Kuressaare kolledž on Tallinna Tehnikaülikooli regionaalne kolledž Saaremaal.
Kuressaare kolledž toetab Saaremaale omaseid sinimajanduse valdkondi, pakkudes inseneri- ja keskkonnaharidust ning teadus- ja arendusteenuseid. Kõrgharidust pakutakse kolmel õppekaval: meretehnika ja väikelaevaehitus, kestlikud sinimajanduse tehnoloogiad ja meretehnika magister.
Kuressaare kolledži tegevust toetab Saaremaa vald.
Teadusarendus- ja õppesuunad
Meretehnika ja laevaehitus
Kuressaare kolledž pakub meretehnika ja laevaehituse õpet kõigil kõrghariduse tasemetel rakenduskõrgharidusõppest doktorantuurini. Pakume ka erialaseid täienduskoolitusi ning mikrokraadikursusi.
-
Rakenduskõrghariduse saab omandada õppekaval "Meretehnika ja väikelaevaehitus".
-
2023. aastal avati magistriõppekava "Meretehnika".
Teadusarendustegevus
Meretehnoloogia kompetentsikeskus (MARTE) on Tallinna Tehnikaülikooli teadus- ja arendusüksus, mis pakub tootearendusteenuseid tööstus- ja tehnoloogiaettevõtetele uudsete disainilahenduste ja seadmete loomiseks. MARTE on regionaalne nutika meretehnika spetsialiseerumise kompetentsikeskus. Kompetentsikeskuse meretehnoloogia ja hüdrodünaamika teadustaristu on Vabariigi Valitsuse otsusel riiklikult oluline teadustaristu objekt.
- Meretehnoloogia ja hüdrodünaamika uurimisrühm. Uurimisrühma juht on professor Mihkel Kõrgesaar.
Sinimajandus
-
Uus bakalaureuseõppekava "Kestlikud sinimajanduse tehnoloogiad".
-
Alustamas on meretoorme väärindamise tootearenduslabor.
Kuressaare kolledži juures tegutseb 2023. aastast ka UNESCO MaB võrgustiku Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala toimekeskus.