Tallinna Tehnikaülikool

Aasta tehnikaüliõpilane

AASTA TEHNIKAÜLIÕPILANE 2024 TIITLI PÄLVINUD DANIIL VALME on noor ja ambitsioonikas insener, kelle saavutused paistavad silma nii akadeemilises kui ka praktilises maailmas.
Ta lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli magistrikraadiga mehhatroonikas ja jätkab doktorantuuris, keskendudes hüperspektraalse pilditöötluse rakendustele mehitamata maismaasõidukite navigeerimisel.
Valme on aktiivselt osalenud rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas Bosch Future Mobility Challenge’il, kus ta juhtis meeskonna finaali ja tegutseb nüüd nende mentorina. Rohkem infot

Palju õnne!
 

Mechatronics Group

Stanford/Elsevier maailma TOP 2% teadlased

Jagame uhkusega, et seitse meie instituudi inimest on Stanford/Elsevier's 2% teadlaste edetabelis!

Selles edetabelis tunnustatakse enim tsiteeritud teadlasi nende vastavates valdkondades, tuues esile uurijaid, kelle töö on avaldanud märkimisväärset mõju, tuginedes Scopuse andmebaasile. Stanford/Elsevier maailma tipp 2% teadlaste nimistusse kuuluvad: Dmitri Vinnikov, Anton Rassõlkin, Andrii Chub, Oleksandr Husev, Toomas Vaimann, Ants Kallaste ja Andrei Blinov.
Palju õnne!
Loe lisa: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/7

Uus robot

Uus robot tööstusrobootika laboris

Meie tööstusrobootika laborisse soetatu uus kaasaegne SCARA-tüüpi robot, millest saavad kasu nii bakalaureuse- kui ka magistriõppe tudengid, samuti täienduskoolitustel osalejad ja teised huvilised. Tööstusrobootika laboris on väga erinevaid robotitüüpe ning uus SCARA-tüüpi robot on oodatud täiendus.
Robot soetati inseneriakadeemia raames. 
Inseneriakadeemia eesmärk on see, et õpe tehnika, tootmise ja ehituse valdkonnas vastaks rohkem tööturu vajadusele. Pingutatakse selle nimel, et õppima asuks rohkem tudengeid ning väheneks väljalangevus. 
Üks vahend nende eesmärkide poole liikumisel on ka õppetaristu värskendamine.