Tallinna Tehnikaülikool

Üle 70% maakera pindalast moodustab vesi ning maailma meredel sõidab üle 110 000 laeva. Kas teadsid, et maailma suurim konteinerilaev kiilust masti tipuni on suisa Viru hotelli kõrgune?

Kui oled unistanud vastutusrikkast, proovilepanevast, elamusterohkest ja mitmekülgsest ametist kauba- või reisilaeval, rahvusvahelisest töökeskkonnast ning reisimisest ümber maailma, siis on laevajuhi eriala Sinu jaoks!

Eriala sisu

Laevajuhtimise eriala õpe kestab kokku neli aastat, millele lisandub üheaastane meresõidupraktika.

Nelja aasta jooksul õpid üld- ja alusaineid, erialaaineid ning läbid simulaatoritreeninguid, et harjutada "päris" laevajuhtimist. Lisaks teed kaks meresõidupraktikat, kokku vähemalt 12 kuud. Esimesel õppeaastal toimub madruseeksam ja peale esimese merepraktika läbimist (madrusepraktika) on sul võimalik saada vahimadruse tunnistus, millega võid töötada vahimadrusena piiramatu mahutavusega laevadel üle maailma.

Eriala lõpetades antakse sulle rahvusvaheliselt tunnustatud vahitüürimehe diplom, millega on sul õigus sõita vahitüürimehena ükskõik millise lipu all.

Peamised õppeained

Navigatsioon
Saad teadmised ja oskused, kuidas planeerida ohutult ning efektiivselt laevateekonda ühest sadamast teise.

Meresõidu astronoomia
Põnev aine, mis annab ülevaate olulisematest taevakehadest ja oskuse nende järgi määrata suundasid ning leida laeva asukoht.

Simulaatortreening
Harjutad laeva teekonna planeerimist ja asukoha määramist visuaalsete orientiiride ja elektroonsete navigatsiooniseadmete järgi.

TUTVU LAEVAJUHTIMISE ÕPPEKAVA TÄISVERSIOONIGA

MIKS ÕPPIDA LAEVAJUHTIMIST JUST TALTECHIS?

Me ei piirdu vaid teooriaga, vaid suur osa suur osa õppest on kaetud laboratoorse töö ning praktikatega. Üliõpilaste käsutuses on uued ja kõrgtehnoloogilised erialalaborid ning simulaatorid:

  • laevasilla simulaator NAVI-TRAINER PROFFESSIONAL 5000
  • ECDIS simulaatori õppeklass Transas NaviSailor 4000
  • GMDSS Mereside simulaator TG S5000

Mereakadeemial on uus kaasaegne avamerejaht Tuulelind, mida Mereakadeemia üliõpilased saavad kasutada oma õppetöös, võistelda suvistel regattidel ning seilata Tuulelinnuga erinevatele mereüritustele ja -päevadele. See annab sulle hea võimaluse praktiseerida oma meresõidualaseid teadmisi, arendada võitlusvaimu ja meeskonnatööd ning üleüldse nautida meremõnusid.

Mereakadeemia üliõpilasena oled täieõiguslik Tallina Tehnikaülikooli üliõpilaskonna liige, kellele laienevad kõik TalTechi üliõpilaste õigused ja pakutavad teenused. Vähetähtis pole ka see, et laevajuhtimise eriala üliõpilastele on tagatud tasuta toitlustus kolm korda päevas ja vormiriietus.

Tulevik

Kes saab sinust pärast lõpetamist?

Laevajuhtimise eriala lõpetaja saab vahitüürimehe lõpudiplomi, mis vastab täielikult Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO) nõuetele ning lõpudiplom annab õiguse töötada piiramatu kogumahutavusega laevadel üle kogu maailma.

Mereakadeemia lõpetajad töötavad vahitüürimeeste, vanemtüürimeeste ja kaptenitena nii Eesti kui väga paljude teiste riikide lippude all sõitvatel laevadel üle maailma; eriala on eelduseks merendussektoris ka maismaal teatud ametikohtadel töötamiseks.

Õppekava lõpetanutel on võimalus jätkata õpinguid magistriõppes.

Kas sobib mulle?

Laevajuht vastutab laeva ja kogu lasti (sealhulgas inimeste) ohutu viimise eest punktist A punkti B. Sõiduohutuse tagamisel on oluline, et laevajuht jälgib väga täpselt aastate jooksul paika pandud reegleid. Samuti tuleb laevajuhil koos töötada ja suhelda eri tausta ning kultuuriruumidest pärit inimestega ning juhtida rahvusvahelist meeskonda. Laevajuhi amet annab võimaluse reisida ning osad üliõpilasi on juba enne ülikooli lõpetamist seilanud paar tiiru ümber maakera.

Enne õppetöö algust tuleb läbida ka tervisekontroll ning esitada tervisetõend (tervisekontrolli tegemise õigusega arstide nimekirja leiad siit Terviseameti kodulehelt). Mereõppeasutusse õppima asuja tervisenõuetega saad tutvuda siin.

Kui tahad Mereakadeemiast ja erialast rohkem teada, tule meile aastaringselt tudengivarjuks!

Põnevat lisainfot

Taavi Tamm sillas

Laeb infot...