamets;
Inseneriteaduskonna materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi vanemlektor Marina Kritševskaja;
Infotehnoloogia teaduskonna IT kolledži dotsent Kristiina Hakk;
Infotehnoloogia teaduskonna tarkvarateaduse instituudi ja IT kolledži külalisõppejõud Priit Raspel;
Loodusteaduskonna geoloogia instituudi teadur Rutt Hints;
Majandusteaduskonna majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi lektor Raili Lahi;
Majandusteaduskonna Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi dotsent Külli Sarapuu;
Majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi vanemlektor Marina Järvis.

TalTechi parimateks programmijuhtideks 2019. aastal on:

Infotehnoloogia teaduskond Maarja Kruusmaa;
Infotehnoloogia teaduskond Kristjan Rebane;
Loodusteaduskond Vello Tõugu.

TalTechi 2019. aasta parimad tugitöötajad:

Infotehnoloogia osakonna multimeediaspetsialist Virgo Vellend;
Infotehnoloogia teaduskonna administratiivjuht Liisi Ilu;
Inseneriteaduskonna dekanaadi juhataja Aime Piht;
Teadusosakonna juhataja asetäitja Marika Lunden;
Õppeosakonna vastuvõtuturunduse koordinaator Keiu Org.

TalTechi aasta tudeng 2019 on Rico Jaanipere

Tudengitegu 2019. aastal on majandusteaduskonna lillestipendiumi algatus, mille teostajad olid majandusteaduskonna üliõpilaskogu liikmed Brigita Mass, Meeri Vainola, Helina Piibeleht ja Karina Natfullina;

Sporditegu 2019 on Siim Salini hõbemedal üliõpilaste maailma karikavõistlustel klassikalises jõutõstmises, millega kaasnes 2019. aasta Eesti parima üliõpilassportlase tiitel.

Tehnikaülikooli kultuuritegu 2019 on Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus – tantsuansambel Kuljuse 70. sünnipäeva tähistamine suurejoonelise kontsertetendusega „Kaheksakand“.