Tallinna Tehnikaülikool

Elektritarbimine kasvab tulevikus järjest enam ja kuigi elekter ise läheb odavamaks, siis võrgutasud kallinevad, mistõttu on vaja võrku teha täiendavaid investeeringuid.

Tallinna Tehnikaülikooli mikrovõrkude ja metroloogia uurimisrühma juht Argo Rosin rääkis "Terevisioonis", et seoses rohepöördega kasvab ka elektritarbimine."Kõvemad ennustajad ütlevad, et see võib kasvada isegi kaks korda," lausus ta.  Loe täpsemalt

Autonomous

Tallinna Tehnikaülikooli teadur ja hargettevõtte MindChip tegevjuht Heigo Mõlder ütleb, et robotlaeva järele on kogu merendusvaldkonnas suur nõudlus. 29. septembril jõutigi Tartu Ülikooli eestvedamisel ning koostöös MEC Insenerilahendused OÜ ja MindChipiga nii kaugele, et Tallinnas Hundipea sadamas toimus robotlaeva veeskamise üritus. Tegemist on esimese autonoomse robotlaevaga Eestis.
Loe täpsemalt

Phoenix_kingitus

Phoenix Contact toetas teadus- ja õppetööd elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi laborites ning kinkis EduNet (International Education Network) programmi raames tootmise automatiseerimise laborile seadmeid. Nüüd saame asuda tööle uutel PLC Next Tehnoloogia õppestendidel.
Suur tänu!

TalTech Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituut koos teiste kõrgkoolide ja erialaliitude esindajatega käisid 06.02.–07.02 Soomes teadmisi ammutamas ja kogemusi jagamas. Roheoskuste teema sai mitme nurga alt läbi kaalutud, Soome Tööstuste keskliidu ja Aalto ülikooliga mõtted vahetatud! Uuri galeriid!
Kõik see sai teoks kaaste- ja vastupidavusrahastu reformi „Ettevõtete rohepööre“ investeering 1 „Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks“ raames –Konsortsium 3 „Elektrienergia ja energeetika“.

Uuri galeriid meie FB-s

Guido Andreesen

Guido Andreesen jõudis konkursi „Teadus 3 minutiga“ finaali ja esines ettekandega Eesti Teaduste Akadeemia saalis.
Ettekandes tutvustas Guido Andreesen metoodikat, kuidas võiks tegeleda alajaamades vananevate seadmete tõttu tekkinud väljakutsetega.

Karolina Kudelina

Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi doktorant-nooremteadur Karolina Kudelina oli edukas eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks toimunud artiklikonkursil, mille korraldasid Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Wikimedia Eesti.
Võistlusele esitati 53 artiklit 19-lt autorilt ning parimate vahel jagati 3200 eurot. Loodus- ja täppisteaduste ning meditsiinivaldkonna artiklite kategooriast võitis Karolina kolmanda koha artiklitega "Laagrite rikked", "Elektrimasinate diagnostika" ja "Ettenägev hooldus (elektrimasinad)".
Palju õnne!

Positron

TalTechi Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi meeskond jagas tulevastele tudengitele suunatud sündmusel Positron elektritarkust enam kui 5000. noorele. Sündmus tõi noortele lähemale sellised ühiskonnas olulised teemad nagu elektritootmine, elektri edastamine ehk see, kuidas jõuab elekter kodude ja tööstusteni, rohepöörde väljakutsed, tarbimine ja see, kuidas elektrit targalt tarbida.
Loe täpsemalt

Kuidas on parim rakendada rohestrateegiaid? Milline peaks olema Tallinna Tehnikaülikooli roll Eesti energiasüsteemide ja energiapoliitika kujundamisel? Neil teemadel peatuti kahe nädala eest toimunud energiamajanduse paneelis, milles osalesid  Kristen Michal, Alar Konist, Ivo Palu, Rutt Hints jt. ...

Workshop_DC

Saa osa! Oluline töötuba alalisvoolu innovatsioonist

22. novembril toimub taas juba neljas rahvusvaheline „Eesti alalisvoolu innovatsiooni töötuba“, mis toob kokku eksperdid akadeemilisest ringkonnast ja tööstusest, turupraktikud ja poliitikakujundajad. Sündmusel tutvustatakse ja arutatakse nendega läbi viimaseid arenguid ja innovatsioonipotentsiaal elamute alalisvoolu mikrovõrkude valdkonnas.  
Erinevalt tavapärasest vahelduvvoolupõhisest süsteemist pole alalisvoolu põhistes energiajaotussüsteemides probleeme sageduse stabiilsuse ega reaktiivvõimsusega ning kogu süsteemi hind on odavam. Alalisvoolu korral on energiat vaja töödelda vähemates astmetes, seega on kaod väiksemad ning päikesepaneelidest energiavoogude võrku juhtimine lihtsam. Õige kasutamise korral saab ehitiste energiatõhusust tõsta kuni 18 %.
Lisaks sellele aitab alalisvoolupõhine energiajaotus oluliselt parendada nõudluspõhist tarbimist ja tootmist, energiajulgeolekut, energiavahendamist ja energiavoogude suunamist, muutes seega hooned tulevikukindlaks ja ühilduvaks energiapöörde eesmärkidega.

Üritus algab 22. novembril kell 10.00 ja lõpeb kl. 17.00.
Töötuba korraldab akadeemik Dmitri Vinnikov (dmitri.vinnikov@taltech.ee)

Päevakava

Asukoht: Tallinna Tehnikaülikooli Mektory EnergyHub, Raja 15, 12618 Tallinn, Estonia
Üritusele registreerimine kestab 20. novembrini või seni, kuni kohti jätkub: https://forms.gle/3Gz6T3BirNfsdZnG9
Üritusest on võimalik osa saada ka kohale tulemata Zoomi vahendusel.
Registreerimine: https://forms.gle/75h7Qm6s2FConDyu7

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldab koostöös TalTechiga säästva linnavalgustuse seminari, kus antakse ülevaade keskkonnasõbralikust välisvalgustusest. Analüüsime, kuidas liigne valgustus mõjutab inimest ja keskkonda ning mida on erinevad riigid häiriva valgustuse vähendamiseks ette võtnud.

Seminari peateemaks on Taltechi koostatud uuringu  „Tallinna linna valgustuskeskkonna (valgusreostuse ja räiguse) hindamine ja analüüs“ tulemused.  Lisaks kuulame valgustusdisaineri ning arhitekti vaadet jätkusuutlikule valgustusele, tutvume uusimate tehniliste lahendustega ning sõna saab LUCI (Lighting Urban Community International) ning Helsingi Aalto Ülikooli esindaja.

Loe täpsemalt