Tallinna Tehnikaülikool

Plagiaadituvastussüsteem Ouriginal (endise nimega Urkund)

Ouriginal on plagiaadituvastus programm, mida on võimalik ülikooli töötajatel kasutada. Programm eraldi installimist ei vaja, kogu tegevus toimub veebibrauseris. Ouriginal otsib kattuvusi internetist leiduvate allikate, avalikes andmebassis olevate publikatsioonide ja teiste tudengite tööde pealt. Ouriginal'i analüüsiraport ei ütle, kas tegemist on plagiaadiga või mitte, vaid see jääb otsustada raporti hindajal.

KKK

Õppejõud loob kõigepealt oma analüüsi konto ja jagab aadressi tudengitega. Tudeng saadab kirjatöö õppejõu personaalsele analüüsiaadressile (eesnimi.perenimi.tut@analysis.urkund.com). Töö jõuab Ouriginal-i serverisse ja otsitakse kattuvusi. Analüüsiraport saadetakse ainult õppejõu e-maile, mis võtab tavaliselt kuni 10-15 minutit aega olenevalt kirjatöö mahust.

  1.  Avada www.ouringal.com veebileht
  2.  Vajutada Login
  3. Seejärel valida Web app
  4. Valida paremalt rippmenüüst TalTech ja vajutada seal samas all Login using Shibboleth
  5. Sisestada oma Uni-ID andmed;
  6. Kuvatakse tutvumiseks info, mis saadetakse Urkundile edasi, vajutada Yes, continue.

Kirjatöid on kontrollimiseks  võimalik esitada ka Moodle vahendusel. Selleks tuleb aktiveerida Ülesande töövahendi sätetes Ouriginal'i laiendus ja sisestada seal samas on personaalse analüüsikonto aadress. Kõik Moodle’s esitatud tööd kontrollitakse automaatselt ja analüüsiraporti link on leitav esitatud tööde alt. Soovi korral saab teha kattuvusprotsendi nähtavaks ka tudengile. 

Täpsem Ouriginal'i kasutamise juhend on saadaval siin: https://wiki.ttu.ee/et:juhendid:haridustehnoloogiakeskus:urkund

Toetatud failiformaadid on järgnevad: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .sxw, .ppt, .pptx, .pdf, .txt, .rtf, .html, .htm, .wps, .odt, .pages.

Ei, üles laetud dokumente ei ole võimalik kasutajal ise kustutada.

Arhiveerida ehk peita saab dokumenti see, kes dokumendi üles laadis. Üles laadija võib olla nii tudeng kui õppejõud.

Tudeng saab oma töö esitada Ouriginal'i saates selle õppejõu analüüsi aadressile või laadides selle õppejõu poolt häälestatud Moodle'i e-toe ülesande alla.