Tallinna Tehnikaülikool

StrikePlagiarism

Alates 01.02.2024 on ülikoolis kasutusel uus plagiaadituvastustarkvara StrikePlagiarism. Programm ei vaja eraldi installimist, kogu tegevus toimub veebibrauseris. StrikePlagiarism otsib kattuvusi internetis leiduvatest allikatest, avalikes andmebaasides olevatest publikatsioonidest ja teiste tudengite töödest. Analüüsiraport ei ütle, kas tegemist on plagiaadiga või mitte, see jääb otsustada raporti hindajale.

KKK

Õppejõud peab kõigepealt looma oma analüüsikonto (vt. allpool).

Seejärel on kaks võimalust, kuidas tudeng saab oma töö plagiaadikontrolliks esitada:

  1. Analüüsitav töö esitatakse Moodle'i kaudu. Selleks tuleb aktiveerida Ülesande töövahendi sätetes StrikePlagiarismi plagiaadituvastuse plugin. Kõik Moodle'is esitatud tööd kontrollitakse automaatselt ja analüüsiraporti link on leitav esitatud tööde alt. Soovi korral saab teha kattuvusprotsendi nähtavaks ka tudengile. 

  2. Kasutades StrikePlagiarism.com enda keskkonda, mis võimaldab õppejõul ise töid üles laadida kui ka luua Assignmenti ja jätta tööde esitamine õppurite teha.

StrikePlagiarsimi serverisse jõudnud tööst hakatakse otsima kattuvusi. Selleks kulub tavaliselt 10-15 minutit sõltuvalt kirjatöö mahust.

  1. Ava www.strikeplagiarism.com veebileht

  2. Vajuta lehe paremal üleval Login

  3. Vali sisselogimise viisiks SSO Select organization ja Tallinna Tehnikaülikool

  4. Sisesta oma Uni-ID andmed

  5. Kuvatakse tutvumiseks info, mis saadetakse teenusepakkujale edasi, vajuta Yes, continue

​​​​​​​NB! SSO logimine on välja töötamisel. Konto saamiseks kirjutada silver.abozenko@taltech.ee.

Kirjatöid on kontrollimiseks  võimalik esitada ka Moodle vahendusel. Vaata täpsemaid juhiseid siit. NB! Tegemist on avaliku juhendilehega, kuid mõnel juhul võid linki avades saada teavituse, et tegemist on piiratud vaatamisõigusega lehega. Sel juhul ava link sisu nägemiseks veebilehitseja incognito aknas.

Toetatud on failiformaadid: DOC, DOCX, ODT, RTF, PDF, PPT, PPTX ja mitmed teised.

PDF/A failid on ainult lugemisõigusega ja ei pruugi olla toetatud.

StrikePlagiarsim toetab Euroopa riikides kõneldavaid keeli. Toetatud on funktsionaalsus, mis tõlgib dokumendi valitud keelde ja otsib kattuvusi, k.a sünonüümilisi.

Jah, StrikePlagiarism suudab tuvastada enamlevinud keelemudelite - nt ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3 või GPT-4 - poolt loodud teksti.

Tudeng saab oma töö esitada kas Moodle'i õpikeskkonna või StrikePlagiarsim veebikeskkonna kaudu. Puudub e-maili kaudu saatmise funktsionaalsus nii nagu oli Ouriginal’is.

Ei, pilvepõhised tekstiformaadid ei ühildu StrikePlagiarsimiga. Lingist viitega dokumendi asukohale ei piisa, dokument tuleb alati esitada eraldi failina.

Selleks palun pöördu moodle@taltech.ee.

Olenevalt dokumendi mahust, kulub ühe ülevaatuseks edastatud dokumendi analüüsimiseks tavaliselt 20 minutit, mõningatel juhtudel kuni 24 tundi.

Juhul, kui töö on raportis aktsepteeritud ja seega saadetud andmebaasi, võrreldakse uut tööd vana töö vastu. Jälgida Moodle’is, et oleks Ülesande sätetes “Dokumentide võrdlusandmebaasi lisamine” määratud “Manuaalselt pärast märkimist”.

SC1 (Similarity Coefficient) näitab kattuvustulemust ja QC (Quote Coefficient) tsitaatide hulka protsentides.

Seda tuleb ette siis, kui kasutud kirjanduse loetelu ei ole nummerdatud või puuduvad teatud märksõnad (nt Bibliography, Literature, References).

Jah, on küll. Allikate välistamine toimib ainult siis, kui dokumenti pole veel andmebaasi lisatud. Loe lähemalt kasutusjuhendi lk 15.

Iga dokumendi kohta eraldi teavitusi ei saadeta. Siiski teatud juhtudel võib teavitusi olla sattunud rämpsposti hulka. 

Hetkel ei ole võimalik, samas strikeplagiarism.com keskkonna kaudu on küll võimalik. Võta ühendust moodle@taltech.ee, et leida alternatiivne lahendus.

Juhendid ja abi

  • Põhjalikum StrikePlagiarismi kasutusjuhend 
    NB! Tegemist on avaliku juhendiga, kuid mõnel juhul võid linki avades saada teavituse, et tegemist on piiratud vaatamisõigusega lehega. Sel juhul ava link sisu nägemiseks veebilehitseja incognito aknas.
  • Plagiaadituvastuse küsimustes aitab  Silver Abozenko